ترک اعتیاد دولتی بازپروری کمپ تهران بستری ترک مرکز خصوصی کلینیک vip شماره مشاوره درمان مجاز با قیمت مناسب هستید؟

کمپ ترک اعتیاد سپاه

3.7/5 - (53 امتیاز)

تاریخ بروز رسانی اسفند ۳, ۱۴۰۰ %%

قابل توجه خانواده محترم و بیماران عزیز در رابطه با پذیرش و بستری در مرکز سپاه :

با توجه به اخبار و مقاله های انتشار یافته در خبرگزاریها  تا به همین تاریخ بروزرسانی، کمپ ترک اعتیاد سپاه شهید زیادیان در حال حاضر فقط برای پذیرش معتادین متجاهر کارتن خواب ماده ۱۶ در طرح های جمع آوری میباشد و برای پذیرش بیماران ماده ۱۵ خود معرف و یا  اجباری خانواده نمیباشد .

آدرس کمپ در اتوبان امام رضا (جاده خاوران ) میباشد. لطفا در مورد آدرس ، تلفن پذیرش و بستری از ما سوال نپرسید و از شماره ۱۱۸ ، دادگاه انقلاب و یا سازمان بهزیستی اطلاعات لازم کسب کنید.

این بار دیگر خبری از درگیری های مسلحانه علیه قاچاقچیان نیست. بلکه این بار سپاه بزرگترین کمپ ترک اعتیاد کشور را راه اندازی کرده است. از ابتدای انقلاب اسلامی تا به امروز، سپاه با ورود به هر کار بر زمین مانده ای، آن را به سامان رسانده است. امروزه و در چهارمین دهه انقلاب اسلامی، سپاه پاسداران با تاسیس بزرگترین مرکز اعتیاد کشور با نام «مرکز بازپروری صیانت و اشتغال‌زایی شهید زیادیان» کرونا ( کووید-۱۹  Corona-19 Covid virus ) جدی بگیریم #ماسک_بزنیم

 ( قسمت توضیحات پذیرش و بستری پادگان شهید زیادیان)

کمپ ترک اعتیاد سپاه

با حضور سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ و سردار اسکندر مؤمنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر و به همت قرارگاه جوادالائمه سپاه محمد رسول‌الله در تهران بزرگ کمپ ترک اعتیاد سپاه افتتاح شد. این پروژه دارای فاز دوم نیز می باشد، که کلنگ زنی آن صورت گرفته است. این مرکز ترک اعتیاد که هم اکنون چند روز بیشتر از تاسیس آن نمی گذرد، قصد دارد تا پایان هفته به پذیرش معتادان متجاهر در این مرکز ترک اعتیاد بپردازد.

آمار و تحقیقات صورت گرفته در زمینه اعتیاد نشان می دهد که تعداد افراد معتاد و خانواده هایی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم با آن ها در ارتباط هستند، به صورت نگران کننده ای بالا است. در حقیقت اعتیاد یکی از آسیب های اجتماعی است که خود سبب آسیب هایی دیگری نظیر دزدی، طلاق، روسبی گری و… می گردد. در این خصوص و با توجه به تمام تلاش های دولت در زمینه ترک اعتیاد، هنوز هم احتمال بازگشت معتادان به سوی مواد مخدر وجود دارد. یکی از دلایل این امر، نبود زیربناهای لازم مانند دوره های بازپروری و اشتغال افراد پس از ترک می باشد. تمامی این موارد نشان می دهد که در میان خلائی وجود دارد، خلائی که حضور سپاه و بسیج را می طلبد.

حضور بسیج و سپاه در کنار مردم

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) در مراسم افتتاح «مرکز بازپروری صیانت و اشتغال‌زایی شهید زیادیان» بیان داشت؛ که سپاه با حضور در محله های محروم و آسیب دیده شهر و کمک به معتادان متجاهر برای ترک، به کمک مردم می شتابد. وی بیان داشت که این مرکز دارای وسعتی به اندازه ۲۵۰ هزار هکتار بوده که ظرفیتی بالغ بر ۵۰۰ نفر را در قالب ۶ پارک دارد. همچنین وی عنوان کرد که این مرکز ترک اعتیاد، توانایی افزایش ظرفیت تا ۵ هزار نفر را نیز دارا است.

فرمانده سپاه محمد رسول الله بیان داشت که پارک های این مرکز ترک اعتیاد شامل مراکز بخش‌های سم‌زدایی اولیه، سم‌زدایی ثانویه، روان‌درمانی، حرفه‌آموزی، اشتغال و جامعه‌پذیری است، که امروز پارک سم زدایی اولیه افتتاح گردید.

این فرمانده بیان داشت؛ که هدف سپاه از راه اندازی این مرکز، بازگرداندن معتادان به جامعه طبق استاندارد های لازم می باشد. در این خصوص سپاه دارای پروتکل های خاص خود می باشد، که قابل ارائه به دنیا است. وی اذعان کرد؛ وظیفه سپاه در دوره ای از زمان، دفاع از انقلاب اسلامی و ایجاد امنیت در جنگ بود و در دوره ای دیگر تامین و تزریق واکسن فلج اطفال، بعد از آن به دفاع از مردم در خارج از کشور و هر جا که لازم باشد می پردازیم و بسیجیان خدمتگذاری به مردم را سرلوحه کار خود قرار داده اند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم افتتاحیه مرکز بازپروری صیانت و اشتغال‌زایی شهید زیادیان بیان داشت که امروزه مخرب ترین آسیبی که می تواند به انقلاب وارد شود، اعتیاد است. در این خصوص باید ابراز امیدواری کرد که تنها ۵ درصد از افراد جامعه به اعتیاد دچار بوده و باید برنامه های خود را در دو بخش پیشگیری و صیانت انجام دهیم. علاوه بر این، ما در بخش مقابله با اعتیاد نیز با دو نوع معتاد مواجه هستیم. اولین نوع معتاد که طبق ماده ۱۶ قانون به معتادان متجاهر معروف می باشند و دومین گروه معتادانی هستند که طبق ماده ۱۵ قانون، در مراکز ترک اعتیاد، کنترل می شوند.جهت توضیحات بیشتر به قسمت کمپ ترک اعتیاد اجباری موارد ماده ۱۵ و ۱۶ مراجعه شود.

وی بیان داشت که: علاوه بر این مرکز، با سایر همکاران در ستاد مبارزه با مواد مخدر مقرر شده، تا در هر استان مشابه چنین مرکزی را تأسیس کنیم. ایشان تاکید کردند که روند ترک اعتیاد در این مراکز، متفاوت از سایر مراکز ترک اعتیاد است. زیرا که ما در این مراکز، تنها به دنبال ترک اعتیاد افراد نیستیم، بلکه به دنبال صیانت و آموزش آن ها تا مرحله اشتغال می باشیم و اگر این معتادان موفق به ترک شوند، من قول می دهم که در مبحث اشتغال به آن ها کمک کنم.

به گفته غیب پرور، در این مرکز علاوه بر ترک اعتیاد و سم زدایی، مهارت های اشتغال نیز به معتادان آموزش داده می شود. وی اذعان کرد، که برای نتیجه بخش بودن این روند، نیاز به ورود و حضور سایر ارگان ها، نظیر قوه قضاییه می باشد تا از این طریق با توزیع کننده های مواد مخدر، برخوردهای لازم صورت گیرد. وی از همکاری نیروی های بسیج با قوه قضاییه خبر داد تا با همکاری هم، ریشه اعتیاد را از بین ببرند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین، با ابراز نگرانی در مورد شرایط برخی از این معتادان ماده ۱۵ که در بعضی از مراکز غیر استاندارد بستری شده اند، عنوان کرد؛ که آماده کمک به این مراکز می باشد. ایشان بیان داشتند که: «جامعه امروز مطالبه‌گر شده است و مسئولان و متولیان مراکز ماده‌۱۵ باید پاسخگوی عملکرد خود باشند. در این موضوع باید به صورت جدی وارد شویم و اگر اقدامی نکنیم کشور لطمه می‌خورد.»

فرصتی دوباره برای معتادین متجاهر

در ادامه این مراسم، سردار اسکندر مومنی، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد که: «تولید ناخالص ملی کشور ما در حوزه مواد مخدر ۷/ ۱۱ درصد است. ما در منطقه‌ای زندگی می‌کنیم که در آن دشمنان سعی در ترویج و گسترش اعتیاد و موادمخدر دارند. در سال ۲۰۰۰ و ۲۰۰۱ تولید مواد مخدر ۲۰۰‌تن بود، اما هم اکنون شاهد افزایش ۵۰‌درصدی این میزان به ۱۰‌هزار تن هستیم. همچنین در حال حاضر سرانه تولید مواد مخدر در کشور افغانستان نسبت به گذشته به ۵۰ برابر رسیده است.»

وی بیان کرد که ریشه بسیاری از جرایم در کشور اعتیاد می باشد و از میان تمامی معتادان کشور، حدود ۵۰ الی ۶۰ هزار نفر آن ها، معتادان متجاهر می باشند، که این تعداد سبب ناآرامی و از بین رفتن امنیت جامعه و افزایش جرایم می گردد.

جمع آوری معتادان متجاهر کمپ سپاه

جمع آوری معتادان متجاهر، اولین رکن امنیت

طی عملیاتی ویژه توسط یگان های عملیاتی ستاد مبارزه با مواد مخدر در شیروان،  ۲۴ نفر از معتادان متجاهر دستگیر و روانه کلانتری شدند. از این تعداد ۲۳ نفر مرد و ۱ زن از سطح کوچه پس کوچه های شهر شیروان جمع شده و به تعداد ۶ نفر از آن ها، روانه کمپ ترک اعتیاد شدند.

در این میان ۳۳ گرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط شد. همچنین در میان این ۲۴ نفر، ۴ سارق و ۵ خرده فروش مواد مخدر نیز حضور داشتند که با شناسایی پلیس دستگیر شده و برای تصمیمات قضایی، راهی دادگاه شدند. ستاد مبارزه با مواد مخدر در این خصوص عنوان کرد که معتادان متجاهر تاثیر مخربی بر چهره جامعه داشته و افراد می توانند در صورت مشاهده هرگونه حرکتی در این خصوص، با شماره های ۱۱۰ تماس بگیرند.

قابل توجه خانواده محترم و بیماران عزیز در رابطه با پذیرش و بستری در مرکز سپاه :

با توجه به اخبار و مقاله های انتشار یافته در خبرگزاریها  تا به همین تاریخ بروزرسانی، کمپ ترک اعتیاد سپاه شهید زیادیان در حال حاضر فقط برای پذیرش معتادین متجاهر کارتن خواب ماده ۱۶ در طرح های جمع آوری و دستگیری اجباری میباشد و برای پذیرش بیماران ماده ۱۵ خود معرف و یا  اجباری خانواده نمیباشد .

آدرس کمپ در اتوبان امام رضا (جاده خاوران ) میباشد. لطفا در مورد آدرس ، تلفن پذیرش و بستری از ما سوال نپرسید و از شماره ۱۱۸ و یا سازمان بهزیستی اطلاعات لازم کسب کنید.

کرونا ( کووید-۱۹  Corona-19 Covid virus )

 بخش نامه برای استان هایی که وضعیت آن ها قرمز است، هنوز پابرجاست و کمپ ها حق پذیرش بیمار جدید را ندارند. زیرا که طبق سامانه بهداشتی و پروتکل ها، ویروس کرونا می تواند در فضا های بسته به سرعت انتشار یابد. این مشکل برای معتادان که سیستم ایمنی ضعیفی دارند و عدم رعایت بهداشت در آن ها دیده می شود، با سرعت بیشتری شیوع پیدا کند.

جمعه پور اذعان داشت، که هم اکنون بیش از ۹ هزار مرکز درمان و کاهش آسیب های اجتماعی در کشور وجود دارد، که ۱ میلیون و ۴۵۰ هزار نفر در آن ها بستری می باشند. خوشبختانه با این کثرت جمعیت و پوشش دهی، تا به امروز هیچ گزارشی مبنی بر شیوع کرونا در مراکز گزارش نشده است. وی علت این امر را دستورات و جلساتی اعلام کرد که در ماه های پایانی سال ۹۸ تشکیل شد و طبق آن، ۹۰ میلیارد ریال به سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت برای خرید و تامین اقلام ضروری و تجهیزات پزشکی جهت مبارزه با بیماری کرونا اختصاص یافت. این اقلام شامل ماسک، دستکش، الکل و سایر مواد ضدعفونی کننده بود، که به مراکز و کمپ های ترک اعتیاد اعطا شد.

همچنین برای پیشگیری در کمپ ها و مراکز ترک اعتیاد، پروتکل های بهداشتی اعمال شد، که خوشبختانه سبب کاهش آسیب و شیوع ویروس کویید-۱۹ شد. وی اعلام کرد که معتادان به دلیل عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی، نداشتن تغذیه مناسب، سیستم ایمنی ضعیف، عدم رعایت بهداشت و استفاده از وسایل مشترک، بیش از سایر افراد جامعه در معرض خطر هستند. برای همین در مواجه با این افراد؛ باید ملاحظات پیشگیرانه بیشتری به کار بست، تا احتمال شیوع بیماری کرونا در مراکز دو برابر نشود.

سلامت و پایدار باشید (مقاله اختصاصی مراکز مجاز گروه همتا احیاء زندگی)

خانم نیلوفر ساکی

پایان پیام.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

09351740249
واتساپ انتقاد و پیشنهادات متن لمس کنید
واتساپ کمپ ترک اعتیاد
Call Now Buttonتماس فوری روی متن لمس کنید