آموزشی مطالب اعتیاد, پست ثابت, ترک اعتیاد بلاگ

درمان اعتیاد در کمپ نوجوانان

کمپ درمان اعتیاد گل و شیشه در نوجوانان
2.7/5 - (12 امتیاز)

تاریخ بروز رسانی دسامبر 4, 2023 %%

در مقاله شماره کمپ ترک اعتیاد نوجوانان و جوانان ریشه درمان اعتیاد به گل و شیشه در نوجوانان ریشه در خانواده و محیط اطراف آن ها داشته و حتما بایستی با کمک از یک روانشناس و یا مددکار اجتماعی اقدام به ترک مواد مخدر صورت گیرد. اینکه یک نوجوانان در چه شرایطی قرار می گیرد، که به مصرف مواد مخدر می پردازد، امری است که باید موشکافانه مورد بررسی قرار گیرد.

درمان اعتیاد به گل شیشه در کمپ ترک اعتیاد نوجوانان

امروزه بحث های بسیاری درکمپ ترک اعتیاد نوجوانان مورد مواد مخدر گل و شیشه سنتی و مدرن در جامعه و بعضا در مدارس صورت می گیرد. حتی هر از چند گاهی برنامه های تلویزیونی و رادیویی در مورد اعتیاد در نوجوانان و روش های مبارزه و برخورد با آن ها نیز بر روی آنتن قرار می گیرد؛ اما با این حال، باز هم شاهد گسترش مواد مخدر در بین نوجوانان و جوانان می باشیم.

کمپ ترک اعتیاد جوانان نوجوانان

کمپ ترک اعتیاد جوانان نوجوانان

حقیقتا دلیل این ضایعه چه می تواند باشد؟ چگونه می توان با آن برخورد کرد و راه های درمان اعتیاد در نوجوانان چه می تواند باشد؟ در این مقاله بر آنیم که در مورد اعتیاد در نوجوانان و روش های درمانی آن ها بحث نموده و بهترین راهکار را برای پیشگیری و درمان در این قشر آینده ساز، توصیه کنیم.

درمان اعتیاد در کمپ نوجوانان

قبل از هرگونه سخنی باید بدانید که خطا های دوران نوجوانی نشات گرفته از دوران بلوغ آن ها است. برای همین هم اگر توانایی اصلاح فرزندتان را ندارید، حتما از یک روانشناس و یا مددکار اجتماعی که به مسائل اعتیاد آشنایی دارد، کمک بگیرد. برای این منظور روانشناسان و مددکارانی که در کمپ ترک اعتیاد و یا مراکز ترک اعتیاد مشغول به فعالیت هستند، بهترین گزینه می باشند.

کمپ درمان اعتیاد گل و شیشه در نوجوانان

درمان اعتیاد در نوجوانان

آگاه سازی خانواده نسبت به اعتیاد

در نظر داشته باشید که در کمپ های ترک اعتیاد، جلساتی برای آگاه سازی خانواده ها در مورد اعتیاد صورت می گیرد که در صورت تمایل می توانید از آن ها استفاده کنید.

با توجه به همه آنچه در بالا توصیه شد، تاکید اکید می شود که در صورت مواجه شدن با اعتیاد در فرزندتان، به هیچ عنوان برخورد شدید با وی انجام ندهید. زیرا احتمال سرخورده شدن و حس تنهایی کردن در وی بالا رفته و او برای رهایی از این احساسات منفی، هرچه بیشتر به مصرف مواد مخدر روی می آورد.

در پایان باید بدانید که بیماری اعتیاد در همه جا و در همه ی دوران زندگی، در کمین نوجوانان و جوانان است. پس اگر بر حسب اتفاق با آن مواجه شدید، بهتر است که به صورت حرفه ای و با کمک افرادی که تخصصشان ترک اعتیاد است، با این ضایعه مبارزه کنید.

علت مصرف مواد مخدر در نوجوانان

بیان علائم مصرف مواد مخدر در نوجوانان به گونه‌ای است که تشخیص دهنده می‌تواند تغییراتی را مشاهده کند و ممکن است به عنوان نشانه‌ای برای تایید مصرف مواد مخدر عمل کند. این علائم به سه دسته عمده تقسیم می‌شوند: لوازم مورد نیاز برای مصرف مواد، علائم فیزیکی، و علائم روانی. لوازم مورد نیاز برای مصرف مواد، شامل اقلام یا ابزارهایی است که برای مصرف مواد مخدر به کار می‌روند، مثل ابزارهایی برای بلعیدن، مخفی کردن یا استفاده از مواد مخدر مختلف. نوع لوازم مصرفی به مواد و شیوه مصرف بستگی دارد و می‌تواند متفاوت باشد.

مواردی از لوازم مصرفی مواد مخدر عبارتند از:

 • برای روش تزریق: بند یا کمربند لاستیکی برای بستن بازو، سواب‌های الکلی، گلوله‌های پنبه برای تمیز کردن، فندک، سوزن، قاشق‌های دارای علائم سوختگی، سرنگ.
 • برای مصرف مواد به روش دود کردن: لوله‌های شیشه‌ای یا فلزی، فندک (معمولی یا مشعل)، نی (فلزی یا پلاستیکی برای دود کردن)، فویل قلع، قلیان.
 • برای روش استنشاقی: تیغ‌های ریش‌تراشی، اسکناس‌های دلار لوله‌شده، آینه کوچک، نی (فلزی یا پلاستیکی).

اگر احساس می‌کنید که فرزند شما ممکن است به یک ماده مخصوصی اعتیاد پیدا کرده باشد، بهتر است علائم اعتیاد به آن ماده را بررسی کنید. اگرچه شما مطمئن نیستید که به کدام ماده مخدری مصرف می‌کند، علائم جسمی مصرف مواد مخدر عمومی ممکن است شامل:

 • خشکی چشم و تغییر در اندازه مردمک چشم که می‌تواند بیش از حد طبیعی بزرگ یا کوچک شود.
 • کاهش در نظافت شخصی و تغییرات در ظاهر جسمی.
 • تغییرات ناگهانی در وزن (افزایش یا کاهش).
 • تغییر در الگوی غذا خوردن یا خواب.
 • مشکلات در تکلم، لرزش، و ناتوانی در هماهنگی.
 • بوی عجیب در دهان یا لباس.
 • خونریزی از بینی.

همچنین، علائم روانی مصرف مواد مخدر ممکن است شامل:

 • احساس پارانویید، آشفتگی یا ترس بدون دلیل آشکار.
 • دوره‌های بالا رفتن انرژی.
 • گیجی یا نشئگی.
 • اضطراب و عصبی شدن.
 • عدم ثبات در خلقی.
 • ناگهانی از دست دادن انگیزه و انرژی.
 • تغییرات غیرقابل توضیح در نگرش یا شخصیت.

مراقب باشید و اگر هر یک از این علائم را در فرزندتان مشاهده می‌کنید، بهتر است به مشاوره و پشتیبانی از متخصصان و کمک‌های لازم از جانب حرفه‌ای‌های بهداشتی و روانشناسی روی آورید.

اعتیاد در نوجوانان

مصرف مواد مخدر در نوجوانان یکی از مسائل حساس است که بسیاری از عوامل مختلف بر آن تأثیر می‌گذارند. در زیر به برخی از این عوامل می‌پردازیم:

 1. فشار همسالان: همسالان در اولین تجربه مصرف مواد مخدر نقش مهمی دارند. این فشار ممکن است باعث شود که نوجوان بدون اراده قاطع، مواد مخدر را امتحان کند. این فشار ممکن است به صورت ظاهری یا نهانی از دوستان یا همکلاسی‌ها بیاید.
 2. کنجکاوی: کنجکاوی یک ویژگی طبیعی در نوجوانان است. آن‌ها دوست دارند جهان را کشف کنند و تجربیات جدید داشته باشند. این کنجکاوی ممکن است آن‌ها را به آزمایش مواد مخدر سوق دهد.
 3. اضطراب: نوجوانان با فشارهای مختلف اجتماعی و مسائل درونی مثل اضطراب روبه‌رو می‌شوند. استفاده از مواد مخدر برای کنترل این استرس و اضطراب یک راه فرار ممکن است.
 4. تأثیرات محیط: محیط اطراف نوجوان نیز نقش مهمی در تشکیل نگرش‌ها و رفتارهایشان دارد. تبلیغات مواد مخدر، مشاهده مصرف مواد توسط دیگران و انطباق با آنها ممکن است نوجوان را به مصرف مواد مخدر وادار کند.
 5. مشکلات شخصی و خانوادگی: مشکلات خانوادگی، افت اعتماد به نفس، مشکلات مدرسه و دیگر موارد مشابه می‌توانند نوجوان را به مصرف مواد مخدر متوجه کنند.

همه این عوامل با هم می‌توانند به مصرف مواد مخدر در نوجوانان منجر شوند. بهتر است به دنبال پشتیبانی روانی و اجتماعی برای نوجوانان بگردید و از اینکه با او صحبت کرده و به او اطمینان دهید که همیشه می‌تواند به شما اعتماد کند، حمایت کنید.

کمپ ترک اعتیاد نوجوانان تهران

کمپ ترک اعتیاد نوجوانان تهران به نام عطر پاکی چندین سال هست که به فکر درمان نوجوان عزیز با روش ها و شیوه های مدرن درمانی اعتیاد می باشد که شما میتوانید با خیال راحت ، نوجوان عزیز خود را در کمپ ترک اعتیاد نوجوانان ثبت نام نمایید و یک قدم بزرگ به سمت پاکی عزیز خود بردارید .

دوست داریم از شما بشنویم

مشاوره و ارجاع بیمار به کلینیک و کمپ ترک اعتیاد مراکز مجاز گروه همتا احیاء

*پاسخگویی تلفن بصورت شبانه روزی*

با مشاوره رایگان در خدمت شما هستیم

4 نظر در “درمان اعتیاد در کمپ نوجوانان

 1. نصری گفت:

  سلام احترام
  پسرم ۱۳ ساله هست که در کیفش سیگار و قطره چشم پیدا کردم و از بس که عصبانی هست که مطمئنا به مواد مخدر آلوده شده و قابل کنترل نیست هیچ امکاناتی براش کم نمیزارم و حتی پیش چند دکتر روانشناس و مددکار مراجعه کرديم و تمام توصیه هارو انجام دادم ولی نتیجه ندارد تکلیف چیست موندم دیگه چ کاری انجام بدم ممنون میشم که کمکم کنید که گرفتار نشم

  1. hamta-rahai گفت:

   سلام و عرض ادب کاربر عزیز نصیری
   لطفا برای کسب اطلاعات دقیق تر با این شماره تماس بگیرید
   خانم خراسانی : روانشناس ، مددکار اجتماعی و مددیارخانواده
   09126149679

  2. نویدقربانی گفت:

   سلام خواهرم بااین چیز هایی که عرص کردید پسر شما احتمالا به ماریجوآنا یا همون گل و یا هشیش اعتیاد داره و اون قطره چشم هم که اسمش نفازولین هستش برای اینکه بعد از کشیدن گل و هشیش چشم های فرد بسیار متورم و قرمز میشود و پسرتون اون قطره چشم رو برای اینکه شما چیزی نفهمید میزنه تا چشمش سفید بش
   خواهرم تنها راه اینکه باپسرتون صحبت کتید هیچ چیزی از راه دعوا و یا کتک زدن درست نمیشه و از من هم میشنوید هیچوقت هیچوقت پسرتو باکمپ اشنا نکن هرکی گفت ببر کمپ ترک کن ببخشید خیلی غلط کرد من برای همین هشیش خدا شاهدپدرم منو فرستاد کمپ ۴۰روز وقتی امدم بیرون با شیشه و متادون آشنا شدم و شیشه مصرف کردم اگر میخوای پسرتو بدبخت کنی بفرستش کمپ ولی بجای کمپ باهاش صحبت کن ببین چی کم داره خداشاهد من ارزوم بود یکی بیاد بهم بگه چی کم داری و آخزین حرفم هیچوقت هیچوقت بعد از اینکه پسرت دیگه گذاشت کنار وقتی یه شب دیر امد خونه بهش نگو دوباره رفتی کشیدی شما اینو میگی باعث میشی بره بکش موفق باشید🌷🌹

 2. شهرکی گفت:

  سلام، وقت بخیر، بردار دگیر حشیش شده
  نمیدونم چکار کنیم
  عصبیه زود جوش میاره
  لطفآ بهم کمک کنید
  زندگی برای مادرم زهر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *