کمپ ترک اعتیاد اجباری

کمپ ترک اعتیاد اجباری

تاریخ بروز رسانی

برخی کمپ های غیر مجاز و صرفا ارزان وجود دارند که در قالب بهترین کمپ ترک اعتیاد کلینیک اجباری فعالیت کرده و افراد به صرف اینکه هزینه درمان در آن ها پایین تر است، بیماران خود را در آنجا بستری می نمایند. آدرس و شماره تلفن .

شرایط بستری و مسائل مربوط به کمپ اجباری ترک اعتیاد

در میان تمامی وابستگان بیمار اعتیاد تنها پدر ، مادر ،برادر ، خواهر و همسر قانونی وی می توانند به صورت اجباری و قانونی با داشتن مدارک هویتی معتبر اقدام به بستری کردن شخص معتاد کنند. این بستری کردن می تواند از طریق تیم اجباری اقدام خانواده و یا از طریق اکیپ اورژانس آمبولانس و داشتن برگه قضایی به کمپ مراجعه نمایند. بعد از مراجعه، مددیار و کسانی که قبلا همانند وی بوده اند مورد ارزیابی و همدردی قرار می گیرد. بعد از بررسی بیمار درمان را شروع کرده و در پایان نیز جهت ترخیص بیمار معرف درجه یک وی در کمپ حضور می یابد و بعد از طی کردن مراحل اداری می تواند وابسته خود را ببرد.

خطراتی که در کمپ اجباری ترک اعتیاد در کمین معتادان است.

برخی کمپ های غیر مجاز و صرفا ارزان وجود دارند که در قالب کمپ های اجباری فعالیت کرده و افراد به صرف اینکه هزینه درمان در آن ها پایین تر است، بیماران خود را در آنجا بستری می نمایند. این کمپ ها اصلا قابل اطمینان نبوده و به صورت واضح مشخص نیست که درون آن ها از چه نوع برنامه آموزشی یا پروتکل درمانی استفاده می شود.

بیماران معمولا به دو طریق به کمپ ها آورده می شوند. یا اینکه بیمار با نامه قضایی و توسط تایید دادستان به کمپ آورده می شود، که در این حکم مدت زمان حضور در کمپ برای بیمار مشخص است و یا اینکه با در طی شکایتی فرد بیمار توسط نیروی انتظامی دستگیر شده و سپس به کمپ تحویل داده می شود.

کمپ ترک اعتیاد اجباری در تهران
کمپ ترک اعتیاد اجباری

قوانین دو ماده ترک اعتیاد اجباری و اختیاری ( خود معرف ).

ماده ۱۶ قانون در مورد معتادان چگونه است؟ طبق این ماده تمامی معتادان متجاهر که در ملع عام، اقدام به استعمال و مصرف مواد مخدر دخانیات می کنند توسط نیروی انتظامی بازداشت شده و برای غربالگری و سایر مراحل به کمپ ها فرستاده می شوند. در این روش با حکم قانونی این معتادان باید به صورت اجباری تا ۳ الی ۶ ماه در کمپ حضور یابند و پس از درمان با دستور قضایی و مسئولان زیرربط مرخص می شوند.

ماده ۱۵ قانون اختیاری در مورد بیمارانی است که خود با رضایت کامل به کمپ مراجعه کرده و صورت پرهیز مدار درمان خود را شروع می کنند. این بیماران بستری اجباری نشده و بعد از درمان به ترخیص می شوند.

یک سوال در رابطه با توهمات شخص بیمار ؟

بیماری که دارای مصرف مواد محرک و توهم زا میباشد و در شرایط توهم شنیداری یا دیداری، هذیان گویی با اختلال به واسطه مصرف ، آیا قدرت تصمیم گیری برای ترک اعتیاد بصورت تمایلی دارد ؟  

البته قابل ذکر است با قطع مصرف مواد مخدر و محرک در کمپ تحت نظر پزشک مرکز و روانپزشک ( دارو درمانی ) توهمات و هذیان او برطرف میشود، جهت اطلاعات بیشتر خانواده از درمان اعتیاد به شیشه و نحوه درمان توهم شیشه و مواد های دیگر مراجعه کنید متن آبی رنگ را لمس کنید.

Stay at home to deal with corona virus
جهت جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا در خانه بمانیم

وزیر علوم تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران بیان کرد: طبق آمار به دست آمده از معتادان کشور مشخص شده است که حدود ۴ درصد از آنان، از قشر دانشجویی کشور می باشند. این آمار نسبت به آمار کل معتادان کشور بسیار کم است، با وجود این، باز هم این نتیجه گیری نشان از پتانسیل جوانان در ابتلا به مواد مخدر را نشان می دهد. از طرفی باید به ریشه یابی و درمان بیماری اعتیاد پرداخت. در غیر اینصورت در آینده ای نه چندان دور شاهد به هدر رفتن سرمایه های کشور خواهیم بود.

( مقاله اختصاصی مرکز گروه همتا احیاء زندگی )

پایان پیام.

بازدیدها: 53092

پاسخ دهید

به صفحه اصلی ما با مطالب تازه جهت اطلاع بیشتر سر بزنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *