ترک اعتیاد بلاگ

کمپ ترک اعتیاد اجباری

آگاهی و نقش خانواده و اجتماع در اعتیاد فرد تا درمان
3.5/5 - (511 امتیاز)

تاریخ بروز رسانی دسامبر 3, 2023 %%

شرایط بستری و مسائل مربوط به کمپ اجباری ترک اعتیاد ،برخی کمپ های غیر مجاز و صرفا ارزان وجود دارند که در قالب بهترین کمپ ترک اعتیاد کلینیک اجباری فعالیت کرده و افراد به صرف اینکه هزینه درمان در آن ها پایین تر است، بیماران خود را در آنجا بستری می نمایند. آدرس و شماره تلفن .

شرایط بستری مربوط به کمپ اعتیاد اجباری 1402

شرایط پذیرش و بستری ، در میان تمامی وابستگان بیمار اعتیاد تنها پدر ، مادر ،برادر ، خواهر و همسر قانونی وی می توانند به صورت اجباری و قانونی با داشتن مدارک هویتی معتبر اقدام به بستری کردن شخص معتاد کنند. این بستری کردن می تواند از طریق تیم اجباری اقدام خانواده و یا از طریق اکیپ اورژانس آمبولانس و داشتن برگه قضایی به کمپ مراجعه نمایند. بعد از مراجعه، مددیار و کسانی که قبلا همانند وی بوده اند مورد ارزیابی و همدردی قرار می گیرد. بعد از بررسی بیمار درمان را شروع کرده و در پایان نیز جهت ترخیص بیمار معرف درجه یک وی در کمپ حضور می یابد و بعد از طی کردن مراحل اداری می تواند وابسته خود را ببرد.

در امروزه، مبارزه با اعتیاد به مواد مخدر یک چالش جدی برای جامعه‌ها و فرد‌هاست. یکی از مهم‌ترین مراحل در راه ترک اعتیاد، فرآیند کمپ ترک است که ممکن است برای افرادی که می‌خواهند از اعتیاد خود رها شوند، اهمیت بسیاری داشته باشد. در این مقاله، به بررسی مراحل کمپ ترک اعتیاد اجباری خواهیم پرداخت و راهنمایی‌های موثر برای موفقیت در این مسیر را ارائه خواهیم کرد.

کمپ ترک اعتیاد اجباری

سوالات کمپ اجباری

جلسات خانواده در کمپ اجباری یا تمایلی

در مراکز مجاز موضوع جلسات مشاوره خانواده برای اعضاء خانواده بیماران تمایلی و یا اجباری یکسان میباشد ،

در میان دلایل عمده مراجعه نکردن بیماران اعتیاد به کمپ ها و مراکز ترک اعتیاد، ترس از دیدگاه اطرافیان، خانواده و دوستان یکی از بازدارنده ترین عواملی است که فرد را از ترک کردن باز می دارد. در حقیقت این افراد گمان می کنند که دوستان و آشنایان آن ها دیگر آن ها را نپذیرفته و آن ها را رها کرده اند. البته باید عنوان کرد که تصورات آن ها خیلی هم به دور از واقعیت نیست. بسیار دیده شده که رفتار های ناهنجار و بدون اعتماد خانواده ها و اطرافیان، سبب بازگشت دوباره فرد تازه ترک کرده به دام اعتیاد شده است. برای همین است که در جلسات مشاوره ای که در کمپ ها تشکیل می گردد، حضور خانواده ها الزامی است.

در این جلسات به خانواده ها آموزش داده می شود که چگونه با فرد تازه ترخیص شده رفتار کنند تا میل او برای بازگشت به سوی مواد مخدر کمتر شود. اما در این میان هم خود فرد بیمار باید با یک سری حقایق مواجه شده و آن ها بپزیرد. مثلا اینکه اطرافیان و یا آشنا ها به مانند قبل با آن ها برخورد نکنند و مهمتر از آن، در برخورد با این افراد، اعتماد کردن را به آن ها نشان دهند.ادامه دارد…

کمپ اجباری بخاطر مصرف شیشه و توهمات

بسیاری عقیده دارند که اعتیاد به متادون بسیار بدتر از اعتیاد به شیشه، تریاک و.. می باشد. این افراد معتقدند که متادون کبد را از کار می اندازد و آثار مخربی بر بدن افراد می گذارد. اما ما از آن ها می پرسیم، آیا با همین متادون، معتادانی که در جوب ها بودند و یا با کارتن خوابی زندگی خود را سپری می کردند را به اشتغال نیاوردیم؟ این درست است که متادون دارای عوارض جانبی است، اما قطعا عوارض آن بیشتر از مواد مخدر نیست و دلیل مخالفت برخی از افراد با متادون این است، که با کاهش خرید مواد مخدر همراه بوده اند، که این هربه تنها از فروشندگان مواد مخدر بر می آید

خطراتی که در کمپ اجباری غیرمجاز ترک اعتیاد در کمین معتادان است.

برخی کمپ های غیر مجاز و صرفا ارزان وجود دارند که در قالب کمپ های اجباری فعالیت کرده و افراد به صرف اینکه هزینه درمان در آن ها پایین تر است، بیماران خود را در آنجا بستری می نمایند. این کمپ ها اصلا قابل اطمینان نبوده و به صورت واضح مشخص نیست که درون آن ها از چه نوع برنامه آموزشی یا پروتکل درمانی استفاده می شود.

بیماران معمولا به دو طریق به کمپ ها آورده می شوند. یا اینکه بیمار با نامه قضایی و توسط تایید دادستان به کمپ آورده می شود، که در این حکم مدت زمان حضور در کمپ برای بیمار مشخص است و یا اینکه با در طی شکایتی فرد بیمار توسط نیروی انتظامی دستگیر شده و سپس به کمپ تحویل داده می شود.

کمپ ترک اعتیاد اجباری احیاء عطر پاکی

مرکز ترک اعتیاد اجباری احیاء عطر پاکی

قوانین دو ماده ترک اعتیاد اجباری و اختیاری ( خود معرف ).

ماده 16 قانون در مورد معتادان چگونه است؟ طبق این ماده تمامی معتادان متجاهر که در ملع عام، اقدام به استعمال و مصرف مواد مخدر دخانیات می کنند توسط نیروی انتظامی بازداشت شده و برای غربالگری و سایر مراحل به کمپ ها فرستاده می شوند. در این روش با حکم قانونی این معتادان باید به صورت اجباری تا 3 الی 6 ماه در کمپ حضور یابند و پس از درمان با دستور قضایی و مسئولان زیرربط مرخص می شوند.

ماده 15 قانون اختیاری در مورد بیمارانی است که خود با رضایت کامل به کمپ مراجعه کرده و صورت پرهیز مدار درمان خود را شروع می کنند. این بیماران بستری اجباری نشده و بعد از درمان به ترخیص می شوند.

کمپ ترک اعتیاد اجباری غیر مجاز چه میگذرد

داستانی واقعی در مرکز اجباری غیر مجاز ، نامش احمد است. حدود 44 سال دارد؛ اما او نیز مانند سایر بیماران اعتیاد بسیار بزرگتر از سنش به نظر می رسد. الان حدود یک سال است که ترک کرده و تجربه بستری شدن در هر دود کمپ مجاز و غیر مجاز را نیز داشته است. ” بیست ساله بودم که برای اولین بار لب به سیگار زدم. آن زمان جوان بودم و در جوشکاری کارگری می کردم. هرگز گمان نمی کردم که روزی به دام اعتیاد گرفتار شوم. سال ها گذشت و من از یک کارگر جوشکاری تبدیل به کارفرما شدم و به طبع آن درآمدم نیز افزایش یافت.

حالا دیگر خانواده ای داشتم و وضع مالی خوب که می توانستم از هر نوع ماده مخدر که می خواهم مصرف کنم. از آنجایی که روحیه تنوع طلبی داشتم، هر ماده مخدر صنعتی و سنتی که در بازار موجود می شد را مصرف می کردم. بالاخره صبر خانواده ام به سر آمد و یک شب بعد از یک تماس، سه مرد قوی هیکل به خانه ما آمدند و مرا به زور به یک کمپ ترک اعتیاد بردند. ابتدا مقاومت کردم اما آن ها به ازای هر مقاومت، مرا بیشتر کتک می زدند. بالاخره کوتاه آمدم و کار هایی که آن ها از من می خواستند را انجام می دادم.

جهت خواندن به متن آبی رنگ ادامه مطلب اجباری لمس و یا کلیک کنید.

شرایط پذیر و ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد اجباری

شرایط پذیرش در کمپ اجباری، با بیماران دیگر هم‌سطح نیست و به توافق خانواده و مراجع قضایی وابسته است. تنها افرادی که می‌توانند به صورت اجباری و قانونی شخص معتاد را به کمپ ارسال کنند، پدر، مادر، برادر، خواهر و همسر قانونی با داشتن مدارک هویتی معتبر هستند. این اقدام بستری کردن فرد معتاد می‌تواند به وسیله تیم اجباری خانواده یا از طریق تیم اورژانس آمبولانس با داشتن برگه قضایی صورت گیرد تا وی به کمپ منتقل شود.

کمپ اجباری برای بیماران چه کاری انجام میدهد ؟

کمپ اجباری همانند سایر کمپ‌های ترک اعتیاد، به بیماران کمک می‌کند تا از وضعیت اعتیادی خود بهبود یابند، با این تفاوت که برخلاف بیماران دیگر که با تمایل به درمان مراجعه می‌کنند، بیماران کمپ اجباری ابتدا ممکن است حاضر نباشند که مشکلاتشان را بپذیرند و اقدام به درمان کنند. این مرکز، ابتدا فرصت قطع مصرف مواد را برای بیمار فراهم می‌کند. این قطع مصرف در مرحله اول باعث کاهش تأثیرات مواد مخدر بر روی ذهن و روحیه بیمار می‌شود تا او بتواند تصمیمات بهتری برای آینده خود بگیرد. او در این مرحله می‌تواند چند روزی از زندگی عادی بدون مواد مخدر تجربه کند، با جلسات بهبودی آشنا شود و تجربیات افرادی که از اعتیاد بهبود یافته‌اند را بشنود. این فرصت می‌تواند باعث بیدار شدن امید و تحرک در بیمار شود تا به مسیر درمان وارد شود.

شناخت درست از اعتیاد اجباری

قبل از هر چیز، شناخت صحیح از اعتیاد اجباری یکی از مهم‌ترین قدم‌ها در مواجهه با آن است. اعتیاد اجباری، یک وضعیت است که فرد به طور فیزیکی و روانی به مواد مخدر وابسته می‌شود و دچار وابستگی شدید به آن می‌شود. درک این مفهوم و تشخیص نشانه‌های اعتیاد اجباری، اولین گام برای پیشرفت در راستای ترک اعتیاد است.

انتخاب کمپ ترک اجباری مناسب

یکی از اصول اساسی در راه ترک اعتیاد، انتخاب کمپ ترک مناسب است. این کمپ‌ها محیط‌هایی هستند که افراد مبتلا به اعتیاد می‌توانند در آن‌ها با تکنیک‌ها و روش‌های متنوعی به ترک اعتیاد بپردازند. انتخاب کمپ ترک با توجه به نوع اعتیاد، شرایط فرد و راهنمایی‌های حرفه‌ای می‌تواند بسیار موثر باشد.

فرآیند ترک اعتیاد اجباری

کمپ ترک اعتیاد اجباری

کمپ ترک اعتیاد اجباری

در فرآیند کمپ ترک اعتیاد اجباری، مراحل مختلفی وجود دارد که باید به ترتیب و با دقت انجام شوند. این مراحل شامل:

۱. ارزیابی

در این مرحله، فرد توسط متخصصین مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا نوع اعتیاد، سطح وابستگی و شرایط فردی او مشخص گردد.

۲. تحلیل و برنامه‌ریزی

با بر اساس اطلاعات به دست آمده از مرحله ارزیابی، یک برنامه ترک با توجه به نیازهای فرد تهیه می‌شود. این برنامه شامل راهکارها و فعالیت‌هایی است که برای ترک اعتیاد اجباری مفید واقع می‌شود.

۳. مراقبت و درمان

در این مرحله، فرد با استفاده از تکنیک‌های روانشناختی، درمانی و پزشکی به ترک اعتیاد می‌پردازد. این مرحله نیاز به حمایت و راهنمایی حرفه‌ای دارد.

۴. حفظ و پیگیری

پس از مرحله ترک اعتیاد، حفظ و پیگیری از فرد بسیار حیاتی است. این شامل حضور در جلسات حمایتی و استفاده از منابع مختلف برای جلوگیری از بازگشت به اعتیاد است.

نکات مهم در کمپ ترک اعتیاد اجباری

در طی مراحل کمپ ترک اعتیاد، توجه به نکات مهم و رعایت آن‌ها می‌تواند در موفقیت فرآیند ترک تأثیرگذار باشد:

 • تصمیم‌گیری مستقل: فرد باید مستقل و با اراده قوی، تصمیم به ترک اعتیاد بگیرد.
 • پشتیبانی خانواده: حمایت و پشتیبانی خانواده در فرآیند ترک اعتیاد بسیار ارزشمند است.
 • استفاده از منابع و راهنمایی‌های حرفه‌ای: بهره‌گیری از منابع مختلف و راهنمایی‌های متخصصانه از مهمترین عوامل موفقیت در کمپ ترک است.

یک سوال در رابطه با توهمات شخص بیمار ؟

بیماری که دارای مصرف مواد محرک و توهم زا میباشد و در شرایط توهم شنیداری یا دیداری، هذیان گویی با اختلال به واسطه مصرف ، آیا قدرت تصمیم گیری برای ترک اعتیاد بصورت تمایلی دارد ؟  

البته قابل ذکر است با قطع مصرف مواد مخدر و محرک در کمپ تحت نظر پزشک مرکز و روانپزشک ( دارو درمانی ) توهمات و هذیان او برطرف میشود، جهت اطلاعات بیشتر خانواده از درمان اعتیاد به شیشه و نحوه درمان توهم شیشه و مواد های دیگر مراجعه کنید متن آبی رنگ را لمس کنید.

Performing Covid-19 test at addiction rehabilitation center

Disinfection in Coronavirus Rehabilitation Centers

وزیر علوم تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران بیان کرد: طبق آمار به دست آمده از معتادان کشور مشخص شده است که حدود 4 درصد از آنان، از قشر دانشجویی کشور می باشند. این آمار نسبت به آمار کل معتادان کشور بسیار کم است، با وجود این، باز هم این نتیجه گیری نشان از پتانسیل جوانان در ابتلا به مواد مخدر را نشان می دهد. از طرفی باید به ریشه یابی و درمان بیماری اعتیاد پرداخت. در غیر اینصورت در آینده ای نه چندان دور شاهد به هدر رفتن سرمایه های کشور خواهیم بود.

یکی دیگر از کار هایی که در مورد جمع آوری معتادان متجاهر صورت گرفت، تحول مراکز بهاران می باشد. این موضوع باید توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر مورد پیگیری قرار گیرد. در حقیقت مراکز توانمندسازی سازمان بهزیستی در حال حاضر حدود 1000 نفر را تحت پوشش خود داشته و مشغول به فعالیت هستند. البته طبق آنچه در استانداری مرکز تهران مقرر شده بود، شهرداری وظیفه دارد که ظرفیت اشتغال 2000 نفر را فراهم کند. هر چند که برای جمع آوری معتادان تا به امروز نیازی به کمک شهرداری نبوده است، اما با این وجود آن ها گرمخانه هایشان را آماده کرده اند و قرار بود ظرفیتی را نیز در این خصوص در نظر بگیرند که خوشبختانه تا به امروز نیازی به این ظرفیت مازاد نبوده است.

ترک اعتیاد اجباری یک مسیر پرچالش است که نیازمند صبر، تمرکز و استفاده از راهنمایی‌های حرفه‌ای است. انتخاب کمپ ترک مناسب و پیروی از مراحل مشخص، می‌تواند به فرد کمک کند تا از اعتیاد خود رها شود و به یک زندگی سالم‌تر بازگردد.

 

جهت اطلاعات بیشتر نظر کاربران در مورد درمان،بستری در کمپ به صفحه اصلی آبی رنگ زیر را لمس و یا کلیک کنید

با نظرات دیگر کاربران گرامی در مورد کمپ اعتیاد اجباری آشنا شوید

شماره تماس : ۰۹۱۲۵۸۶۴۱۴۹ &  ۰۹۰۳۰۲۱۴۸۷۳

( بنا یه درخواست کاربران بابت اخطار ارجاع بیماران مقاله ایی با همین عنوان جهت آگاهی خانواده در دست اقدام است

با تشکر از کاربران گرامی، استادان ، دانشجویان و کاربران بهبود یافته اعتیاد جهت انتقاد سازنده و درک هرچه بهتر مقالات ، سلامت و پاینده باشید. )

155 نظر در “کمپ ترک اعتیاد اجباری

 1. طاهری گفت:

  سلام و خسته نباشید …مطالبتون در کمپ ترک اعتیاد اجباری و شرایط گه گفته شده عالی بود و نسبت به این تصمیم آگاه شدیم.ممنونم از سایتتون

  1. hamta-rahai گفت:

   سلام – بسیار خوشحالیم که باعث آگاهی شما شده -سپاس

  2. بینام گفت:

   اطلاعاتی می خواستم در زمینه بهترین کمپ اعتیاد .که ما بتوانیم بهترین نتیجه رو از بستری کردن یکی از عزیزانم بدست آوریم.

 2. hamta-rahai گفت:

  سلام خدمت شما کاربر عزیز –
  داشتن مجوز از سازمان مربوطه و همچنین مدت تاسیس و فعالیت مرکز ( کمپ ) ترک اعتیاد
  استانداردهای کیفی و کمی مختلفی از جمله امکانات بهداشتی، رفاهی همچنین کادر درمانی متخصص و حضور مرتب پزشک هفتگی دوبار ، روانشناس هفتگی دو بار ، مددیار اعتیاد و خانواده ویژگی است که در یک کمپ ترک اعتیاد مناسب حتما باید وجود داشته باشد. و اقداماتی از این قبیل که می توانند در انتخاب یک کمپ ترک اعتیاد مناسب موثر باشند.
  با تشکر ( تیم همتا احیاء زندگی )

  1. رضا گفت:

   رضا
   سلام اقای ،امیدوارم که این متن و نظر بنده هم به رویت همه برسه و شما مخالفتی با درج نظر بنده نداشته باشین.
   جسارتا سوال من اینه که شما خودتون هم قطعا بیماری اعتیاد و سو مصرف داشتین و خدارو شکر مدتی هست پاک هستین و واقعا تبریک میگم ایشالا پاکی بی تاریخ داشته باشین،حالا مدت پاکی شما ارتباطی به من نداره ولی شما که توی جواب های کارشناسی که اینجا دادین فکر نمیکنید به عنوان یه انجمنی که آخر حرف‌هاتون اقتباس و راه پاک بودن از جلسات گروه درمانی (NA) رو گفتین، دارین بر خلاف اصول برنامه معتادان گمنام عمل میکنید؟؟ من آدم‌های زیادی میشناسم به قولی پا روخطی داشتن و عاقبت به مصرف ختم شده. پیام اصلی انجمن معتادان گمنام میگه: NA در هیچ جایی مکانی موسسه ای سرمایه گذرای یا تایید یا رد نمیکنه،شما چطور راه کار به خانواده ها میدین به اجبار عزیزانشون رو به زور توهین کتک و چیزهایی که میدونید بیارن مرکز شما؟؟ مگه انجمن معتادان گمنام NA نمیگه تنها لازمه عضویت تمایل به قطع مصرف می باشد…
   خیلی از معتادین مقطع هایی رو به اجبار و راه های وحشتناک ترک زوری اجباری پاک بودن حتی چندین سال ولی به دلیل عدم تمایل دریچه ذهن اونها بسته بوده نتونستن به قول فرمایشتون نقاط تاریک رو شناسایی کنن و دوباره لغزش کردن امید خودشون و خانوادشون نا امید شده… برادر من خاهش میکنم با اسم انجمن معتادان گمنامNA این کاسبی و مغازه رو تعطیل کن و شعارهای انجمن رو توی این فضا خرج نکن.
   امیدوارم روزی برسه همه شعارهامون به شعور ختم بشه ،جسارتی شد حلال کنید ،پاینده و پیروز باشین

   1. hamta-rahai گفت:

    با سلام کاربر گرامی رضا
    .سپاسگذارم از توجه شما.و تبریک برای پاکی امروزتون و پایداری در این مسیر.
    ممنونم از انتقاد شما و تعجبم از قضاوت و پیشداوری شما دوست عزیز
    همانطور که از توضیحاتتون مشخص هست،شما یکی از اعضای انجمن na هستید و احتمالا با اصول هم آشنا هستید.
    اما اینکه بدون اطلاع و شناخت از بنده ،بیماری اعتیاد و مصرف مواد رو نسبت دادید و در آخر بار تحقیر به مدت پاکی بنده داشتید جای بحث دارد.( چون صحبت از اصول انجمن کردید)
    باید متذکر بشم که یکی از عمده مشکلات در فرهنگ na در کشور ما احساس دانش بالای بعضی از اعضاست که متاسفانه گریبان گیر خیلی از اعضا شده.وهر موردی رو به بیماری نسبت داده و نتیجه رو مصرف مواد میدانند.اگر شما لطف کنید و با تعصب به موضوع نگاه نکنید فکر میکنم تجدید نظر کنید.چرا اعضا انجمنna در ایران فکر میکنند که تنها راه درمان اعتیاد na هست؟چرا با آموزه های اندکی که دارم برای همه فقط یک نسخه میپیچم؟چرا تلاش داریم که دیگر روشها و زیر سوال ببریم؟چرا فکر میکنیم شرایط روحی،روانی،اقتصادی، خانوادگی و حتی شرایط بیماری دیگران شبیه به ماست؟
    با کمی تحقیق و مطالعه متوجه میشید که روشهای زیادی با تنوع های بسیار جهت ترک و درمان اعتیاد وجود داره که یکی از آنها انجمن na است.
    اگر کتاب اختلالات روانی مرتبط با اعتیاد(DSM5) رو مطالعه بفرمایید متوجه میشید که جنس اعتیاد از هر لحاظی به گذشته کاملا متفاوت بوده و نیاز به روشها و راهکارهای جدید میباشد.در درمان اعتیاد نسبت به شرایط فرد( از هر لحاظ ) روش مداخله یکی از روشهای قرار گرفتن بیمار در مسیر درمان است.
    انجمن na d یک روش تجربی است و در مورد خیلی از بیماران تاثیر بسزایی داشته. اما زمانی که علم ( با مطلعه و تحقیق) در کنار این تجربه قرار بگیرد، احتمال موفقیت صد چندان میشود،چرا که در مسیر درمان صفحات یا پنجره های جدیدتری باز میشوند و قدرت مانور و تفکر و تشخیص بسیار میشود.
    لازم به ذکر هست که این سایت در خصوص مشاوره و درمان اعتیاد فعالیت دارد که اعضا و مطالب آن با رعایت قوانین اصولی درمان انتخاب میشوند.اگر کمی به مطالب دقت بیشتری داشته باشید، این سایت کار تبلیغاتی انجام نمیدهد که بر خلاف اصول انجمن باشد. ( گمنامی اساس روحانی تمامی سنتهای ماست)(ما به هیچ سازمان یا ارگانی وابسته نیستیم و هیچگاه تحت نظر نبوده و نیستیم). اگر بخوام از زبان و فهم انجمن با شما صحبت کنم مفهوم این دو جمله یک فلسفه ست که متاسفانه اکثر اعضا ظاهر جمله را درک میکنند. در این سایت ما روشهای درمانی را معرفی میکنیم و با ارجاع خانواده یا بیمار به مشاورین بهترین روش را برای بیمار پیشنهاد میدیم. جمله شما:((من آدم‌های زیادی میشناسم به قولی پا روخطی داشتن و عاقبت به مصرف ختم شده. پیام اصلی انجمن معتادان گمنام میگه: NA در هیچ جایی مکانی موسسه ای سرمایه گذرای یا تایید یا رد نمیکنه)) لطف کنید در تمامی مطالب ما سرمایه گذاری یا تایید یا رد کردن na یا دیگر روشها رو مشخص کنید. و جسارتا لطف کنید توضیح بدید برای این بیمار فرضی در یک خانواده چکار باید کرد، یا بهتر و ساده تر بگم این بیمار در خانوادهء شماست.: یک بیمار آقا که حدو 5 سال مصرف کننده شیشه است،توهمات و سوءظن های شدیدی نسبت به اطرافیان خود دارد ( مخصوصا همسر و خواهر و مادر خود) چند بار به همسر خود نسبت به سوءظنهایی که دارد آسیب رسانده،با خود سلاحهای سرد حمل میکند، خانواده خود را در خانه محبوس کرده،فرزند خردسالش را چندین بار به قصد کش کتک زده، از لحاظ مشکلات اخلاقی چندین بار در جمع فامیل باعث آبرو ریزی شده، و خیلی از رفتارهای دیگری که شخص شما بارها و بارها از دیگران شنیده اید.خانواده از لحاظ قانونی اقدام کرده اند اما ترتیب اثر داده نشده.این بیمار خود را معتاد نمیداند و هیچ تمایلی به ترک ندارد و هر روز این رفتارها تشدید میشود.
    به نظر شما با شرایط فعلی خانواده ها برای این معضل چکار باید کرد؟

    جهت اطلاع و آگاهی بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید.
    ۰۹۱۲۰۱۴۰۸۸۲
    پایدار و سلامت باشید.

   2. امیر گفت:

    واقعا دمت گرم

   3. سینا گفت:

    دمت گرم داداش واقعا گل گفتی

   4. علی گفت:

    آقا رضا رو حرف‌هاشون قبول دارم
    شما یه na هستی که الان اومده داره از اعتیاد و معضل خانواده ها سودجویی میکنه
    من ۴سال پاکی نیکوتین و مورفین با naداشتم و عدم رعایت اصول باعث لغزشم تو این مقطع شد و خودمو گول زدم و جای مورفین باشیشه لغزش کردم و الان ۷ساله مصرف میکنم و این توهماتی که شما ازش میگین رو نه خودم دیدم نه کسانی که میشناسم و وزنی مصرف میکنن
    شک و بدبینی میاره و توهماتش ناشی از بیخوابیه و ادم سالم هم یه شب نخوابه فرداش مثله شیشه ای ها میشه رفتار و قیافه ش
    من با اطمینان میگم شیشه حس ششم آدمو فعال میکنه و اگه شکی و تردیدی هم هست قطعا چیزی وحود داره که این شک بوجود اومده و خودم بارها بهم ثابت شذه که شکم بی مورد نبوده
    درمورد اونکه میکی با جاقو و اینا کسانی هستن مه چندتا چیز مصرف میکنن مخصوصا خشاب خشاب قرص.این مزخرفات راجع به شیشه بولد شده و اون دلایل اصلی محو شدن
    من مهندس سازه هستم و یه جاهایی حتی شیشه بهم کمک کرد تو درس و کار
    نمیگن خوبه ولی حتی دانشجوهای پزشکی هم ریتالین مصرف میکنن شب امتحان که اگه مدعی کارشناسی هستین باید بذونین همون شیشه س.
    Na خوبعرجواب میده ولی نه برای شیشه و نه در ایران
    تو ایران همون مپاد فروشهای اونور داستان الان کمپ دارها و کارشناس های اینور شدن و پوله رو از این وضع معتادان در‌هر‌صورت میخان در بیارن و مثه اونور هم سلامتی و کمک و بقیه شعار و مهمل بافیاشونه مثه اونور که جنسشون بهترین جنس بود.
    دو دقیقه بشین با خودت فکر کن اگه غیر این حرفام بود .نمیخاد اینجا هم جواب فکزتو بگی و مثه جوابی که به رضا دادی یه داستانی هم واسه جواب من بنویس.یکی از همونهایی که کفتی دانش و حرف رو خوب بلدن خود شمایی.فطعا اگه. حرفام اشتباه بود برای کمک به همنوع و نسخه پیچیت سایت و این جنگولک بازیارو انتخاب نمیکردی و میرفتی کف پارک و خیابون اون بی خانمان های بیچاره رو کمک میکردی.سایت رو معتاد که نمیاد دنبال ترک بگرده توش بلکه خانواده بیچاره و نادون میاد که به امید فرجی گیر شما سوداگرا میفتن و اونجا با همینا که بلدی و چهانا مشاوری که معلوم نیست از کجا و با چه سندی مشاور شدن و شماره شونو گذاشتی شروع میکنین به اجرای نقشه تون .دیگه بقیه داستان هم مشخصه
    نمونه شمارو ندیده بودم هم اجباری سوداگری کنه هم بل فروش متادون
    خیلی طمع پول داریا داداشط😁😌
    اگه به خودت ایمان داری و نیتت پاکه متن منو منتشر کن و اکه اینکارو کنی من اعلام میکنم حرفامو نقض کردی و کارت درسته
    ولی جفتمون میدونیم چیزشو نداری😉!ما بهش میگیم وجود

   5. hamta-rahai گفت:

    سلام و عرض ادب دوست درعذاب کاربر گرامی علی آقای با وجود
    اول اینکه از خداوند متعال برای شما ،آرامش، سلامتی و منطق و عدم قضاوت آرزو دارم .درست فرمودید من یک بهبود یافته هستم که میتوانم شرایط و حال روز عزیزان در حال مصرف مثل شمارا درک کنم.چراکه قطعا افرادی که تجربه اعتیاد را نداشته باشند نمیتوانند درکی از شرایط روانی یک مصرف کننده داشته باشند. حتی اگر تحصیلات عالیه داشته باشند. صرفا جهت اطلاع:من و تیم درمان این سایت علاوه بر تجربه ، از نظر علمی هم درحیطه اعتیاد فعالیت داشته و داریم…. همانطور که میدانید در na دانش به تنهایی در بهبودی ما هیچ نقشی ندارد مگر در آن عملکرد داشته باشیم.
    شما فرمودید که 4 سال پاکی مرفین و نیکوتین داشتید ، که متاسفانه افرادی امثال شما na را هم چاشنی اعلام پاکی خودشون میکنند تا هروقت به مشکلی خوردند از این حربه استفاده کنند و پشت اصول na پنهان شوند و خطای خودشون رو کوچک بشمارند و به دیگران القا کنند که من در na بودم. دقیقا عبارتی که شما به کاربردید:{من ۴سال پاکی نیکوتین و مورفین با naداشتم و عدم رعایت اصول باعث لغزشم تو این مقطع شد و خودمو گول زدم و جای مورفین باشیشه لغزش کردم و الان ۷ساله مصرف میکنم}…
    باید گفت شما در این مدت فقط مواد مصرف نمیکردید و هیچ عملکردی در دانش و آموزه های کسبی نداشتید… نیاز نیست به بنده جواب بدهید ، ولی جواب این سوالات را در ذهن به خودتان بدهید:
    1.در مدت این 4سال چند بار جلسه رفتید؟
    2.در چه مدتی از پاکی مشغول به کار شدید؟
    3.آیا راهنما داشتید؟
    4.آیا قدم کار کردید؟
    5.آیا قدم ها را در زندگی شخصی تان اجرا کردید؟
    6.آیا به همدردی کمک کردید؟
    7.آیا خانواده یا افراد تحت پوشش خود را حامی بودید؟
    8.آیا شما هم مانند بعضی ها مدام پاک بودن خود را به سر خانواده میکوبیدید؟
    9.آیا فکر میکردید خانواده مدیون شماست که پاک شدید؟
    10آیا اولویت اول شما غیر پاکی چیز دیگری بود؟
    11.آیا به روی کمرنگ کردن نواقص خود کاری انجام دادید؟ تا به این لحظه این نواقص حدود 208 نقص میباشند
    12. آیا مثلث بهبودی را رعایت میکردید؟
    13.آیا مدیریت احساسات را آموخته اید؟
    14.آیا میدانید که پاکی یک وظیفه ست ، نه لطف؟
    15.آیا مو شکافانه متوجه شدید که دلیل لغزش شما چه بوده که 7 سال هم در لغزش و عود هستید و تا به الان نتوانستید رها شوید؟
    16.آیا در مدت پاکی الکل مصرف کردید؟
    17.آیا میدانید لغزش یک انتخاب است نه یک اشتباه؟ چون یا آکاهی مصرف کردید
    18.آیا در مدت این 4 سال فقط از خانواده خود جبران خسارت کرده اید؟ دیگران جای خود
    19.آیا دعا و مراقبه داشتید؟
    20.آیا سبک زندگی شما در این 4 سال با قبل آن تفاوت داشت؟
    21.آیا فرق بین پاکی و بهبودی را میدانید؟
    22.در مدت این 4 سال به پاکی و بهبودی خود چه امتیازی میدهید؟
    23. آیا …………. و سوالاتی بی پایان که در این مطلب نمیگنجد.
    این سوالات در خصوص قضاوتهای شما در مورد سایت و لغزش و ماندگاریتان در عود بود بعنوان یک فردی که خود را انجمنی میداند و ادعا دارید که همه چیز را میدانید.
    و اما در خصوص عوارض و تخریبهای روانی، جسمی انواع مواد: شما فرمودید:{این توهماتی که شما ازش میگین رو نه خودم دیدم نه کسانی که میشناسم و وزنی مصرف میکنن}…سوال: آیا فردی که توهم میزند و بچه خود را سر میبرد یا همسر خودرا میکشد یا رفتارهای ناشایست انجام میدهد ، خودش میداند که توهم زده؟
    تعبیر شما از توهم چیه؟
    بهتره در خصوص توهمات خودتان از خانواده و دوستان و آشنایانی که با آنها ارتباط دارید سوال کنید، نه از خودتان… چراکه یک معتاد همیشه طلبکار ، خود را عاری از هر نقصی میداند.
    منظور شما ،از اینکه کسانی را میشناسید وزنی مصرف میکنند و توهم نمیزنند چیست؟ منظور کیلو گرم است ؟
    در جایی فرمودید آدم سالم یک شب نخوابه مثل شیشه ای ها میشه هم رفتار و هم قیافه اش: این جمله یعنی شیشه ای ها خصوصیاتی دارند که در افراد عادی وجود ندارد …پس این گفته شما تایید بر توهمات ناشی از مصرف شیشه است.

    از نظر علمی فرد متوهم تمام افکار متوهم خودش رو میبینه.. یعنی هر چیزی رو که حس میکنه یا فکر میکنه رو فقط خودش میبینه….شک و سوءظن به مادر و همسر و خواهر یا بقیه اعضاء خانواده نتیجه توهمات و ساختهء ذهن خودشه… شما گفتید شک و سوء ظن هایی که داشتید واقعی بوده .گفتید که یه چیز بوده سوءظن داشتم.به نظر شما این حرف درسته؟ مصرف کننده شیشه ای که فرزند خود را گوسفند دیده و سرش رو بریده، آیا فرزندش گوسفند بوده؟…. فردی که در توهماتش فکر میکرده همسرش دوست پسر داره و هر روز اونو به خونه میاره ، بعد به این دلیل همسرش رو از طبقه چهارم به پایین پرت میکنه باعث مرگش میشه… بعد از تحقیق مشخص میشه که این گفته صحت نداشته.اون مصرف کننده چطور میتونه بگه که افکار من درست بوده؟
    لطفا لطفا در مورد عوارض مصرف شیشه حتما حتما تحقیق کنید.
    طرز تفکر یک مصرف کننده شیشه این است که مصرف شیشه به دلیل خاصیتی که دارد حواس 5 گانه را فعالتر میکند ، اما باید گفت که این واکنش در اوایل مصرف است ازنظر علمی ثابت شده که مصرف آمفتامین کنترل هر عملی را از ما میگیرد.پر حرفی، کار زیاد،سکس های متعدد، افکار فرار، و….
    در اصل چیزی را افزایش نمیدهد، در واقع کنترل آن عمل را از مامیگیرد.
    متاسفانه مشکل اصلی اینجاست که شما یک فرد انجمنی ، نه تنها کمکی به همدردهایتان نمیکنید ، بلکه با گفته هایتان افراد بی تجربه را ترغیب به مصرف آمفتامین و ریتالین میکنید.تاکیید دارید که دانشجویان پزشکی ریتالین مصرف میکنند و موفق هستند.. شما چطور خود را صاحب نظر میدانید ؟ طبق کدام منبع و منطقی؟
    مشکل دوم اینه که شما درمان اعتیاد را فقط na میدانید . و تمام راهکارها و آموزه هایتان بر مبنای کمک یک معتاد به معتاد دیگر است.. این مهم کاملا درست است، اما کافی نیست.چراکه ماهیت اعتیاد به دلیل وجود موادهای جدید سالهاست تغییر کرده… لطفا به روز شوید.
    با کمی تحقیق متوجه میشوید در تمام دنیا درمان اعتیاد پر هزینه بوده و روشهای درمانی مختلف و زیادی در دنیا وجود دارد…NA،نوروفیتبک،uord،مراکز ترک اعتیاد ( کمپ)،کنگره60،mmt، ماتریکس و….
    این توضیح در خصوص بخشی از فرمایشات شما بود اگر یک مصرف کنندهء واقع بین و منطقی باشید نیاز به توضیح بیشتر نیست، اما اگر نیاز بود اعلام بفرمایید تا بیشتر خدمتتون توضیح بدم.
    به قول معروف : برای کسی که میفهمد هیچ توضیحی لازم نیست.برای کسی که نمیفهمد هر توضیحی اضافه ست.
    به امید سلامتی و بهبودی شما.
    گروه همتا احیا زندگی
    مشاور و درمانگر اعتیاد صباحی

   6. امید گفت:

    سلام آقا رضا شما مختصر توضیح دادید و کاملا درست ولی جواب شما رو کتابی دادن و ربطی به سوال یا بحث شما نداشت؟!
    ولی یه ایرادی داشتی همه دارن بعضی وقت ها پیش میاد عیبی نداره!!!.
    ولی آقای کاربر آقای مشاور کتاب خواندن ک شما به یک فرد (معتاد) یا ( الکلیسم) وو… معرفی میکنی که با جلسه فلان اینا ترکیب بشه کاملا 100 درصد موفق میشه درست و بی نقص کاملا قبول.؟
    ولی منی که پا تو انجمن یا الکلی های کمنام گذاشتم و اولین باره کمپ میرم و حداقل کمترین تخریب هر معتاد 8 سال به بالا است و تمام بدبختی ها مانند کارتن خوابی زندان تيمارستان دزدی فحاشی بی احترامی به جامعه و خوانواده و برای بدست آوردن جنس مصرفی دست به هر کاری می‌زند به نظر شما این اصول ترکیبی شما جواب میده؟؟!!!
    معمولا فرد معتاد یا الکلی وارد مرکز ترک می‌شود دوره های 15 روزه و تا 30 روز بوده این فردیک در این تایم از مرکز ترخیص می‌شود دقیقا بدتر از هر آدمی یا بدتر از هر فردی که داره مصرف میکنه خطر ناک تر است چرا چون تایم پایین و فقط به مصرف فکر میکنه مگر که واقعا به این جلسه ها حضور داشته و دوروبرش را آدم های انجمنی فرا بگیرد که تایم پاکی بالا بره این ترکیب ک شما میگی حداقل باید 3 یا 4 سال پاکی داشت تا اطلاعات نشریه خوانی بالا بره و متوجه بشی ک تو چی منجلابی زندگی میکردی که روح و روان و جسم مارا به درو دیوار کوبیده و جهنمی عظیم برایمان رقم می‌زند نکته اینجاست لطفا به هر فردی یا معتادی به اندازه لغزش هایش و دوران پاکی ک داشته بعد به مصرف ختم شده یا نشده یا پاکی ک داره اطلاعات بدهید چون ممکن است آسیب شدیدی که من خودم دیدم و بعد ده سال لغزش کردم و تو عذابم شکل بگیره معتادان واقعا آدمهای خوبی هستن چرا چون درک خواصی دارن چون تجربه ای دارن که طبق اون به ادمهاکمک می‌کنند ولی هیچکس به اونها کمکی نکرد جز جلسه و اعضای جلسه تمام

 3. پژمان گفت:

  سلام وقت بخیر خیلی عالی بود مطلب کمپ ترک اجباری و اینکه اطلاعات لازم نداشتیم و با مطالعه مطلبتون استفاده کردیم موفق باشید

  1. hamta-rahai گفت:

   سلام – خوشحالیم که این مقاله باعث آگاهی و اطلاعات شما شده -موفق باشید
   (تیم همتا احیاء زندگی )

  2. F گفت:

   سلام ببخشید همسرم متاسفانه اعتیاد به شیشه دارن خانوادشون به اجبار اون رو به کمپ بردن گفتن تا یکسال میخوان فرزندشون رو تو کمپ بذارن آیا امکانش هست اینکار رو بکنن؟

   1. hamta-rahai گفت:

    خیر این امکان وجود ندارد

   2. حامد گفت:

    باسلام..بنده اگه بخام بعنوان وکیل شخص خانمی شوهرشو به کمپ فرستادم چه کاری باید انجام بدم؟؟ممنونم

 4. سماواتی گفت:

  سلام خدمت شما آقای فرامرزی از شما و تیم محترمون ممنونیم که با پاسخگویی مناسبتون مارو راهنمایی کردین و در حال حاضر بیمار ۸ ماهه پاکه .خدا خیرتون بده
  سپاس از تمامی خدمتگزاران عزیز در کمپ ترک اعتیاد گروه همتا
  سماواتی

  1. hamta-rahai گفت:

   سلام خدمت شما آقای سماواتی عزیز خوشحال هستیم که انتخاب مناسب و مشاوره کمپ ترک اعتیاد سرویس بهتر به بیمار شده است -با آرزوی پاکی بدون تاریخ و موفقیت .
   (تیم همتا احیاء زندگی)

 5. YAGHOB گفت:

  سلام برادرم 6سال هست که بیماره همه کمپ های اطراف کرج و… بردیم نهایت 6 ماه پاک مونده ودوباره برلغزش کرده چیکار کنیم

  1. hamta-rahai گفت:

   سلام وقت بخیر خدمت شما کاربر عزیز
   با توجه به شرایطی که فرمودید.باید مجددا بیمار بستری و وارد چرخه درمان شده و بعد از گذشت دوره نقاهت توسط مددیار اعتیاد و روانشناس نقاط تاریک افکار بیمار بررسی شده و دلایل برگشت بیمار به مصرف بررسی شود -یکی از دلایل اصلی برگشت بیمار به مصرف ، رفتار خانواده بوده به دلیل عدم آگاهی نسبت به اعتیاد یا محیط اطراف بوده است .
   جهت اطلاع و آگاهی در زمینه ترک اعتیاد با شماره زیر تماس گرفته.
   09351740249 & 09120140882
   پایدار باشید.
   گروه همتا احیاء زندگی
   مرکز ترک اعتیاد
   پایدار باشید.

  2. hamta-rahai گفت:

   سلام وقت بخیر خدمت شما کاربر عزیز
   با توجه به شرایط که اعلام کردید و لغزش های پی در پی برادر شما باید توسط مددیار اعتیاد و روانشناس بررسی شود و میتواند علت های متفاوتی داشته باشد . شما باید مجددا بیمار جهت بستری در کمپ اقدام کنید و بعد از گذشت دوره نقاهت بیمار توسط مددیار اعتیاد جلسات خصوصی گذاشته میشود که قسمت تاریک افکار بیمار مورد ارزیابی قرار میگیرد که علتهای برگشت برای مصرف مشخص میشود .که معمولا بیشترین دلایل لغزش بخاطر عدم آگاهی خانواده نسبت به بیماری اعتیاد و نوع رفتاری است که میشود.
   جهت اطلاع و آگاهی بیشتر با شماره زیر تماس گرفته.
   ۰۹۳۵۱۷۴۰۲۴۹ & ۰۹۱۲۰۱۴۰۸۸۲
   پایدار باشید.
   گروه همتا احیاء زندگی

 6. محسن گفت:

  سلام خسته نباشیدمن دادشم معتادبه شیشه هست هرکارمیکنیم نمیادکمپ لطفاراهنمایی کنیدچکارکنم

  1. hamta-rahai گفت:

   سلام وقت بخیر خدمت شما کاربر گرامی
   با توجه به شرایطی که فرمودید بیمارانی که مصرف محرک شدید همانند شیشه را دارند قدرت تصمیم گیری برای ترک را نداشته و در اینجا لازم است که بیمار را توسط خانواده و یا اقدام اجباری وارد چرخه درمان بشود و بعد از گذشت مراحل قطع مصرف و سم زدایی و برگشت حالات روحی و روانی بیمار بحالت عادی بیمار در مسیر جلسات و آموزش توسط روانشناس و مددیار اعتیاد انجام میگردد.
   جهت اطلاع کامل میتوانید با شماره زیر تماس بگیرید.
   09351740249 & 09120140882
   پایدار باشید.
   گروه همتا احیاء زندگی
   مرکز ترک اعتیاد

   1. ایرانی گفت:

    این طره ها روببرجای دیگه خوردکن.دکان بازکردید. کم جیب مردم خالی کنید.کارازریشه خرابه

   2. hamta-rahai گفت:

    درود بر شما
    من اول میگم سالم زندگی کنید و درست زندگی کنید ، اگر هم مصرف کننده هستید طوری مصرف کنید که از لحاظ روحی و روانی اقتصادی و حتی جانی که (توهمات که میزنید بر سر خانوده بماند) بلایی بر سر خانوده نباشید، مطمعن باشید خانواده بر حفظ آبروش هم شده هیچ گونه اقدامی نخواهد کرد، مگر واقعا اون مواردهایی که گفتم رعایت نکنید اونوقت خانواده و حتی دولت مجبور به جمع آوری معتادین هستش.. در ضمن یک مصرف کننده در ماه حداقل 3 م تومان هزینش هستش در حالیکه هرینه درمان طبق تعرفه 1 م 500 هزارتومان می باشد تاره همین خانواده توان پرداخت همین مبلغ نداره و خیلی ها مواردها هم میشه مجبور به بستری رایگان هستیم چون تاب دیدن اشک خانواده نداریم، چطور میای میگی ما دکان باز کردیم ؟؟؟ شماها مصرف نکنید بیمار اعتیاد توهمی و غیره نباشه ما و امثال همکاران بنده و مرکزداران جمع میکنند….
    بهرصورت خودتو تافته جدا بافته ندون….
    پایدار و سلامت باشید.

  2. حسین گفت:

   فقط میتونم بگم هرکاری میکنید واسه درمان انجام بدید بجز کمپ بردن چون هیچوقت کمپ جواب به هیچکی نمیده بدترین جایی که میتونی تصور کنی کمپ و ادمایی که درون کمپ هستن بسیار ادمایی بدتر از مواد بدتر …….. این همه راه واسه ترک هست چرا کمپ اخه

   1. hamta-rahai گفت:

    سلام وقت بخیر خدمت شما حسین کاربر
    شرایط اجباری موقعی انجام میشود که فرد بیمار قدرت تصمیم گیری برای درمان و ترک اعتیاد نداشته و از طرفی با شرایط مصرف به خود و اطرافیان از جنبه روحی و روانی جسمی ، خسارت جانی و مالی است . در مجموع مراکز های ترک اعتیاد برای ترک 100 درصد نیست که انتظار معجره داشته باشیم پس مراکز ترک اعتیاد پایه اول ترک اجبار به مصرف بیمار گرفته و آموزش درمانی اعتیاد پس از ترک به بیمار توسط تیم درمانی داده میشود و 50 درصد بیمار بعد از ترخیص میباشد . پس بیمار و یا خانواده بیمار در مورد ارجاع برای درمان باید به یک مرکز مجاز مراجعه کنند و از رفتن به مراکز بی کیفیت و غیر مجاز پرهیز کنن که میتواند بر روی بیمار تاثیر بگذارند.
    پایدار و سلامت باشید.

 7. SH@HR@M گفت:

  سلام اول اینکه تشکر و خسته نباشید میگم بابت اگاهی دادن به مردم. میخواستم بدونم شوهر خواهر من چند سال شیشه میکشه خیلی هم توهم میزنه. چه جوری میشه به کمپ ترک اعتیاد اجباری برد

  1. hamta-rahai گفت:

   سلام وقت بخیر خدمت شما کاربر عزیز
   جهت ارجاع بیمار به مراکز ترک اعتیاد اجباری افراد درجه یک شخص بیمار میتوانند جهت ارجاع با مدارک هویتی اقدام کنند . لطفا با شماره زیر جهت مشاوره و اطلاعات لازم ،تماس بگیرید .
   پایدار باشید .
   ۰۹۳۵۱۷۴۰۲۴۹ & ۰۹۱۲۰۱۴۰۸۸۲

   1. حامد سرابی گفت:

    جناب سلام داداش من معتاد به شیشه است و خیلی ازیت میگنه مادرمو خودمو خواهرمو یک بار کمپ سه ما اجباری بردیمش اومد خونه دوباز شروع کرد میتونیم دوبار بندازیمش ۶ما دیگه تهدم داد اونجا نظز میدید

 8. سجاد گفت:

  باسلام من قصدپذیرش درکمپ ترک اعتیادرادارم ولی خودمعرف من سنش ۱۸سال نشده برای خودمعرف آیاسن قانونی لازم است

  1. hamta-rahai گفت:

   سلام وقت بخیر
   طبق پروتکل سازمان بهزیستی کشور، شیوه پذیرش در مراکز ترک اعتیاد و بیمارانی که تمایل به قطع مصرف در کمپ ( اقامتی میان مدت ) را دارند، باید در رده سنی ۱۸ الی ۶۰ سال جای گیرند. طبق این پروتکل نوع و مقدار ماده مخدر مصرفی تاثیری بر پذیرش بیمار ندارد. مدارک مورد نیاز برای پذیرش به شرح زیر است:
   1) ارائه اصل مدرک شناسایی و کپی ( بیمار و معرف وی )
   2) کپی شناسنامه و حضور معرف حقیقی ( پدر، مادر، خواهر، برادر، همسر و یا فرزند )
   جهت مشاوره و شرایط بستری شما میتوانید با شماره : ۰۹۳۵۱۷۴۰۲۴۹ & ۰۹۱۲۰۱۴۰۸۸۲ تماس بگیرید.
   پایدار و سلامت باشید.

 9. ناشناس گفت:

  سلام ببخشید میخواستم بدونم اگه شخص معرفی شده ب کمپ مدرک کارت ملی ارائه نده ( گم شده باشه ) کمپ نگهش میداره ؟

  1. hamta-rahai گفت:

   سلام وقت بخیر خدمت شما کاربر عزیز
   اگر بیمار مدارک هویتی ندارد -جهت بستری و درمان در مرکز ترک اعتیاد موردی ندارد ، اما حتما کپی کارت ملی حدقل دو عضو درجه یک بیمار جهت تایید و داشتن معرف در پرونده درمانی الزامی میباشد.
   جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر شما میتوانید با شماره : ۰۹۳۵۱۷۴۰۲۴۹ تماس بگیرید.
   سلامت و پایدار باشید.
   مراکز مجاز ترک اعتیاد
   گروه همتا احیاء زندگی

 10. هانا گفت:

  برادر من رو کلانتری ارجاع داده کمپ ترک اعتیاد دد صورتیکه خانواده رضایت به این کار نداره ، میشه یا دستور قاضی بیا بیرون؟؟؟

  1. hamta-rahai گفت:

   سلام وقت بخیر خدمت شما کاربر عزیز
   با توجه به شرایطی که توضیح دادید در صورت تایید دادستانی محترم و نامه قضایی میتوان بیمار ترخیص کرد.
   جهت اطلاع و آگاهی بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید.
   ۰۹۳۵۱۷۴۰۲۴۹ & ۰۹۱۲۰۱۴۰۸۸۲
   پایدار و سلامت باشید.

 11. محمد گفت:

  سلام ميشه شماره كمپ اجباري خوب در شيراز بفرستيد ممنون

  1. hamta-rahai گفت:

   سلام وقت بخیر خدمت شما کاربر عزیز
   در حال حاضر گروه همتا احیاء زندگی هیچ شعبه ایی در شیراز ندارد و شما با مراجعه به سازمان بهزیستی محترم در شیراز و یا با شماره 118 تماس بگیرید و برای مرکز ( کمپ ) ترک اعتیاد مجاز اقدام کنید.
   پایدار و سلامت باشید.

 12. احمد گفت:

  سلام .صدایم خاموش ..هرکاری کنیم برچسب معتاد میزنن .من مصرفم تریاک بود پدرم اجباری منو انداخت کمپ .تو هوای زمستان یک روز تمام دست وپام بازنجیر اب سرد میریختن روم که امضاکنم اب سرد ببین چطور بود طاقت اوردم دستام طوری زنجیر کرده بودن به پام وقتی دستم باز کردن تا ۷روز کارنمیکرد چکار کنم صدایم خاموش است .کاری بامن کردن داعش این کارنمیکرد .داغونم کردن داغونم کردن .مسولین کسی که این و میخونه کسی که باعث بانی این کاره.کمپ ها درامدشون این که کاری کنن با یه معتاد دیگه خوب نشه مشتری همیشگی شون بشه .باکوچیک ترین حرکت جوری میزدن بعدش میگفتن خودزنی کرده واقعا این چه کاریه .برید تو کمپ ها دربین مخفی بزاریدببینید چه خبره .من به خاطر مهریه زندان بودم خدایی زندان همه چیش خوبه بهداشتش همه چیش .کسی اگه این میخونه میتونه کاری کنه وجدانش بیداربشه بره تو کمپ ببینه چه خبره

  1. hamta-rahai گفت:

   سلام خدمت شما همدرد عزیز
   با توجه به توضیحاتی که دادید من هم با شما موافق هستم و اینکه این موارد که شما بیان کردید نشان دهنده یک مرکز اجباری غیر مجاز میباشد. و متاسفانه بخاطر عدم آگاهی خانواده بدون هیچگونه تحقیق از مرکز و یا داشتن پروسه های درمانی اقدام به درمان و ارجاع اجباری میکنند.
   در حالیکه مرکز مجاز دارای تابلو مرکز و داشتن مجوزهای لازم که باید در دید مراجعه کننده باشد و همچنین از کادر درمانی و آموزشی داشته باشند و گاها هم بیمار اجباری در مرکز مجاز در بدو ورود توسط همدردان و افراد همتا خوش آمد گویی و ابراز همدردی میکنند.
   در آخر برای شما همدرد عزیز آرزوی سلامتی و پاکی داریم
   پایدار باشید.

 13. ارزو گفت:

  باسلام.شوهرمن ۱۰سال اعتیادبه تریاک داره.دوباردرخونه ترک کرده امابازطاقت نیاورده وکشیده.حالامیخام یه کاری کنم که بگیرنش توخیابون وببرنش کمپ مطمئن براترک.خودش راظیه به ترک اما ارادش رونداره وامروزوفردامیکنه.امانمیخام بفهمه کارمن بوده چون بفهمه زندگیم ازهم میپاشه.ترخدابگیدچیکارکنم وچطوربایداقدام کنم دیگ خسته شدم.ماشهرهمدان زندگی میکنیم

  1. hamta-rahai گفت:

   سلام وقت بخیر خدمت شما کاربر عزیز
   با توجه به شرایط بیمار و توضیحاتی که بیان کردید و عدم قدرت تصمیم گیری شخص بیمار برای درمان اعتیاد شما میتوانید از طریق مراجع قانونی برگه دادستانی محترم برای بستری اجباری بیمار اقدام کنید.
   پایدار و سلامت باشید.

  2. حمید گفت:

   خواهرم 2 مسله رو رو تجربه خدمتتون بگم:1)ایکاش پرده دری نمیکردیدو اگه این مسله رو متوجه هم شده بودید به روش نمیاوردید، بازم اونجوری به اجبار کمتر مصرف میکرد، بازم نگران نباشید، 2)سعی کنید تو خونه مصرفشو کم وکمتر کنه 4)اگه فقط مصرفش تریاکه واگه میکشه ونمیخوره بزارید کم کنه وبکشه.اولا کمپ ها همیشه اوکی نبوده و بعضی ها بدتر شدند.اگه خدایی نکرده رو مواد دیگه بره آرزوی همین روزارو میکنید،دوما این جور آدما اینو ازش بگیری فکر میکنه باید چیز دیگه بزنه، نصیحت منو گوش کنه بزار کنترل شده جوری که بچه هات وفامیل نفهمند کمی تو خونه بزنه،شاید روزی شرمنده بشه،جایی دیگه بره شاید موادشو عوض کنه شاید بیشتر بزنه،میدونم سخته، شاید کسایی باشند مخالف حرف من باشند ولی زود دیر میشه وکار سختر،سخته ولی تا اینجاش کنار بیاو زندگیتو مدیریت کن، به امید روزهای بهتر

 14. سامان گفت:

  سلام
  من برادری دارم 42 ساله که از 20 سالگی دچار اعتیاد شده. حدودا از سال 88 به بعد هم گرفتار مواد صنعتی شده. قبل از آن تریاک و حشیش مصرف میکرده. اما از سال 88 به بعد انواع مواد صنعتی را مصرف کرده از جمله کراک و شیشه و حتی من از دوستانش شنیده ام که مدتی اسید مصرف میکرده که نمیدانم چه نوع موادی است. در طول این سالها در کمپ های مختلف بستری شده و حتی در کمپهای شهرستان. حداقل مدتی هم که بستری بوده 6 ماه و آخرین باری هم که بستری شده دقیقا 29 اسفند 96 تا اواخر اردیبهشت 98 بستری بود. بطوری که با تماس تلفنی و همینطور با توجه به اینکه وسط کمپ بوده به منزل مراجعه کرده و از مادرم عذرخواهی کرده و بعد از 2 هفته بطور کامل مرخص گردید اما بعد از 2 ماه دوباره آلوده شد. در دوران آلودگی هم بشدت پرخاشگر و با رفتارهای وحشیانه میباشد. بارها و بارها به شکلهای مختلف اعضای خانواده و حتی اقوام با ایشان صحبت کردند و متوجه شدیم که ایشان خود به همه چیز از جمله شرایط خانواده و وضعیت روحی و جسمی و مالی پدر و مادرم اشراف دارند و بعد از آخرین باری که از کمپ مرخص شدند (اردیبهشت 98) خودشان گفتند بیکاری فشار روحی شدیدی بر ایشان داره ولی با این حال حتی برای شرکت در کلاسها هم اقدامی نمیکنند. شرایط خانوادگی ما طوری شده که دیگر قادر به حمایت مالی و حتی معنوی از ایشان نیستیم و تصمیم داریم برای آخرین بار به ایشان فرصتی دوباره داده و بعد از طول درمان حمایت خانواده را از ایشان قطع کرده و مستقل شودن و حتی برنامع داریم در مدت طول درمان ایشان خانه مان را هم عوض کنیم.
  در طی مشورتهایی که با مسولان کمپها داشتم همه آنها به اتفاق میگویند باید از ایشان قطع حمایت کنیم تا ایشان مستقل شوند ولی ایشان به اختیار خود این کار را نمیکنند
  لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید که چه اقدامی انجام دهیم.

  1. hamta-rahai گفت:

   سلام وقت بخیر خدمت شما کاربر عزیز
   با توجه به شرایطی که بیان کردید بیمار باید مجددا وارد چرخه درمان شده و اینکه حتما نقش مددیار اعتیاد در رابطه با درمان برادر شما پررنگتر خواهد بود و اینکه حمایت سالم و یا وابستگی ناسالم از طرف خانواده باید بصورت حضوری و جلسات خصوصی در بحث درمانی برادر شما بسیار مهم است چراکه بحث درمانی اعتیاد 50 درصد از قطع مصرف و و بدون وابستگی و بصورت پرهیزمدار در یک مرکز درمانی اعتیاد میباشد و میتوان گفت اصل درمان 50 درصد دیگر موقعی شروع میشود که بیمار از مرکز ترخیص میشود . پیشنهاد ما این است که شما قبل از اقدام ، حتما با ما تماس گرفته و یا جهت مشاوره حضوری اقدام کنید.
   جهت اطلاع و آگاهی بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید.
   ۰۹۱۲۰۱۴۰۸۸۲
   پایدار و سلامت باشید.

 15. رز گفت:

  با سلام
  نامزد من رو با رضایت پدرش اومدن خونه به زور بردن کمپ ترک اعتیاد اجباری ولی افراد خودشون اومدن نه آمبولانس و نه با یک مامور و بستری کردند.
  کارشون قانونی بوده؟
  من اگر بخوام ببینمش میتونم؟
  اخه ز زدم کمپ گفت فقط خانواده درجه یک و من و نامزدم هنوز عقد نکرده بودیم
  من نمیتونم ببینمش؟
  میشه لطفا راهنماییم کنید

  1. hamta-rahai گفت:

   سلام وقت بخیر خدمت شما کاربر رز
   با توجه به پیام شما ، اقدام درمانی بصورت اجباری اقدام خانواده بوده و عضو درجه یک پدر بیمار هماهنگ و معرف شدند و اینکه شما جهت ملاقات حتما نیاز به هماهنگی از طرف پدر بیمار دارید در غیر اینصورت بدلیل نداشتن نسبت قانونی ملاقات میسر نیست .
   سلامت و پایدار باشید.

 16. رضا گفت:

  سلام وقتتون بخير در استان كرمان هم كمپ داريد يا جاي مطمئن ميشناسيد؟و اينكه كمپ شما كجاست؟

  1. hamta-rahai گفت:

   سلام خدمت شما کاربر عزیز رضا
   در استان کرمان در حال حاضر شعبه ایی نداریم اما بیماران زیادی از کرمان در مراکز های ما اقدام درمانی انجام داده اند. لیست مراکز ما در صفحه اصلی با توضیحات کامل قرار گرفته است.
   جهت اطلاع و آگاهی بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید.
   ۰۹۳۵۱۷۴۰۲۴۹ & ۰۹۱۲۰۱۴۰۸۸۲
   مراکز مجاز گروه همتا احیاء زندگی
   سلامت و پایدار باشید.

 17. Ali گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید قیمت هارو لطف میکنین

  1. hamta-rahai گفت:

   سلام وقت بخیر خدمت شما Ali
   هزینه درمانی هر دوره ۲۸ روزه ۷۵۰ هزار تومان میباشد.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر برای پذیرش و بستری تماس بگیرید.
   سلامت و پایدار باشید.

 18. جاوید گفت:

  سلام و وقت بخیر خدمتتون و خسته نباشید میگم بخاطر زحماتتون و وقتی که برای پاسخگوئی مئذارید چندتا سوال داشتم خدمتتون
  اولا که ی بنده خدایی رو خانومش به کمپ های اجباری معرفی کرده و بنده خدارو بردن انداختن داخل ی اتاق بنام اتاق سم زدایی و پسر عموم هم تو کمپ بود میگه که بنده خدا انقد جیغ و داد کرد که درد داره و….ولی مسئولینش میگفتن که اینا فیلم همه شون هس الکی جیغ داد میکنن و….شب دیدن بنده خدا تو سرما یخ زده بوده واقعا حق یک انسان حالا معتاد یا قاتل و..با قاتل هم چنینی برخوردی خوب نیست و واقعا از کجا میشه فهمید که کمپی که میخوایی بستری بشی چگونه برخورد میکنه؟
  دوما الان اگه من سالم باشم و بالای ۱۸ سال ولی برادرم بخاطر شک من رو به کمپ اجباری که گفتم تو شهر ما فقط همون یکی هست و من نخوام بستری شم یا از نظر قانونی راهی هست که بستری نشم و چون خداروشکر نه قیافه و….اصلا به معتاد نمیخوره و کارمند و از موقعیت اجتماعی و شغلی خوبی هم برخوردارم فقط برادر بزرگ ام حساس هست.راه قانونی هس؟
  سوما همکارم خودش رو کمپ شما معرفی کنه و بخواد بیست روزی رو اونجا باشه آیا چون براش اونجا پرونده درست میکنید و به بهزیستی یا سایر ارگان ها هم ارجاع میدید؟پرونده اعتیاد الان که کارمند اداره ثبت هست احمتالش هست با استعلام گرفتن مشخص بشه؟یا بخواد تو یک شغل حساس استخدام بشه براش درد سر میشه درسته؟ مثلا میخواد قاضی بشه و یکی از اصلی ترین شرایطش عدم اعتیاد و پرونده اعتیاد اصلا خوب نیست و با اینکه همون موقع پاک باشه ولی چون اعتیاد قبلا یک جایی ثبت شده خوب نیس دگ ،راهی هس که براش پرونده تشکیل نشه و همونطوری ۲۰ روز بصورت خود معرف اونجا بمونه و پاک شه و اینکه اعتیادش فقط و فقط قرص متادون اونم کلا ۶ ماهه و همینطوری هم میتونه بزاره کنار ولی بخاطر محیط کمپ های خوب که با همدردها ۲۰ روزی رو زندگی کنه و روانشناس هست و….برای بعد از ترک کردنش فک میکنه مفید باشه
  پیشاپیش ممنون از جوابگویتون و شرمنده بخاطر اینکه طولانی شد با تشکر ارادتمند شما جاوید مهربان

  1. hamta-rahai گفت:

   سلام وقت بخیر خدمت شما کاربر جاوید .
   اول اینکه این وبسایت با مراکز مجاز ، تحت نظارت سازمان بهزیستی فعالیت دارد. در مراکز غیر مجاز امکان بروز هر اتفاقی هست.متاسفانه بعضا مشاهده شده که در بعضی از مراکز بدون مجوز رفتارهای انسان دوستانه ای با بیمار نبوده، اما مفهومش این نیست که در همه مراکز همچین اتفاقاتی میافتد.ترک اعتیاد علائمی دارد همانند خماری و نسخی، که با توجه به شرایط علائم محرومیت اگر نیاز باشد پزشک مرکز برای فرد ، دارو تجویز میکند. در کل ترک اعتیاد شرایط سختی دارد و باید این شرایط توسط کادر درمانی و در صورت امکان و تا حد توان مرتفع گردد. همه مراکز مجاز دارای مشاور، مددیار اعتیاد، مددیار خانواده، پزشک، روانشناس، و در صورت نیاز ارجاع به روانپزشک هستند.
   دوم اینکه:هیچ مرکزی حق پذیرش فرد سالم رو ندارد.و حتما باید لحظه پذیرش از فرد بیمار تست اعتیاد گرفته شود.در صورت منفی بودن به هیچ عنوان حق پذیرش را ندارند.شما عنوان کردید بالای 18 سال هستید و مصرف کننده نیستید، ولی در جایی دیگر عنوان کردید که از نظر هیکل و قیافه به مصرف کننده ها شباهت ندارید، اول مشخص کنید که مصرف کننده هستید یا نه؟
   سوم اینکه: اگر همکار شما قصد ترک و پذیرش در مراکز ما رو دارن بهشون بگید که خیالشون راحت براشون پرونده سازی و یا ایجاد مشکل نمیشه، چون اطلاعات پرونده کاملا محرمانه در مرکز میماند و در جایی ثبت نمیشود. و قطعا آموزشهایی که میبینن و آگاه میشن امکان پاک ماندن رو بیشتر میکنه.
   ۰۹۱۲۰۱۴۰۸۸۲
   مراکز مجاز گروه همتا احیاء زندگی
   سلامت و پایدار باشید.

 19. فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید؟من مادرم مواد مخدر(شیشه) مصرف میکنه هیچ تمایلیم برای رفتن به کمپ نداره هیچ کسم نیس که بتونه ببرتش کمپ پدرمم درحال حاضر زندانه ما چیکار میتونیم بکنیم برای ترکش؟من خیلی تمایل دارم که بفرستیمش کمپ میخواستم ببینم هزینه کمپ چقدره؟

  1. hamta-rahai گفت:

   سلام و عرض ادب دوست عزیز.. امیدوارم که مادرتون هم در مسیر درمان و بهبودی قرار بگیرند..جهت بستری و اطلاع از هزینه ها لطفا با مشاور مراکز بانوان، خانم پریشن تماس بگیرید
   مشاور و مددکار اجتماعی
   خانم پریشن
   09197924631

 20. ارش گفت:

  سلام من خواهرم ۱۰ سال داره شیشه مصرف میکنه خیلی بردمش کمپ درست نشده ما باهم زندگی میکنیم کمکی میتونین بکنین به من قیمتش چقدر

  1. hamta-rahai گفت:

   درود خدمت شما کاربر آرش
   مرکز ترک اعتیاد زنان مجاز مشاور، خانم پریشن کارشناسی مددکار اجتماعی،درمانگر اعتیاد
   شماره تماس بانوان : ۰۹۱۹۷۹۲۴۶۳۱
   سلامت و پایدار باشید.
   گروه درمانی مراکز مجاز همتا احیاء زندگی

 21. سومیتا گفت:

  سلام، وقت بخیر. میخواستم ببینم الان هزینه بستری چه مقدار هست؟ هرماه یکسانه اگر که نیاز باشه چندین ماه طول بکشه دوره درمان؟ نحوه پرداخت رو هم توضیح بفرمایید. تومرکز روانپزشک هم هست؟ نحوه انتقال بیمار به چه طریقی هست؟ ممنون میشم پاسخ بدید.

  1. hamta-rahai گفت:

   درود خدمت شما کاربر سومیتا
   هزینه درمانی طبق تعرفه میباشد هردوره درمانی 28 روزه 1 م تومان میباشد -بیمار در صورت نیاز و تایید پزشک مرکز به روانپزشک ارجاع داده میشود.
   جهت اطلاعات کامل و مشاوره ارجاع و بستری حتما با ما تماس بگیرید.
   پایدار و سلامت باشید.
   گروه درمانی مراکز مجاز همتا احیاء زندگی

 22. محسن گفت:

  یه ادرس بدین تا برسم خدمتتون

  1. hamta-rahai گفت:

   درود خدمت شما کاربر محسن
   جهت اطلاعات کامل و مشاوره ارجاع و بستری حتما با ما تماس بگیرید.
   پایدار و سلامت باشید.
   گروه درمانی مراکز مجاز همتا احیاء زندگی

 23. فاطمه گفت:

  سلام ببخشید شما کدوم شهرید؟

  1. hamta-rahai گفت:

   درود خدمت شما کاربر فاطمه
   مراکز مجاز گروه همتا در تهران ، شهرری، اسلامشهر، کرج و قم میباشد.
   سلامت و پایدار باشید.
   مراکز مجاز درمانی اعتیاد گروه همتا احیاء زندگی

 24. س گفت:

  سلام خسته نباشید من شوهرم چند سالهمعتاده وقبل از سال نو شیش هفته کمپ خصوصی بودن و وقتی اومدن خونه تقریبا یک ماه دوباره مصرف کردن و الان دوباره شیشه کریستال مصرف می کنند و الان خودشون هم برای کمپ رفتن حرفی ندارن ولی هزینه ی کمپ و نداریم برای همین من مخوام برم دادگاه به خاطر اعتیادش شکایت کنم تا از دادگاه نامه کمپ اجباری بگیرم چون گفتن اونجا رایگان اما به خاطر این ویروس کرونا می ترسم و نمیدونم محیط اون کمپا چه جوری چون شوهر من دوسال پیش لگنشون شکسته وپلاتین دارن تو پاشون می خواستم از شما بپرسم محیط این کمپایی که میفرستن چه جوری ونظر شما چی؟

  1. hamta-rahai گفت:

   درود خدمت شما کاربر س
   با توجه به پیام شما ،جهت اقدام درمانی برای کمپ مجاز میباشد و مسلما بعضی از مراکز از لحاظ کیفی و کمی متفاوت میباشند اما دارای مجوز لازم و پروتکل های درمانی انجام میپذیرد. با توجه به شرایط بیماری کرونا داشتن برگه سلامت و تست کرونا در هنگام پذیرش بیمار الزامی میباشد.
   پایدار و سلامت باشید.
   گروه درمان اعتیاد مراکز مجاز همتا احیاء زندگی

 25. عباس گفت:

  سلام بزرگوار
  متاسفانه گاهی اوقات به دلیل حب و بغض هایی که در مسیر کمپ اجباری پیش میاد (چه از طریق خانواده و چه از طریق دستگیری توسط نیروی انتظامی) نه تنها فرد معتاد بهبودی حاصل نمیکنه بلکه باعث یک اعتیاد دیگه به نام عقده و کینه جویی هم به آن اضافه میشه
  همین الان من کسی رو سراغ دارم نیروی انتظامی شخص رو از ماشین شخصیش پیاده کرد تست گرفت. از همه نوع. تستش به قرص بی 2 مثبت بود. (شخص مورد نظر 20 روز قبل مصرف تریاک داشت که با میل خود ترک کرد. فقط گاهی یک چهارم بی 2 می خورد ) الان بردنش کمپ اجباری حداقل 3 ماه
  الان این عمل نه تنها باعث بهبودی شخص نمیشه بلکه باعث کینه و نفرت اطرافیان نسبت به نیروی انتظامی شد. آیا کسی که مصرف بی 2. داشت ولی خونه و مغازه و ماشینش ردیفه و آزارش به کسی نرسید. متجاهر به حساب میاد ؟ الان ده روزه حتی اجازه نمیدن تلفنی باهاش صحبت کنیم
  به نظر من این نون …….. میره
  فرد کارتن خواب که از همه جابریده شده با مصرف کننده ای که آزارش به کسی نمیرسه متفاوته. واین 3 ماه نه تنها باعث بهبودی نمیشه بلکه باعث نابودیش میشه. اجاره مغازه اجاره خونه. دوری از زن و فرزند و…

  1. hamta-rahai گفت:

   سلام خدمت شما کاربر عزیز
   نظر شما را ما ویرایش کردیم و بعد در سایت درج شده ..
   قبل از قضاوت در مورد مراکز ها و کمپ داران یک سوال جهت کسب اطلاعات دقیق برای شما خیلی بهتر است .
   در ضمن طرح های دستگیری و کمپ اجباری ارتباطی از قبل با مراکز و یا کمپ دارها نیست و نان مذکور در پیام شما از بودجه دولتی میباشد.

   پایدار و سلامت باشید.

   1. رزا گفت:

    سلام همسر من چند سالی هست که حشیش مصرف میکنه از لحاظ اخلاقی هم خیلی عصبی شده دست بزن و فحش و… وقتی از ترک کردن باهاش صحبت میکنیم چه من چه خانوادهدخودش تفره میره تمایلی نداره میخواستم‌بدونم چه کاری میتونیم براش بکنیم اگر بفرستیمش کمپ اجباری که خودشون بیان ببرن آیا بعدش امکان داره دوباره برگرده به اعتیاد یا اینکه کینه و انتقام داشته باشه و بدتر بشه

   2. hamta-rahai گفت:

    سلام وقت بخیر خدمت شما کاربر رزا
    با توجه به پیام شما جهت اقدام درمانی برای همسر خود حتما قبل از هر اقدامی با ما تماس گرفته جهت توضیحات کامل بستری و درمان مشاوره لازم انجام پذیرد.
    با تشکر
    سلامت و پایدار باشید.

 26. مریم گفت:

  سلام شوهرمن چندوقتی هست اعتیادداره ازطریق کلانتری گرفته شده وقاضی حکم داده 3ماه توکمپ اجباری بمونه میخوام بدونم بدون رضایت همسرمیتونن توکمپ نگه دارن

  1. hamta-rahai گفت:

   درود کاربر گرامی مریم
   با دستور قضایی و تایید تست اعتیاد در مرحله غربالگری به مدت 3 ماه اجباری خواهند بود.
   سلامت و پایدار باشید.
   گروه درمان مراکز مجاز همتا احیاء زندگی

 27. رضازاده گفت:

  سلام ادرس کمپ زنان درارومیه رومیخواستم ممنون خیلی ضروریه.

  1. hamta-rahai گفت:

   درود بر شما کاربر گرامی رضازاده
   جهت اقدام درمانی در مراکز مجاز بانوان در شهر خود به بهزیستی استان مربوطه و یا از 118 درخواست کنید .
   پایدار و سلامت باشید.

 28. سروش ):‌ گفت:

  سلام برهمگی دوستان ،یک سوال از محضر hamtaدارم ،اینکه مصرف مواد مخدر صرف نظر از نوع ومقدار وکم وکیفش ،خوب هست یابد هرشخصی عقل سلیم دارم ،قطعا میگوید بدهست ومن هم میگویم میدانم که بد هست ،ولی اینکه به همه اشخاص مصرف کننده ‌یک نگاه ونسخه مشابه ویکسان تجویز شود والبته میشود سوال‌من هست ،بنده 40 سال دارم ،تزسن 23 سالگی متاسفانه به علت مشکلات عدیده ای که ازبدو تولددامن گیر من شده بود ،باعث بیماری های روحی وجسمی متعدد در بنده شده بودن ،ناگزیر به مصرف تریاک شدم ،البته به مقدار کم درطی 3بار روزانه ،جهت کنترل بیماریها ومشکلاتم که تاحد قابل قبولی باعث کنترل شده بود وبنده حدود 18سال هست که شاغلم وکارمندم دز25 سالگی ازدواج کرده ام و2 فرزند دارم ،ماشین درحد متعارف‌ویک باب منزل خودم ساخته ام به طور خلاصه اینطور عرض‌کنم از 10 نفر عقب باشم از 10 نفر هم جلوترم ،واما بعد،،تاسال 97 که یکی از دوستان ازروی کینه یا دلسوزی خودش چون کمپ رفته بود وپاک شده بود من را توسط عوامل کمپ به اجبار بردن کمپ ،قوانین وشرایط کمپ هم دوستانی که تجربه داشتن،قطعا میدانند که شرایط وقوانینش چگونه هست ،فکر نمیکنم با کسی که جرمش تجاوز به عنف باشه وحکمش اعدام درملأ عام اینگونه رفتار بکنند که درکمپ شاهدش هستیم ،واما بعد،،به هرحال بنده را داخل ماشین بودم ،ونمیدانستم که چه سرنوشتی درانتظارم هست ،درهای ماشین هم باز بود ،وگرنه خلاف‌کار درهای ماشینش را قفل میکندوترفندهای مختلفی به کار میگیرد که نتوانند بهش دست یابند،بماند ،،ساعتی که من را عوامل کمپ گرفتن ساعت حدود 7 عصر بود وبلافاصله گوشی ام هم گرفتن وهرچه گفتم که بزارین به خانواده اطلاع بدم ،همسرم مریض هست ،کسی حرفم را نشنید ،خلاصه برای اولین بار بعد ازحدود 18 سال مصرف ،بدون هیچ سوپیشنه ای ویا جرمی بنده را با ضرب وشتم بردن کمپ ودرداخل کمپ هم فقط خواسته ام اطلاع خانواده بود که باز کسی جوابگو نبود ،فقط بعد 2ساعت یکی از عوامل کمپ گفت که به خانواده ات خبر میدهیم ،عرض کردم گه بنده کارمند هستم ،البته بودم ولازم به ذکر هست که به لحاظ اداره وانجام امورات محوله اداری ورسیدگی به خانواده وغیره تاحد توان کوتاهی نمیکردم ،ولی برای اداره مصرف کردن یا نکردن من مهم نبود ،کارکرد مهم بود ،به هرحال خانواده با اداره صحبت کرده بودن وبا رایزنی ها والتماسهای زیاد توانسته بودند که آنها را راضی به برگشت به کارم باشند که بعد 15 روز ازکمپ رهایم کردند وبرگشتم به کارم ،وکار ما هم سرحال بودن واماده کار بودن رامیطلبد ،وساعات زیادی را سرپا بایدبایستیم ،من 18 سال مصرف داشتم با 15 روز ترک فکر نمیکنم کسی بتواند مشغول به کار شود ،درکنکره 60 که به نظر من بهترین وسالم ترین روش ترک هست با بیشترین آمار درمان بدون عود ،دوره درمان 11 ماه هست ،چون به لحاظ علمی دقیقا 11 ماه زمان لازم هست تا قسمتها وغدد تولید کننده مواد شب مرفینی وانکفالین ودوپامین وسرتونین وغیره که درفرایند مصرف ووابستگی متوقف شده اند شروع به کار کنند ،پس با15 روزمصرف نکردن ،متعاقب مصرف 18 ساله ،بیشتر به شوخی ومزاح میماند تا درست‌ واصولی،واما بعد،،بنده باز هم دراین شرایط سخت حدود 1ماه با انواع اقسام داروها ومسکنها سرپا بودم که بتونم کار کنم .شکم خانواده را سیر کنم ،تا که تحمل وصبوری طاق شد وبه اجبار والزام مصرف راشروع کردم که بتونم کار کنم،چون دیگه شناسایی شده بودم ،ومیدانستند که میتونم هزینه کمپ رابدم مجددا من را گرفتن وایندفعه دیگه حنایم رنگی نداشت وخانواده هم چون‌ میدانستنددیگه نمیتونن اداره را حل کننددنبال نکرده بودن وبعد 25 روز ترخیص شدم ورفتم اداره که باالتماس وخواهش بلکه برگردم به سرکارم که هرچقدر التماس وزاری کردم ،قبول نکردند،ولی من ناامید نشدم ،.هرروزمیرفتم دنبال حل کردن برگشتم به کار وچون حقوقم قطع شده بود ،به لحاظ مالی هم وضعیتم به مراتب بدتر شد وزیر این فشار وبیکاری وازطرفی مشکلات جسمی وروحی مختلف کمرم شکست ودراین وانفسا به مصرف انواع داروها ومواد مخدر روی آوردم ،نتیجه گیری میکنم ،اینکه 18 سال مصرف نتوانست خانواده وشغل من را ازم بگیرد،ولی ماشالاه به کمپ وپلیس وعوامل کمپ با کمک همدیگر همه چیزم را به بهانه رهایی از دام هیولای اعتیاد گرفتن ،چون کارم ازدست رفت ،وبه لحاظ جسمی هم ضعیف وناتوان بودم والبته چون کمپ را میدانستند بدسابقه هم بودم ،نتوانستم کاری‌ودرامدی داشته باشم ،خانواده هم که‌ از بی پولی وگرسنگی ازپیشم رفتن ومن موندم جیب خالی و جسم وروحی بیمار وآشفته وخانه ای که اصلا باخانه 3سال پیش شبیه نیست وبهم ریخته ودرب وداغون هست ،جا دارد ازهمه عوامل کمپ ،ناجا وهمه ارگانها وکسانی که د ر درمان اعتیاد من نقش داشتند وزحمات فراوانی کشیدند ،کمال تشکر وقدردانی را داشته باشم ،که من را هیولای اعتیاد به تریاک آزاد کردن وشغلم را گرفتند که راحت باشم واسنراحت بکنم وخانواده ام را هم گرفتند که آنها راحت باشند ،این بود داستان غم انگیز واسف ناک من ،جناب hamta ممنون میشم نظرتون را راجع به آنچه گفتم بگین

  1. سیا گفت:

   حضورمحترم مدیریت سایت و خوانندگان عزیز خصوصا سروش عزیز
   متاسفم که باید بعرض برسونم که زندگی بنده هم به همین منوال تباه شد.بااین تفاوت که بنده حقیر غیراز سیگار تنها هوا واکسیژن موجود در اطراف رو مصرف می کردم اما به لطف نبود قانون وزرنگی های برادر ارشدم،به دام کمپ گرفتارشدم
   از خوانواده ای مرفه بودم و موفق،هرکسی آرزوی بودن در مقام من رو داشت،اما بعداز این اتفاق اجباری انگارورق برگشت والان سالهااست که بی آبرو وبی اعتبار شدم.
   برادرم رسما حق من رو می خورد و پیری وکسالت پدرم هم مزید برعلت شد.چند برابر هزینه درمان رو داده بود به چند ولگرد به ظاهر ..

  2. حمید گفت:

   دقیقا جناب سروش درست می فرمایید ..‌واقع جای تأسف زیاد داره که اقایون و متخصصین که هنوز به نقطه صفر اعتیاد هم نرسیدن واسه خودشون نسخه می‌پیچند و فقط و فقط قصدشون خالی کردن جیب مردمه ……به امید روزی که کنگره شصت جهانی بشه و داره میشه تا همه بفهمند که کمپ و بقیه همه چرت هستند و سر کاری

 29. فرزاد گفت:

  سلام من برادرم خیلی پدر و مادرمو اذیت میکنه پدرم تقریبا همه حقوق بازنشستگی خود را به برادرم داره میده خیلی آبرو ریزی شده. همسایه ها ناراحتن.حتی یکماه هم تو کمپ باشه همه یه نفس راحت میکشن حتی خودش حالا ترک دایم هیچی.
  میخام بدونم هزینه اش چقدره؟ و همینطور چکاری باید بکنم تا به کمپ برده بشه ممنون میشم.

  1. hamta-rahai گفت:

   درود کاربر گرامی فرزاد
   جهت اقدام درمانی و بستری حتما نیاز به اعضا درجه یک بیمار با مدارک هویتی میباشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید .
   با تشکر
   مرکز مجاز همتا

 30. هما گفت:

  سلام
  برای اینکه شخص رو به اجبار به کمپ ببرید چه اقدامی باید انجام شود؟
  برادرم به شدت گرفتار است و تمایلی به ترک نشان نمیدهد

  1. hamta-rahai گفت:

   درود کاربر گرامی هما
   اقدامی جهت اجباری بردن بیمار برای ما امکان پذیر نیست!
   جهت اقدام درمانی و بستری حتما نیاز به اعضا درجه یک بیمار با مدارک هویتی میباشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید .
   با تشکر

 31. سعید گفت:

  باسلام و خسته نباشید و قبل ازهرچیزی تشکر میکنگ از این پاسخگویی خوبتون و راهنمایی های که میکنید.
  حقیقت امر اینکه بنده یکی از دوستان نزدیکم که خودش اعتیاد شدیدی به هروئین پیدا کرده کرده بود که بارها و بارها برای ترک رفت اما متاسفانه نشد واینم بگم که آقا برای راحتی شون خانمش رو هم به شیشه معتاد کرده بود، خانم شون هم برای گرفتن طلاق اقدام کردن که دو جلسه مشاوره قبل از طلاق هم رفتن اما چون میخواستن دختر دوساله شون رو بسپارن دست شوهرشون با صحبت های که شد قرار شد قبل رفتن به جلسه آخر مشاوره که حکم قطعی طلاق رو بگیرند، باهم برن برای ترک که چون خانم شون هم پدر هم مادرشون فوت کردن کسی رو نداره حمایت شون کنه قرار شد هزینه کمپ رو شوهرشون پرداخت کنن و متاسفانه آقا چون پولی برای پرداخت هزینه نداشت برادرشون قبول کردن در قبال گرفتن گوشواره های دختر دوساله شون بیاد هزینه کمپ رو پرداخت کنن.میخوام اینو بپرسم که خانم بعد از سپری شدن یه دوره میخواد بیاد بیرون اما متاسفانه مسئولین کمپ ازهمه لحاظ سواستفاده کردن و برادرشوهرشون رو جای معرف نوشتن و میگن تا این آقا اجآزه نده این خانم نمیتونه بیرون بیاد،آیا این امر قانونی هستش که وقتی بیمار خودش با سلامت عقل و به اختیار خودش قبول به ترک گرفتن و خودشون خواستار کمپ رفتن بودن و هیچ اجباری برای ترک نداشتن و متاسفانه ۵ کلاس بیشتر سواد نداشتن و نخونده برگه ها رو اونم جلوی درب ورودی کمپ بانوان ازش گرفتن بدونه اینکه بگن این مطلب چی هست داری امضا میکنی کاره درستیه؟؟؟
  آیا راهی برای ترخیص بیمار هست ممنون میشم اگر بهم جواب بدین چون این برادر شوهرشون از روز اول نه یکبار با کمپ تماسی گرفته که بخواد حالی ازاین خانم بپرسه نه برای بوفه و خوردو خوراکش تا حالا یه بارم به اونجا مراجعه نکرده فقط چون روزه اول هزینه رو تمام پرداخت کرده گفته ۴ دوره نگه دارین خدمت گذارهای کمپ ول نمیکنن ازطرفی هم اجاره خونه خانم ماهی ۷۰۰هزار تومان هیت که داره هرماه از پول پیشش کسر میشه ومیشه گفت کل زندگی این خانم همین ۲۰میلیون پول پیش هست و حتی شغل شون هم دیگه از دست دادن چون قرار بود ۱۰ روز بمونه اونجا که متاسفانه این اتفاق افتاده.بازم ممنونم که وقت میزارید و به حرفای همه خوب توجه میکنید و راهنمایی میکنید.امیدوارم برای هیچ کسی هیچوقت پیش نیاد.

  1. hamta-rahai گفت:

   درود بر شما کاربر عزیز سعید
   با توجه عضو درجه یک با داشتن مدارک هویتی به بهزیستی منطقه و یا استان مراجعه فرمایید و اقدام لازم قانونی انجام پذیرد.

 32. سیدحسن جوادی گفت:

  بنده سال ۹۵ بودبه تحریک داماد مان همسر راگول زده بود به یه کمپ درجعفریه زنگ زده بود شب بود هفت هشت نفر یه دفعه مثل مغولان به خونه حمله کردن گفتن ما مامور ملیس هستیم کارت پلیس ودست بند اسحله هم داشتن بعد فهمیدم پسرصاحب کمپ بوده که در پلیس شاغل است گفتن ما خبردار شدیم شما ماشین پلاک میکنی بااین کلک منو ازخونه اوردن در ضمن گفتن از قزوین امدیم بابریم جعفریه یه متهم دیگه برداریم وقتی نزدیک کنپ رسیدیم من فهمیدم دروغ گفتن گفتم شما اشتباه کردین توطه شده گوششان بدهکار نبود داخل ماشین جنگ ماشروع شد درب کمپ باز شد ماشین وارد شد نزدیک ده پانزده نفر غول بیابونی در زیر بارون ریختن سر یه نفر انها بزن ما بزن درحالی که دست من از پشت بسته بود خلاصه نزدیک یک ساعت زیر بارون شدید بزن بزن جانانه داشتم من یکی یادوتا میزدم انها ده یا پانزده تا می زدن بامشت لگد امضا برای برگه میخواستن من هم امضا نکردم دوازده روز منو لوله گاز زنجیر کرده بودن این چندوقت نه غذاخوردم نه چای وغیره بعداز ۱۲روز با خانه تماس گرفتن بیاید ببرید این ترک کن نیست سه تادنده ام دوداندانم یه انگشت وکل بدنم شکسته یا کبود بود این از سرویس خوب به اصطلاح حاجی نامی با ان پسر تانکرش بود وقتی ترخیص شدم اولین کار خانه خراب کردم تمام وسایل خونه را نابود کردم همسرم اتش زدم که خوب شد بعد طلاقش دادم زندگی منو این حاجی عوضی نابود کرد من مصرف داشتم ولی نه کبودی داشتم ونه لنگ چیزی بودم یه دسیسه ویکمشت ادم نماهی بی سواد وبی فرهنگ غرور وزندگی منو به تباهی کشیدن وتاباشه یک روز جواب این گستاخی را تلافی کنم این کفتاران ازهستی منو ساقط کردن امیدوارم درزندگی روزخوش نبینن تاباعث ابروی کسی که با بازوی خود وعرق جبین زندگی کرده نشون لعنت خدا باین انسان نمایهای بی وجودکه یک نفردست بسته با ۱۵نفر درگیربشه بازم حریفم نبودن یادشان باشه دوسه تا راناکارکرد از خدای بزرگ سبحان عاجزانه طلب مجازات این عوضی هاهستم .بامید ان روز کاسه چه کنم به دست بگیرن با تشکر از هرچه زحمت کش بافرهنگ وباادب .مرس

  1. hamta-rahai گفت:

   درود بر شما کاربر گرامی همدرد سیدحسن جوادی
   متاسفانه شاهد از این دست مواردها هستیم و باید خانواده بیماران جهت اقدام درمانی به یک مرکز مجاز اقدام نمایند. البته شما هم هدف و نیت بر پایه خیر بودن بزارید اگرچه نحوه اقدام خانواده اشتباه بوده است.
   با آرزوی پاکی برای شما
   پایدار و سلامت باشید.
   مراکز مجاز گروه درمان اعتیاد همتا احیاء زندگی

 33. پارسا گفت:

  درود جناب خیلی ممنون بابت اطلاع داد از شرایط کمپ ترکتون من چهارمحال بخیتاری زندگی میکنم برادرم شدیدا مصرف داره و خیلی کمپ رفته و الان دیگه از دست ما کاری ساخته نیس و ب هیچ کمپی نمیره شما میتونیید بیایید ببریدش شرایطش چیه باید چکار کنیم واسه اجباری بستری کردنش

 34. یوحنا گفت:

  باسلام اینکه شما زحمت میکشید برا خدمت رسانی و کمک به یک معتاد درحال عذاب بسیار عالی هستش فقط میخوام کمپ جایی برای دردکشیدنه نه تفریح اینکه زیادم تعریف کنیم بیمارفکرمیکنه خونه ی خاله س بدم تعریف کنیم فکرمیکنه جهنمه چون افکارمنفی معتاده ها راحت طلب هستن ولی من معتقدم هرکس باید ارزش خودش حفظ کنه نه خونه ی خاله باشه نه جهنم وتنها وظیفه کمپ های ترک اعتیاد سم زدایی بقبه ش و راه و نشون میدن بستگی به دردهایی که بیماردردوره ی مصرفش کشیده ازلحضه ی اول سم زدایی تا روزاخر زندگی روی اصول باشی عجزهای زندگی تبدیل به معجزه میشه ولی باید حواسمون کلمه ی م از معجزه برداشته نشه که بشه عجز اگه هرفردی نه فقط معتاد به مواد بلکه معتاد به هرچیز دیگه که افراط وتفریطش زیادشده قبول کنه دردهاشو تجربه نشون داده پاک مونده بله یه بچه روازشیر مادربگیریش بیخواب میشه تب میکنه چون ترک وابستگی کرده حالاهم ازخدا میخوام درک وشعوروقبل ارهرچیزی به مابده فقط خواستم بدونیم که کمپ ها هم بدنیستن دلسوز هم هستن اما گفتم نخست تغییر راازخودشروع میکنم ….

  1. hamta-rahai گفت:

   درود بر شما کاربر عزیز
   ممنونم از دیدگاه خوب شما

 35. هادی گفت:

  با عرض سلام به تمامی خانواده های محترم و همدردهای عزیزم.

  بنده به نوبه خودم میگم کمپ های اجباری به هیچ عنوان جواب نمیدهد اگر هم همدردی ترک کرد قطعا بخاطر ترس از تکرار اینکار ازطرف خانواده بوده، همچین افرادی شاید چند سالی هم پاک باشن ولی خانواده های محترم این راه درستش نیست.
  شما با اینکار فقط خشم، کینه، تنفر و انتقام به اون همدرد عزیزمون انتقال میدین، بنده به عنوان یک همدرد به شما خانواده های عزیز توصیه میکنم خواهشمندم تصمیم درست بگیرید، چطور شما تا پاک شدن شخص از میخواین هر شب جلسه بره و تاکید بر این دارین که همه جلسه میرن توهم برو و…!!!؟
  بعد چطور اصول انجمن قبول ندارین؟ انجمن میگه دوره سم زدایی ۲۱روز است هفته اول سم زدایی هفته دوم بیقراری و هفته سوم صبر صبر صبر…؟؟؟ چطور شما با یک تماس ۶ماه همدرد عزیزمون رو راهی کمپ های اجباری میکنید. آیا برای یک لحظه میتونید خودتون بذارید جای اون همدردکه تو یه سوله ۴دیواری ۶ماه زندگی کنه با یه فضای هواخوری که ۱٠متر جاش هست قطعا تصورش هم نمیتونید بکنید.
  اصول انجمن کاملا و قطعی با اجبار مخالفه و تنها لازمه عضویت به انجمن معتادان گمنام تمایل به قطع مصرف است، درسته خسته شدین جون به لبتون رسوندن ولی بخدا راه درست این نیست که الان اکثر خانواده ها یاد گرفتن سریعا تماس میگیرن مامور انتظامی میاد درخونه شخص میبره یعنی واقعا ارزش داره این کار…؟؟؟
  خانواده های گرامی بجای تصمیم نادرست برین به مراکزهای مشاوره و روانشناس های ترک اعتیاد صحبت کنید.
  اگه همدرد عزیزمون رو نتونستین رازی به ترک کنید از یکی از دوستان همدردش که آشنایی بهاشون دارین ازشون تقاضا کنید تابیان بهشون یک پیام بدن
  خانواده محترمی که فرزند ۱۷و۱۸ساله داری از شما تقاضامندم، عاجزانه از شما خواهش میکنم فرزندتون به مراکزهای این چنینی اصلا نفرستین درسته مرکز سم زدایی ترک اعتیاد هست ولی برای بچه ۱۷و۱۸ساله مکانی خوبی نیست سعی کنید فرزند و همدرد عزیز رو به کلینیک های ترک اعتیاد ببرین تا سالم به جامعه برگرده نه اینکه راه روش مصرف جدید موادمخدر یاد بگیره الان وضعیت بعضی از مراکزهای ترک اعتیاد خوب نیست.
  بنده مطلب زیاد نوشتم عذر میخوام
  چون بنده امروز تو یکی از این مراکز ترک اعتیاد سر زدم همدردی اونجا بهام درد دلی کرد بخدا آتیش گرفتم خیلی سخته تو اون شرایط زندگی کردن همدرد عزیزمون ۹ماه بود اونجا بود زنگ زدن به خانواده اش خیلی راحت گفتن ۳ماه دیگه بمونه اون همدرد عزیزم هیچ امیدی به زندگی نداشت و فکر این بود بعد ترخیصش زندگی که داشت خراب کنه یعنی (طلااااااق) بگیره و من مجددا زندگی درست کنه سعی کردم منصرفش کنم نتونستم چون حق کاملا به اون بودجای شکری که داره این بود که تصمیم به مصرف نداشت فکر این بود که چرا دیگران براش تصمیم گرفتن چقدر مواد خارش کرده انتظار این میکشید تا بیاد بیرون پاکشه با قدرت پاکیش جوابشون بده اقدام زندگی مجدد بکنه براش آرزوی موفقیت میکنم
  این یک نمونه از ترکش های روحی همدرد عزیزمون هست
  خانواده های عزیز تصمیم درست بگیرید.

  1. hamta-rahai گفت:

   درود بر شما کاربر عزیز هادی

   باید متذکر بشم که یکی از عمده مشکلات در فرهنگ na در کشور ما احساس دانش بالای بعضی از اعضاست که متاسفانه گریبان گیر خیلی از اعضا شده.وهر موردی رو به بیماری نسبت داده و نتیجه رو مصرف مواد میدانند.اگر شما لطف کنید و با تعصب به موضوع نگاه نکنید فکر میکنم تجدید نظر کنید.چرا اعضا انجمنna در ایران فکر میکنند که تنها راه درمان اعتیاد na هست و طبق متن شما انجمن گفته دوره 21 روز میباشد !!!!!؟چرا با آموزه های اندکی که دارم برای همه فقط یک نسخه میپیچم؟چرا تلاش داریم که دیگر روشها و زیر سوال ببریم؟چرا فکر میکنیم شرایط روحی،روانی،اقتصادی، خانوادگی و حتی شرایط بیماری دیگران شبیه به ماست؟
   با کمی تحقیق و مطالعه متوجه میشید که روشهای زیادی با تنوع های بسیار جهت ترک و درمان اعتیاد وجود داره که یکی از آنها انجمن na است.
   اگر کتاب اختلالات روانی مرتبط با اعتیاد(DSM5) رو مطالعه بفرمایید متوجه میشید که جنس اعتیاد از هر لحاظی به گذشته کاملا متفاوت بوده و نیاز به روشها و راهکارهای جدید میباشد.در درمان اعتیاد نسبت به شرایط فرد( از هر لحاظ ) روش مداخله یکی از روشهای قرار گرفتن بیمار در مسیر درمان است.

   انجمن na یک روش تجربی است و در مورد خیلی از بیماران تاثیر بسزایی داشته. اما زمانی که علم ( با مطلعه و تحقیق) در کنار این تجربه قرار بگیرد، احتمال موفقیت صد چندان میشود،چرا که در مسیر درمان صفحات یا پنجره های جدیدتری باز میشوند و قدرت مانور و تفکر و تشخیص بسیار میشود.
   لازم به ذکر هست که این سایت در خصوص مشاوره و درمان اعتیاد فعالیت دارد در این سایت ما روشهای متفاوت درمانی را معرفی میکنیم و با ارجاع خانواده یا بیمار به مشاورین بهترین روش را برای بیمار پیشنهاد میدیم.

   این متن انجمنی شما در نوشته خود استفاده کردید ( اصول انجمن کاملا و قطعی با اجبار مخالفه و تنها لازمه عضویت به انجمن معتادان گمنام تمایل به قطع مصرف است) فکر کنم این متن شما بیشتر برای کسانیکه همچنان مواد سنتی مصرف میکنن بهتر جواب بده اما آیا بیماری که در حال مصرف مواد محرک و توهم زا میباشد و در دنیای توهمات میباشد ” این پیام جوابگوست ؟
   و جسارتا لطف کنید توضیح بدید برای این بیمار فرضی در یک خانواده چکار باید کرد، یا بهتر و ساده تر بگم این بیمار در خانوادهء شماست.: یک بیمار آقا که حدو ۵ سال مصرف کننده شیشه است،توهمات و سوءظن های شدیدی نسبت به اطرافیان خود دارد ( مخصوصا همسر و خواهر و مادر خود) چند بار به همسر خود نسبت به سوءظنهایی که دارد آسیب رسانده،با خود سلاحهای سرد حمل میکند، خانواده خود را در خانه محبوس کرده،فرزند خردسالش را چندین بار به قصد کش کتک زده، از لحاظ مشکلات اخلاقی چندین بار در جمع فامیل باعث آبرو ریزی شده، و خیلی از رفتارهای دیگری که شخص شما بارها و بارها از دیگران شنیده اید.خانواده از لحاظ قانونی اقدام کرده اند اما ترتیب اثر داده نشده.این بیمار خود را معتاد نمیداند و هیچ تمایلی به ترک ندارد و هر روز این رفتارها تشدید میشود.
   به نظر شما با شرایط فعلی خانواده ها برای این معضل چکار باید کرد؟

   کاربر عزیز هادی بازهم به سایت سر بزنید و پیام امید ، پاکی مارا در این امر همراهی کنید.
   سلامت و پایدار باشید.

 36. الهه عسگری گفت:

  سلام. شوهر من ۱۳ ساله به شیشه و کریستال اعتیاد داره. خیلی برای ترکش اقدام کردیم ولی هر بار به یک ماه نرسیده دوباره شروع میکنه، خیلی کمپ رفته در طول سال چند بار کمپ به مدت یکماه بوده . حالا هم خیلی من و بچه هام با رفتارش اذیت میشیم هر بلائی رو سرم آورده من هزینه کمپ رو دیگه ندارم چطور اقدام کنم که کمپ اجباری رایگان بفرستیمش. سال پیش به مدت ۳ ماه بردمش کمپ اجباری از طریق نیروی انتظامی،، الان چکار کنم تا دوباره ببرنش. من مشهد هستم

 37. موسی گفت:

  با سلام خسته نباشید و تشکر بابت وقتی که میبرید
  خواهرم برادرم که اعتیاد داشته فرستاده کمپ به صورت اجباری اومدن از توی خونه بردنش الان که بعداز حدودا ۲ماه که درش آوردیم میخواد شکایت کنه به جرم آدم ربائی ایا از لحاظ قانونی میتواند شکایت کنه و جرمی نسبت داده بشه به خواهرم؟ با تشکر فراوان

  1. hamta-rahai گفت:

   درود بر شما کاربر موسی
   البته در پیام شما مرکز مجاز بوده یا خیر اطلاعی درمتن ارسالی موجود نیست ” با توجه به اینکه اعضای خانوده اقدام کردن و مدارک و امضا مسلما در پرونده بیمار موجود میباشد.بهرصورت اکنون بیمار پاک میباشد درحالیکه هیچگونه تمایلی بیمار نسبت به ترک و یا درمان نداشته .
   پایدار و سلامت باشید.

 38. محسن در حال عذاب وتخریب گفت:

  سلام عرض ادب و احترام خدمت راهنمایان و دیگر عزیزان حضور بنده از ورود به سایت و درخواست از بزرگان و همدردان اینه که واقعا بنده هر راهی رو که فکر کنید امتحان کردم و هیچ جواب درست و پایداری نگرفتم تا الان میخوام یک لطفی کنید راهنمایی کنید بنده رو چون دیگه به هیچ قیمتی دوست ندارم حتی ۱قرص استفاده کنم واقعا عاجزانه و سینه خیز حاضرم امر کنید و بنده هم بدون هیچ پرسشی عمل کنم

 39. محسن گفت:

  سلام عرض ادب و احترام خدمت راهنمایان و دیگر عزیزان حضور بنده از ورود به سایت و درخواست از بزرگان و همدردان اینه که واقعا بنده هر راهی رو که فکر کنید امتحان کردم و هیچ جواب درست و پایداری نگرفتم تا الان میخوام یک لطفی کنید راهنمایی کنید بنده رو چون دیگه به هیچ قیمتی دوست ندارم حتی ۱قرص استفاده کنم واقعا عاجزانه و سینه خیز حاضرم امر کنید و بنده هم بدون هیچ پرسشی عمل کنم

 40. هانی هستم معتاد در حال بهبودی گفت:

  با سلام و احترام خدمت موسسه ترک اعتیاد و دوست عزیزمون که بحث انجمن معتادان گمنام و تو این شرایط باز کرده . دوستان در انجمن معتادان گمنام ما از یک سری اصول روحانی بنام ۱۲ قدم استفاده میکنیم تا به بهبودی خودمون ادامه بدیم نه پاکی . مقوله پاکی و بهبودی کاملا از هم جداست. در کتاب پایه ی ما کاملا نوشته شده که یک معتاد هر جوری دلش خواست و تمایل به قطع مصرف داشت اون ۳ درصد سم زدایی رو انجام بده . حالا دوست داره کمپ باشه کلینیک باشه تی سی ترک اعتیاد باشه . دیگه. این به خوده شخص بستگی داره . و اون ۹۷ درصد بیماری اعتیاد که مختص جنبه های وسوسه و اجباره و به فکر اون معتاده رو میتونه بعد از سم زدایی به انجمن بیاد و اون ماهیت بهبودی ش رو ادامه بده تا بتونه فرد برای خودش . خانواده ش فرد سازنده و مسئول اجتماع خودش باشه . گلایه من از شما در دو چیزه چون ما دارای اصول روحانی سنت های ۱۲ کانه انجمن معتادان گمنام هستیم یکی اینکه ما وابسته به هیچ سازمانی یارگانی یا کلینک ترک اعتیادی نیستم و نه آنها را رد و نه آنها را تأیید میکنیم ! و دوم اینکه نبایست مباحثات داخلی انجمن به بیرون کشانده شوند . چون این دو مورد خلاف اصول گروهی ماست . و موجب میشه که مشکلات و بحث و چالش هایی گروه های انجمن معتادان گمنام رو بکشونه . پس ما هرگز خودمون و به چالش نمیکشونیم . کلینیک ترک اعتیاد کار خودش و انجام میده و ما کار خودمون که رسیدن به زندگی پاک و بدون مصرف مواد مخدر و رسیدن به تنها هدفی که داریم که رساندن پیام به معتادی که در حال عذابه که اون هم میتونه بدون مواد مخدر زندگی کنه و از زندگیش لذت ببره و از همه مهمتر به بهبودی از طریق اصول روحانی این برنامه ست برسه . پیام ما امید و وعده ی ما آزادی از هرگونه ماده مخدر است . ببخشید و به امید روزی که معتادی از مصرف مواد مخدر در تمام دنیا از بین نره . من معذرت میخوام از همه دوستان ممنون که گذاشتین تجربه خودم و در اختیارتون بزارم .

  1. hamta-rahai گفت:

   درود بر شما کاربر گرامی (هانی هستم معتاد در حال بهبودی)
   دقیقا نکات بسیار خوب و عالی بیان کردید در مورد انجمن متاسفانه یکسری از دوستان برنامه انجمن به اشتباه با مراکز ترک اعتیاد ( در قسمت انتهایی سایت تماس با ما از چگونگی شکل گیری کمپ های ترک اعتیاد از دیروز تا به امروز) ،جمع میبندن این درحالی هستش که معقوله سم زدایی تا پاکی و بهبودی از هم دیگر جدا میباشد اما پایان کار در یک مسیر ، حرف و صحبت بسیار هست اما شخصااا من پیام کاربران انجمن na بر پایه عدم درست و کافی از شناخت و درک اصول و مفاهیم میدانم که حتما مطالعه عمیقتر داسته باشند .
   در هر صورت از شما کاربر گرامی بابت درج نظر و بیان درست ، سپاسگزارم و مجددا به سایت سر بزنید و از پیام بهبودی و امیدبخش برای همدردان عزیز داشته باشید.
   پایدار و سلامت باشید.
   همتا احیاء زندگی

 41. حسین گفت:

  داداش دلت خوشه؟ خداییش تا الان یک شب رو داخل کمپ اجباری گذروندی؟ همه ی اینایی ک گفتی رو فقط و فقط به صورت ظاهری و شکل کار دارن. در واقع از بیرون یه شکل.. از داخل جهنمی ک توصیف شدنی نیست. من چهار ماه تو کمپ اجباری خوابیدم. تو این چهار ماه فقط یک بار اونم با کلی التماس خودم اجازه دادن دکترو ببینم ک سی ثانیه وقت داد بهم اخرم گفت اینجا جای درمان نیست گمشو زجر بکش دوا درمونت بمونه لشتو بردی بیرون. بی نهایت تخریب شخصیتی و کتک زدن بی دلیل.. جیره غذایی بینهایت کم و بی کیفیت ک جلو گربه بریزی والله نمیخوره. گشنگی بال بال بزنی یک ساعت باید التماس کنی ک یه نصفه لواش بدن بهت اونم پونزده هزار تومن بزنن تو حساب بوفه ت. خوراکی و لباسی ک میارن ب اسم بازرسی نصف بیشترشو صاحب میشن بقیشو میدن ب ادم. سگ دونی.. یه کلام سگ دونی…

  والله ک سگ دونی خیلی بهتره.
  یازده ماهه ترخیص شدم هنوز مریضی پوستی ای ک تو اون سگ دونی گرفتم خوب نشده از بس ک کثافط گرفته همه جارو. تازه مثلا کمپی ک داده بودنم معروف ب هتل بود این بود وضعش
  عاجزانه خواهش میکنم از خونواده تا مجبور نشدید جوون خودتونو نابود نکنید تو این کمپا.
  بویی از انسانیت نبردن. فقط پول مهمه براشون. پول هزار جور کوفتو میگیرن ولی هیچ سرویسی ارائه نمیدن.
  در اخرم از مسئولای سایت خواهش میکنم نظرمو بذارن بمونه. پاک نکنید بذارید نابود نکنن جوو

  1. zahra گفت:

   سلام خسته نباشی داداش.
   اره ب مولا ک راس میگی این همه هزبنه میگیرن از ادم باید با التماس ی نخ سیگار بت بدن تو ضلع گرما التماس میکردیم ک کولر بزنید میگفتن مگه خونه خالس اگه ی ذره بیشر حرف میزدیم همگی میریختن روسرمون وکتک میزدن ن ی کمپ بلکه اکثر کمپا همینه .دراز میشی میان لگد میزنن بهت میگن پاشو تا شب نباید دراز شی خلاصه ی روزش صد روزه من نمیدونم ولی همه میگفتن تو زندان از اینجا بهتر باهات رفتار میشه بخدا ک شیپیش گرفته بودم

 42. مجتبی گفت:

  سلام بنده هم مصرف کننده هستم چهل سال از خدا عمر گرفتم بنده یک بار به کمپ اجباری توسط خانواده رفتم ولی متأسفانه رفتارهایی دیدم در داخل کمپ که واقعا اون رفتار ها را با یک حیوان وحشی هم نمیکنند و متاسفانه متاسفانه هیچ نظارتی بر این کمپ ها نیست ومعتادی که وارد اونجا میشه برگشتن از اون کمپ با خدا هست از نظر غذایی بسیار ید رفتار ناشایست و حتی به حالت یک زندانی که. حتی اگر هم زندانی باشیم خود زندان حق و حقوقی برای زندانی دارد ولی متاسفانه یک مشت آدم هایی کارتن خواب اونجا را مدیرت میکنند که حتی سواد نوشتن هم ندارند و کسی بودند که اصلا توی محیط خانواده بزرگ شده اند و اینها کسانی هستند که نه جایی برای خواب دارند و نه غذایی برای خوردن و از طرف خانواده هایشان طرد شدند و مجبور می‌شوند همان جا داخل کمپ به زندگی خود ادامه دهند و چون پای ثابت اونجا هستند او را به عنوان مسئول کمپ انتخاب می‌کند و چون این شر تا روزی که پا به کمپ گذاشته تو جامعه جایگاهی نداشته و بدون تجربه مسئول می‌شود واین فرد چون در بیرون جامعه به علت اعتیاد برخورد نامناسبی با مردم و مأمورین باهاش داشتند این عقده همه اونا را در کمپ و یا سو استفاده از مسئولیتی که بهش دادن. بدتر و کثیف ترین برخورد را با کسی که اومده برای یک زندگی جدید انجام میده وکسی هم حق هیچ اعتراضی به رفتار و اعمال اون نداره و چنان چه کسی اعتراضی بکنه طرف را به یک اتاق کوچک راهنمایی میکنند و ۶ال ۷ نفر کمکی از دوستان خودش را به داخل دعوت میکند و همان افرادبا چوب و ترکه به جان معترض مبفتند تا وقتی که طرف خونین و مالی شد و بی هوش شد تو همان حال تا ۲۴ ساعت بدون اب و غذا تو همان اتاقک کثیف کوچک و نمور نگه میدارند و بعد از ۲۴ ساعت در باز میشود و انرابه داخل آسایشگاه کت بسته میبرند و بقیه را جمع میکنند و تازه یه همه آنها هشدار می‌دهند که اگر کسی اعتراض بکند بلا از این بدتر سرش میاید و تا به این منوال و روز از نو روزی از نو جالب اینجاست هیچ احدی برای نظارت و بازرسی به این مراجع رجوع نمی‌کنند و در آنجا به جرات میگم کثیف ترین و فجیح ترین شکنجه ها را انجام میدهند اون وقت آیا انتظار دارید طرف بعد از دوره که تمام بشه به نیت دیگه لب به مواد نزنه به آغوش خانواده برمیگرده نه طرف تازه بعد از این همه شکنجه و مشقت به فکر تلافی کردند هست که دوباره شروع بکنه و همین امر از بین معتادین اجباری درصد ترک شون به ۱الی ۲ درصد بیشتر نیست خواهشن ایران را از مسئولان تقاضا دارم که زمانی یک فرد بیمار را به کمپ ها معرفی میکنند حداقل هفته ای یک بار وحتی ما محسوس زیر نظر داشته باشند و از لحاظ بهداشت خوراک فعالیتهای که در طول روز انجام میدهند زیر نظر داشته باشند
  باتشکر

 43. F گفت:

  سلام آیا امکان نگهداری بیمار در کمپهای اجباری تا یکسال وجود دارد؟

  1. hamta-rahai گفت:

   درود بر شما کاربر f
   در مراکز ماده 15 این امکان وجود ندارد و احتمال زیاد در مراکز ماده 16 و همینطور در طرح دستگیری معتادین متجاهر و کارتن خواب وجود دارد.
   سلامت و پایدار باشید.

 44. پوریا د گفت:

  سلام. دوستان عزیز من میخواستم نظر خودم رو بگم بنظرم کلا na فقط فریب و در آکواریوم زندگی کردن هست. من سوالی دارم از شما دوستان بنظر شما زمانی که از یک نردبان بالا میرید از پله چند شروع میکنید و تول تا آخر ان ای میگه از اون بالا یکدفعه بپر پایین که میشه قطع مصرف.
  اما کنگره شصت میگه یک یک پله ها را بیا پایین تا پله اول یعنی از روزی ۲ گرم بیار مثل روز اول یک پک بعد خودت مایل نیستی دیگه به مصرف = درمان اعتیاد
  در همه جا کنگره 60 بهتر نتیجه داده ؛
  سپاس از خدا پویا هستم 5 دفعه تمایلی کمپ رفتم اما از زمانی که با کنگره آشنا شدم امروز رفتم تو ۵سال با مصرف متادون و شیشه،
  حال شما نظرتان چیه

 45. Pariya گفت:

  سلام
  کسی که توسط نیروی انتظامی به کمپ تحویل داده میشه میتونه با رضایت خانواده مرخص بشه و به کمپ اجباری نره ؟

  1. hamta-rahai گفت:

   درود بر شما کاربر Pariya
   در پیام متن کمپ اجباری توسط طرح دستگیری دولتی حتما نیاز به برگه ترخیص بیمار ، توسط قاضی الزامیست و رضایت خانواده جهت ترخیص ملاک نیست.
   با تشکر از پیام شما
   گروه مراکز مجاز همتا احیاء زندگی

 46. فرهاد گفت:

  بادرود وخسته نباشید خدمت تمام خدمتگزاران چهاردیواری بدون درب(اعتیاد) اینجادری وجودنداره یابایدتااخرعمر بمونی وبپوسی وبمیری ودراخر محومیشی که انگارنبودی یا بااراده این چهاردیواری رو خراب میکنی وبه خداایمان میاری همون سیمت وصل بشه منظورمه.
  ازمعتادها نرنجید چون شرایطسختی دارن واگر باهاشون خوب رفتارکنید خواهیددیدکه بدنیستند فقط مسیریابشون درست کارنمیکنه تصمیم گیریشون برپایهء بی حالی وسرحال بودنه ،اگرمیتوانی کمکشون کن واگه نمیتونی تحقیرشون نکن چون اگه به معتاد ظلم کنی .خیلی زود تاوان پس میدی. یک معتادباید یادبگیره فقط برای امروز زندگی کنه وتلاش .
  وپله پله خودشو ارتقا بده باکمک راهنما همدردها وخانواده
  باسپاس از همه همدردها همه رو دوس دارم یقه چرکها رو بیشتر.

 47. عباس گفت:

  شما مصرف متادون و بدون مانع وبهتر از مواد مخدر میدونی که این کاملا اشتباه است.کلمه متادون روبر عکس کنید .میشود نود اتم و یه فراورده اتمی هست که برایه بدن بیمار شدیدا اسیب زننده هست کسانی که مصرف شیره تریاک داشتن بامصرف متادون دیدم که به راحتی به مصرف هایه خطرناکتر دیگه ای رسیدن ومقدار مصرف قبل خودشون رو هم چند برابر کردن .دوستان همدرد وکسانی که از مصرف متادون چیزی نمیدونید خاهشا این متا رو مصرف نکنید که خودتون واز چاله دراوردید ودرچاه انداختید …… برایه اینکه باری از رو دوش خودشون برداشته بشه وسختی هایه ترک بیمار ونداشته باشن بهش متادون تجویز میکنن که کاملا اشتباهه وفرد وبه ورطه نابودی کامل می برن

 48. زهیر گفت:

  سلام توروخداراهنمای کنید من الان ۸ماهه قرص ترامادول میخورم وابستگی شدید بهش پیدا کردم میخواستم ترکش کنم ولی نتونستم درعوض الان به روزی سه تا هم رسیده هر کدومشون هم ۲۲۵هستش ترو خدا کمکم کنید من خودم قبول کردم که معتاد شدم الان دنبال درمان میگردم تنهایی نمیتونم لطفاً کمک کنید چیکار کنم

 49. خانم خسروی گفت:

  سلام ببخشید همسرم متاسفانه اعتیاد به ترامادول و ب۲ داره خانوادشون به اجبار اون رو به کمپ بردن گفتن تا ۲ماه شایدم بیشتر میخوان فرزندشون رو تو کمپ بذارن آیا امکانش هست اینکار رو بکنن؟کلا دوره پاکیش چقدره یعنی چقدر طول میکشه تا بیاد ؟؟چون خانوادم نمیدونن😔
  بعدشم نگفتن اسم کمپی که گذاشتن چیه از کجا باید پیدا کنم کدوم کمپ هست؟؟

 50. ش گفت:

  من میخوام بابام رو اجباری بفرستم میتونم؟و اینکه هرماه میتونم تمدید کنم ک نگرش دارن ب مدت طولانی؟

  1. hamta-rahai گفت:

   درود بر شما کاربر گرامی
   خیر ، قابل تمدید نمیباشد ، و تمدید درمانی با توجه به نظر تیم درمانی مرکز میباشد.
   پایدار و سلامت باشید

 51. محمد گفت:

  سلام پدر من معتاده الان خودش میخواد ترک کنه
  ولی ما شرایط مالی‌مون آنقدر خوب نیست که پول کمپ رو بدیم میشه میشه کمک کنین
  من از مشهد هستم

 52. سعید گفت:

  سلام عرض ادب خدمت همگی دوستان گرامی من بی طرف حرف میزنم من خودم ترک کردم ببینید شما یک روزه مصرف کننده نشدین که بک روزه بهاین درمان بشین من خودم رفتم کنگره ۶۰ واقعا هیچ جای واسه من حواب نداد ولی کنکره ۶۰ منو درمان کرد ترک نه ها درمان درمان با ترک زمین تا اسمون فرق میکنه دوستانی که واقعا قصد درمان دارن یه سر به شعبه های کنگره ۶۰ بزنن شاید ثبت نام طولانی باشه ولی واقعا کسی قصد درمان داشته باشه ۱۰الی ۱۱ماه طول میکشه که سیستم ایکس یا شبه افیونی طبیعی بدن تولید بکنه ولی شخص به درمان برسه ولی موقعی که به درمان رسید نه هیچ گونه مخ مخه ای داره نه وس وسه ای موفق پیروز باشید به امید روزی که هیچ بیماری در دنیا نباشه یا حق ممنون از سایت خوبت دوست گرامی

 53. ابوالفضل.، joojoo گفت:

  ..
  با سلام خدمت شما و دستتون درد نکنه که مردم را راهنمایی کنید میخواستم بدونم هزینه کمپ خود معرف بیان خدمت شما تو کمپ برا درمان یه دوره.. مصرف شیشه که ۲سال هشت میکشه و کلان مصرف زیاد نیست خیلی کمه امم
  ا میخام بکل پاک پاک شه… در سال ۱۴۰۱ قیمتش چقدر است ممنون میشم بگید..یا برامون تو ایمیل بفرستید.. تشکر از شما

  1. hamta-rahai گفت:

   درود بر شما کاربر گرامی
   در حال حاضر تعرفه بستری در کمپ ترک اعتیاد برای ما تا این لحضه طبق تعرفه سال قبل میباشد هر دوره 28 روزه درمانی 1 م 500 هزار تومان میباشد.
   لینک هزینه کمپ ترک اعتیاد
   پاینده باشید

 54. ... گفت:

  سلام میخام نظرم بگم .ببخشید،
  دس از سرمون بردارید بسسس کمپ چیه
  تا خودمون نخاهیم اینا همش واس پوله واسه کلفت کردن چونه کمپداریه ک تا حالا سفید،نزده . بسسس . باوا کمپا واس پولن خودم دیدم یارو سیگارم نمیکشید،اورده بودنش اونجا چون خل بود چون مسن بود فقط ب همین دلیل . باوا جمشششش کنین کرونا نسلتون بر داره چی میدونین از این مرض کوفتی،بسسس

 55. فرزاد گفت:

  پولو بجسب مدرک چیه کمپها همتون همینجورید فقط پول

  1. hamta-rahai گفت:

   سلام کاربر عزیز فرزاد
   اول اینکه امیدواریم ، اعتیاد به هر روش و عنوانی بزودی ریشه کن بشه.
   دوم اینکه تصمیم و انجام هر عملِ درست یا اشتباهی شامل هزینه خواهد بود.
   شما نمیتونید برای رسیدن به خواسته تون بدون هزینه کردن موفق بشید.این هزینه فقط مالی نیست. زمان.عمر.پول و… این هزینه میتونه از یک تار مو شروع بشه تا بزرگترین دارایی شما.
   راه درست ، هزینه های مربوط به خودش
   و راه اشتباه هزینه های مربوط به خودش
   پیرو صحبتهای شما باید واقع بینانه عرض کنم که شما درست میفرمایید ، هستند مسولینِ مراکزی که به نام درمان و خدمت ، تمام تمرکزشون به روی اولین اولویتشون یعنی پول هست. و باعث شده تر و خشک باهم بسوزند.

 56. زهرا گفت:

  برادرم یک بار توسط همسرش با نامه قاضی به کمپ برده شد خیلی ادم خطرناکیه گاز باز کرده زنشو بکشه که خانواده همسرش شانسی از پشت بام میان نجاتش میدن مدتی ترک کرد الان با مادرم زندگی میکنه درو به روش میبنده لباساشو اتیش میزنه بنزین میریزه توخونه میگه اگه پلیس بیاد فندک میزنم تله درست میکنه ما ازش قطع امید کردیم ده ساله هرروز عڋابمون میده هی کمپ کمپ بیچارمون کرده الان فقط میخواهیم خونه رو از وجودش خالی کنیم بدیم تحویل صاحب خونه کابینتای خونه رو فروخته از دستش فرار کنیم بریم شهر دیگه بعدش مهم نیست بمیره فقط الان چطور بدیم ببرنش تا خونه روتحویل بدیم توروخدا سریع بگید عجله داریم تا مادرمو نکشته

  1. hamta-rahai گفت:

   سلام و درود بر شما کاربر گرامی زهرا
   با توجه به شرایط و توضیحات شما الان هم در حال مصرف هستند.
   بهترین و منطقی ترین راه ، راه قانونیه. چون اگر مستقیما بخواهید از کمپ های اجباری کمک بگیرید، بروز هر اتفاقی گریبان گیر شما و کمپ خواهد شد. شما به مراجع قضایی رجوع کنید و با توضیحات و شواهدتون مجوز قاضی برای شکایت خانواده جهت دستگیری برادر به دلیل ایجاد شرایط متشنج و اسیب زدن به خانواده رو دریافت کنید. پس از اخذ حکم قاضی با یک مرکز ترک اعتیاد هماهنگ کنید ، یعنی در روز و ساعت مشخص مامور و اکیپ کمپ با هم حضور داشته باشند.چون در بعضی مواقع مامورین اجازه ورود ندارند ولی در حضور ایشان اکیپ مراکز میتونن وارد عمل بشند و پس از دستگیری تصمیم نهایی گرفته بشه.
   حتما در زمان رجوع به مراجع قضایی ، صاحب خانه هم همراه شما باشه و درخواست خودش مبنی به تخلیه خانه رو اعلام کنه.و شکایت شما پیوست شکایت صاحب خانه باشه که شما قصد تخلیه دارید ولی برادرتون به دلیل اعتیاد و رفتارهای پر خطر مانع از انجام این کار میشه.
   این نوع شکایت باعث میشه پیگیری و اقدام به سرعت انجام بشه. تهدیدات برادر و رفتارهای پر خطر و اعمالی که انجام داده در شکایت عنوان بشه.
   به امید هموار شدن مشکل شما.

   مراکز مجاز همتا احیای زندگی
   مشاور و درمانگر اعتیاد

 57. فواد گفت:

  با سلام بنده خدایی که توسط مامور دستگیر شده و به کمپ رفته رو میشه آورد بیرون که ببری کمپی دیگه یا نه

 58. myrlaaldynmswd@gmail.com گفت:

  سلام خسته نباشی من و برادرم میخایم ترک کنیم چون واقعا خسته شودیم اما هزینه کمپ را اصلن داریم ما باید چیکار کنیم

 59. پیام سقاپور گفت:

  با سلام لعنت خداوند بر اعضای کمپ گچس****…. من جوانی بچه سال هستم که تازه دستو پا در اووردم رفیقم ***** منو از مسجد در اوورد و من را طی چند ماه معتاد ماری جوانا کرد و خودش رفت کمپ و برای رهایی از بند رفیقش را ب مبلغ نا چیزی فروخت از کمپ که بیرون اومد شروع ب مصرف شیشه و تریاک و کوکایین کرد بدون هیچ ترسی…خلاصه مبلغی گرفت و ادرس من را که تازه به دام اعتیاد افتاده بود لو داد حدود7 صبح چهار نفر ریختن تو اتاقم از ترس پریدن روی کمرم و کل بدنمو چسب کردن (مسئول این باند پی——یز که حدود 3ماه سابقه کمپ دارد) لختم کردن و منو با ماشین پراید سفید رنگ به کمپ گچساران بردن اونجا با جرو و دعوا مجبورم کردن نخونده سه برگ را امضا کنم بازم میگم مسئول همه این اتفاقا سق**** بود وگرنه من عذادار امام حسین بودم و جان فدای بسیج مردمی اونجا مثل حیوون حمله کردم به کوچیکو بزرگ از ادم۱۵ساله رو زدم تا ادم55ساله رحم نکردم در راه خدا جهاد کردم من رو تیکه تیکه کردن با زنجیر و ورود اشنایانم را ب کمپ برای ترخیص ممنوع کردن و ب شرطی بهم یخورده نون لواش میدادن که کل کمپو بشورم و برق بندازم از گرسنگی پوست دست بقیه رو میخووردم بعد از 30روز گرسنگی و کتک خوردن و فوش ناموسی خوردن و تهدید به مرگ ازادم کردن و باز هم دنبالمن و مرتب تهدید میشم

 60. Ali گفت:

  سلام برادرم را نیروی انتظامی در پارک پامچال با بقیه معتادین وبی خانمان ها دستگیر و به کمپ اجباری انتقال دادند ولی ما نه تلفن و آدرس کمپ را داریم لطفا راهنمایی کنیدوبفرماییدکجا دنبالش بریم؟شماره من
  090569****

 61. میلاد ناصری پور گفت:

  من ۱۸ بار کمپ رفتم الان یک ادمی توهمی ک هر لحضه احساس ترس با منه تو خانه پدر مادرم جرعت ندارم بخابم اهااااای اگه صدایه منو میشنوید کمکم کنید خاهش میکنم

 62. میلاد ناصری پور گفت:

  من ۱۸ بار کمپ رفتم الان یک ادمی توهمی ک هر لحضه احساس ترس با منه تو خانه پدر مادرم جرعت ندارم بخابم اهااااای اگه صدایه منو میشنوید کمکم کنید خاهش میکنم تورو خدا این کثافت خونهارو جمع کنید

 63. bahar گفت:

  بنظرم اینکع کسی نتونع بیاد ملاقات چیز مزخرفیع البتع بستع ب آدمش هم دارع شاید یکی تو ذهنش بگع حالا ک اینجام و کسی ب دیدنم نمیاد و اطرافیانم منو نمیخان فکر خودکشی ب سرش بزنع😕

 64. محمد گفت:

  عمو این مراکز زور و اجبار و مصرف پول مردم و دزدان داخل شهر را جمع کنید و رو ب Na بیارید بخدا فقط شق پوله کمپ ترک اعتیاد با فحش و توهین و شتم ضرب ب معتاد راهکار ندید اینا را برای کس ک ان ای هس و باز دید از کمپ نکرده تعریف کن تا چند نفر با دست خودشون عزیزای بیمارشون را ب مسلخ کمپ نبرن

 65. Zahra گفت:

  سلام پدرمن چندین ساله درگیراعتیاده هزاربارم کمپ رفته امانهایت شیش ماه دووم میاره اصلاهم ازکاری که میکنه ناراحت نیست قبلاهروئین مصرف میکرده الان متوجه شدیم شیشه هم میکشه شرایط مالی بستری کردنشم نداریم چیکارکنیم لطفاراهنمایی کنید

 66. فریادحق گفت:

  به نام حضرت حق که سالیان سال هست در این سرزمین اهورایی به نام ایران به مسلخ کشاندن و بدار کشیدنش/من به عنوان یک جوان ایرانی تحصیل کرده که تنها خلافی که میکنم سیگار دود کردن هست و برخلاف جوانان دیگر حتی اشتیاقی به قلیان هم ندارم،از تجربه خودم برای اون دسته از عزیزان گرفتار اعتیاد و خانواده های محترم آنان میخواهم مطالبی را بیان کنم که سوگند میخورم که جز حقیقت چیزی بیان نکنم.تقریبا سه سال قبل یک نیمه شب در میدان امام حسین تهران چندنفر که بعدتر متوجه شدم نیروهای کمپ هستند و همراهشان نیز دو مامور نیروانتظامی بود مرا که داشتم قدم زنان بعداز کار بهمنزل میرفتم جلویم را گرفتن،بدون هیچ سوال و جواب شروع کردن به ضرب و شتم من،و بعداز زدن دستبند پلاستیکی مرا با زور پشت یک نیسان کابین دار سوار کردن،که دیدم قبل من حداقل 20نفر دیگر هم آنجا حضور دارند،درب رابستن یک نیم ساعتی گذشت و همینطور آدم بود که میاوردن تا جایی که هم ایستاده بودیم و دیگر جا نبود،در این زمان در همان عقب نیسان من و چندنفر دیگر پرسیدیم داستان چیست،افرادی گفتن طرح کمپ اجباری هست،گفتیم برای چی،گفتن جمع آوری معتادین،من و از جمعحدود سی و چند نفری،5 نفر دیگر که دونفر شان از همزبان های محاجر افغانستانی بودند،به باقی گفتیم ما که معتاد نیستیم،آنها گفتن اما فعلا که اینجایی،ماشین روشن شد ما را بردن جلوی کلانتری در خیابان گرگان،آنجا من احساس امیدواری کردم که بتوانم خودم را نجات بدهم،درب کابین بازشد،اجازه ندادن پیاده شویم،در همان حال یکی از نیروهای کمپ با چراغ قوه سوار شد تعداد را شمرد و بعد دونه دونه نام و نام خانوادگی را نوشت،من به ایشان گفتم من معتاد نیستم،کارزندگی دارم،مدام فحاشی می‌کرد، در لحظه ای که آمد پیاده بشود جلوی کلانتری من هم با فشار خودم را بیرون انداختم کف خیابان چندتا مامور هم اطراف همین کمپی ها بودند،افسرنگهبان هم حضور داشت د خیابان،کمپی ها مرا گرفتن با کتک سوار کنن،من با مامورها فریاد زدم معتاد نیستم،شغلم دستیار فیلمبردار سینما هست،7 تا سینمایی 4 نمایش خانگی،4رسریال رزومه کاری دارم،همینجور فریاد میزدم گوشیم جیبم هست دربیاورید خودتان عکسها را نگاه کنید،اصلا اهمیتی ندادن،و یکیشون گفت می‌روی آنجا آزمایش میگیرن اگر معتاد نبودی رها میشوی،مرا دوباره سوار کردن،و یکی از کمپی ها هم سوار شد و دست من از پشت بسته بود، گوشیم را از جیبم برداشت گفت آنجا رسیدیم بهت میدم، هرچی رمزش را خواست ندادم،آنجا رسیدیم بردن مارا طرف بومهن،آنجا در زمان پیاده شدن دقیقا مانند فیلم پرواز پرستوها راهرویی از نفرات کمپ بودکه دستشان کابل بود، و هرنفر پیاده میشد،چندتا می‌خورد تا به دم درب ورود برسد،وارد محوطه شدیم ما را نشاندن و شروع کردن هویتمان را برای خودشان نوشتن و بلد دونه دونه با تحقیرانه ترین شکل بازرسی، هرچه در جیب هر فردی بود یک نفر می‌ریخت در یک کیسه و مثلا نام صاحب لوازم را می‌نوشت،نوبت من شد گفتم مگر آزمایش نمی‌گیرید،گفت الان میرید داخل میام آنجا اونهایی که می‌گوید معتاد نیستیم را جدا میکنیم میاریم آزمایش آمد نام مرا روی اون وسایلم در کیسه بنویسد،من گفتم که گوشیم هم دست اون فردی هست که از دم کلانتری آمد در عقب،رایس کمپ هم یک چشم قره به اون نیروی زد و بعد گوشیم رو اون فرد داد به رایس کمپ و گفت داشت یادم میرفت، و در همین حین اون فرد چندتا فحش زیرزبونی به من داد،بعد گوشیم رو رایس کمپ داد به اون مسول وگفت بگذار کنار باقی لوازمش،بعد گفتم کتونیم، کتونیم برند هست دم در هست گفتن خفه شو اسمت رو می‌نویسیم روش می‌گذاریم انبار،رفتیم داخل ساعت تقریبا 5 صبح شده بود،منتظر بودیم صدایمان کنن بای ازمایش،اماخبری نشد صبحانه یه تیکه نون و ده گرم پنیر دادن،خوردیم شد ظهر ظهر گفتم آقا من میخوام رایس را ببینم من باید بروم یک پروژه الان لنگ من هستن من اپراتور دوربین هستم، تهیه کننده خسارت امروز را از من میگیره، که این یعنی حداقل 50میلیون،گفتن رایس رفته نیست شب میاد،شی شد گفتن فردا میاد، فردا صبح گفتن آخر شب میاد، آخر شب آمد، آمد داخل اون سالن رفتین طرفش اول نفری چندتا چک بهمون زد، بخدا قسم امثال آون رایس التماس میکنن تا بچه هاشون رو ببرم پیش یک سلبزیتی عکس فقط بندازند، هزاران توهین کرد، 5 نفر مدعی بودیم معتاد نیستیم، گفت اصلا محم نیست،گفت یادتونه دم کلانتری ایستادیم، هرنفر شما 500 هزار برای من آب خورده، دادم به رایس کلامت ی، هر دور اینجا نیز دومیلیون و پانصد هست، می‌شود سه میلیون، 500 هزارم دستخوش نیروها سه و پانصد، چهار میلیون، کارت بکشید بردید، اگر نه میمانیداینجا، یکنفر بین ما بود گفت من ندارم، گفت مشکل ندارد آنقدر اینجا نگهت میداریم تا شماره خانواده ات را بدهی، و بعد به آنها می‌گویم از کمپ ترک اعتیاد هستیم و فرزندتان را با مواد گرفتیم اون گفت من که مواد نداشتن اصلا معتاد نیستم گفت خوب محم نیست، از این به بعد خانواده ات فکر میکنن معتادی، اونها حاظرن پول بریزن، گفت مادم سکته میکنه، رایس کمپ گفت خوب زنگ بزن به دوستی آشنایی برات واریز کنن تا مادرت متوجه نشه و سکته نکنه،با اون پسر من در اون سه روز رفیق شده بودم، و میدونستم پول دارد و خانواده دار هست، اما گفت شاید اینجوری بگه آزادش کنن، بعد در همین حین یواش گفت میزنی بیرون برات بزنم،گفتم باشه، سرتان را درد نیارم، قبل ما اون دو کارگر بیچاره افغانی بودن، از آن دو به تمام مقدسات سوگند یازده میلیون گرفتن تا ولشان کردن، نوبت من شد من گفتم پول حسین رو هم من حساب میکنم، شروع کردم به مخ زنی رایس که کمتر حساب کن، و… بلاخره راضی شد، هشت میلیون را از ما، 5 میلیون بگیرد،زمان تحویل لوازم دیدم گوشیم نیست و یک گوشی داغون گذاشتن بجای هوایی میت 1٠،اون زمان شش میلیون هشتصد بود، یه گوشی اندروید قدیمی که سیصدتومان هم ارزش نداشت گذاشته بودن،گفتم این گوشی من نیست،شروع کردن تحدید کردن فحش دادن،و اینکه نمی‌گذاریم بروی، گفتم حداقل رم و سیم کارت رو بهم بدین، رم برام محم هست گفتن گوشیت همین هست یاشاید نفرات قبلی میرفتن جابجا برداشتن، رفتیم انبار کتونی هام هم نبود، خداشاهد هست یک جفت دمپایی ابری بهم دادن، آمدیم با حسین بیرون، باهم رفیق شدیم، کلی راه رفتیم تا رسیدیم سرجاده بومهن، رفتیم یه غذا خوردیم،سیمکارت خریدیم، گوشی اون بیچاره اصلا کلا نبود گفتن تو گوشی اصلا نداشتی، حسیت پول من راذ زد که دو پانصد سهمش میشد، ماشین گرفتیم مستقیم برای سیدخندان خیابان ابوذر، اداره اطلاعات تاشکایت ثبت کنیم، آنجا اصلا کسی نبود به حرفمون گوش کند، رفتین اداره آگاهی پایگاه چهار سیدخندان، شرح داستان را گفتیم گفتیم ادم ربایی صورت گرفته ما را دزدیدن، گفتن باید بروید، شاپور، دیگه الان هم نمیرسید، فردا باید بروید، رفتیم منازلمون زنگ زدم به کارگردان حسین مهدویان شاکی بود کجایی تو،گفتم ولش کن برداشت گرفتین یا نه، گفت آره، خیالم راحت شد کار نخوابیده، آدرس لوکیشن فردا رو ازش گرفتم چون برامون واتساپ میشد همیشه ومن گوشیمو خطم را از دست داده بودم، آدرس را گرفتم، فردا رفتم سرکا حسین زنگ زد گفت بیام بریم شاپور گفتم من نمیتونم اینجا شرایط بد هست تو برد دیدی پرونده باز شد بعنوان شاهد بگو من تیز بیام، حسین رفت دنبالش چند روز معطل شد، آخر سری ب به هیچ، به همین سادگی، به همین بی قانونی، /در اون سه روز صحنه هایی را دیدم که باور کردنش محال هست تحقیرهای،کتک زدن هایی بی‌رحمانه، دیدم که چندبار اول نمیتونستم واقعا تحمل کنم دخالت میکردم مانع بشوم، خودم رو هم چند نفری میزدن، یکی بود آنجا چندماه بود سنش بالابودن، گفت بنشین زندگی خودتون رو کنید تا دو سه روز دیگر هم می‌روید چکار دارید، اینجا خدا وجود ندارد، شرف، انسانیت، معرفت، هیچ چیز وجود ندارد، چشماتون رو ببندید، تا این چند روز بگذره، اون مطلع بود چندماه بود آنجا بود، بنده خدا، می‌گفت شما را روز اول ول نمیکنن، حداقل سه روز نگه میدارن، تا مطیع بشوید برای پول دادن، گفتم حاجی چرا نمیری مگر چندماه اینجا هستی پاک نشدی، می‌گفت هزینه چندماه خیلی شده، گفتیم خوب من میتونم افرادی را پیدا کنم هزینه ات را بدهند، گفت کجا برم جایی را ندارم، کس و کاری را ندارم، اینجا حداقل یه سقف بالا سرم هست، در اون سه شب، هرشب گریه کردم، اما بخدا سوگند نه بخاطر اینکه قرار هست پول بدم، نه بخاطر اسارتم، بلکه بخاطر اوج انحطاط اخلاق و شرف، انسانیت/بچه هاتون ر کمپ اجباری نفرستید، من قسم میخورم امکان ندارد فردی که معتاد هست برود در آنجا برگردد و بتواند پاک زندگی کند، آنقدر کتک می‌خورد، شخصیتش خرد می‌شود، که باز گردد بی‌شک بدتر از قبل مصرف خواهد کرد، من فهمیدم خود فرد باید بخواهد اجباری فایده ندارد، آنقدر باهاش گپ بزنید، تحقیرش نکنید، حرف بزنید روزهای خوبی که مواد مصرف نمی‌کرد را یادش بیارید، بهش اطمینان بدهید که پشتیبانش خواهید بود اگر پاک شود، بهش امید بدید، به‌ انگیزه بدید، تا بلاخره یک روز جرقه بخورد، بخدا این مکان ها اول به فکر غارت شما و بعد به فکر پیاده کردن عقده هایشان هستند،من حتی بعداز اتمام اون پروژه سعی کردم روابطی پیدا کنم کانال بزنم، پیگیری کنم، و فهمیدم که خیلی ها این سط منافع می‌برند، خیلی هااز شهردار و شهرداری ها تا رایس کلانتری ها، و…. نام رایس کمپ رد یادم هست میگم تا بی ابروتر از قبل شود، حسین گرمابدره ای، این فرد بیشرف را یکبار کف خیابان رو ب روی هن ذر آمدیم، چشم تو چشم میخواستم گلویش را به دندان جر بدم،که اطرافیانم مانع شدن، بهش گفتم من رو شناختی، خنده ای کرد و گفت آره، بیخیال دیگه، ما کارمون رو کردیم، گفتم خیلی بیشرف خندید و رفت. عاجزانه از این سایت خواهش میکنم نظر مرا منتشر کند، من نیم ساعت زمان گذاشتم برای تایپ کردن تا شاید فقط بدرد یک هموطن یک انسان بخورد تا گرفتار اون سرزمین ناکجا ابادها نشوند.

  1. MHA007 گفت:

   با سلام و احترام،

   از اینکه تجربه تلخ خود را با ما به اشتراک گذاشتید، بسیار متشکریم. ما به شدت از شنیدن این اتفاقات ناگوار متأثر شدیم. کمپ‌های ترک اعتیاد باید محلی امن و حمایت‌گر برای کمک به افراد درگیر اعتیاد باشند، نه مکانی برای سوءاستفاده و بی‌احترامی.

   ما متعهد به رعایت حقوق بشر و ارائه خدماتی باکیفیت و محترمانه هستیم. تاکید می‌کنیم که هر گونه رفتار غیرانسانی و تحقیرآمیز در کمپ‌های ترک اعتیاد قابل قبول نیست و باید با آن برخورد قانونی شود.

   پیشنهاد می‌کنیم برای پیگیری حقوقی و گزارش این تخلفات، به نهادهای نظارتی و حقوقی مراجعه کنید تا افرادی که مسئول این اقدامات هستند، پاسخگو باشند. امیدواریم با همکاری و همیاری شما و دیگران بتوانیم شرایط بهتری برای درمان و حمایت از افراد درگیر اعتیاد فراهم کنیم.

   با آرزوی سلامتی و موفقیت برای شما،
   مشاور کمپ ترک اعتیاد زنان

  2. MHA007 گفت:

   با سلام و احترام،

   از اینکه تجربه تلخ خود را با ما به اشتراک گذاشتید، بسیار متشکریم. ما به شدت از شنیدن این اتفاقات ناگوار متأثر شدیم. کمپ‌های ترک اعتیاد باید محلی امن و حمایت‌گر برای کمک به افراد درگیر اعتیاد باشند، نه مکانی برای سوءاستفاده و بی‌احترامی.

   ما متعهد به رعایت حقوق بشر و ارائه خدماتی باکیفیت و محترمانه هستیم. تاکید می‌کنیم که هر گونه رفتار غیرانسانی و تحقیرآمیز در کمپ‌های ترک اعتیاد قابل قبول نیست و باید با آن برخورد قانونی شود.

   پیشنهاد می‌کنیم برای پیگیری حقوقی و گزارش این تخلفات، به نهادهای نظارتی و حقوقی مراجعه کنید تا افرادی که مسئول این اقدامات هستند، پاسخگو باشند. امیدواریم با همکاری و همیاری شما و دیگران بتوانیم شرایط بهتری برای درمان و حمایت از افراد درگیر اعتیاد فراهم کنیم.

   با آرزوی سلامتی و موفقیت برای شما،
   مشاور کمپ ترک اعتیاد

 67. Kingferi گفت:

  اینها دزدند NA نیستند چون NA راهی برای درمان نه جایی برای درمان فرزندان درد کشیده تون رو به دست اینها ندین میرن بایه مشت باور اشتباه و غلط بر می‌گردن بدتر از گذشته

 68. ارمان گفت:

  کمپ من دوبار برای ترک متادون بدون رضایت واطلاع خانوادم رفتم کمپ.تی سی مشهد دولتی .شب که ثبت نام کردم منو با موتور انتقال دادن به یه مکانی خارج شهر برای سم زدایی ولی چشمتون روز بد نمبینه فقط کتک فحش بود هر کس میومد یا استخونهاش میشکست یا دندونهاش یا رد شلاق من بخاطر اینکه صبح برای توالت بیدارشون کردم زدن تاندوم دستم رو پاره کردن خلاصه بعد از یکماه من رو منتقل کردن به مرکز تی سی .دو سه روز بعد چند نفر از دادگاه انقلاب و بهزیستی اومده بودن بازدید رفتم اطلاع دادم چه خبره چون من معتاد بودم محل سگ بهم ندادن ولی عصرش منو کردن تو صندوق عقب ماشین دوباره تو مکان اولی دستو پام رو زنجیر کردن وبا زنجیر وشلنگ میزذن میگفت وقتی میزنیم سرت رو بگیر بالا ولی ناخوداگاه از ترس سرم میرفت پایین خیسمم کرده بودن تا بیشتر شلنگها اثر کنه…در ضمن از روز اول تقاضای تلفن میکردم چون من با پای خودم اومده بودم وبه خانواده گفته بودم میرم مسافرت واز مکان من خبر نداشتن سر تون رو بدرد نیارم اخرش یه بنده خدایی که داشت مرخص میشد یواش شماره دادم اونم با خانوادم تماس گرفته بود تا من اومدم بیرون هنوز که هنوز ناراحتی اعصاب دارم دیگه اون ادم سابق نمیشم …تی سی مشهد امیدوارم چاپ کنید

 69. مینا گفت:

  سلام خسته نباشید ممنون از پاسخگویی دقیقتون من نامزدم مدت زیادی بود به طور مداوم قرص آلپرازولام مصرف میکرد الان 4روزه که با رضایت خودش به کمپ برده شد الان من خیلی نگران حالش هستم هیچ تماسی با من نگرفته بعد از دوره سم زدایی میشه تماس بگیره؟

  1. علیرضا گفت:

   اینم بگم خواهر گلم تک تک اعضای خانواده هرکس چه من چه شما یه عزیزش جیگر گوشه اش گرفتار شده باور میکنید این کمپهای دوستدارن معتادان ترک کنن اگه دوست‌داشتن معتاد کمتر میشد پس درنتیجه باگذشت زمان درب کمپها بسته بشه پس ابجی اونا کاری میکنن اون بیمار دوباره مصرف کنه که من چشم خودم دیدم معتاد بود میگفت من 40 بار برای درمان به این کمپ اومدم

 70. علیرضا گفت:

  سلام من اعتیاد به ب2دارم 5سالی میشه .متاهلم دخترم4سالشه .خیلی خاستم تو خونه ترک کنم با کم کردن تدریجی ولی روز15یابیستم نتونستم دوامم بیارم نزدیک 20روز خالم نبرد خیلی سخته.دیک خسته شدم ن شغل دارم ن پول مستاجرم .افسردگی شدید گرفتم همش تو خونه ام .میخام ترک کنم 30سال دارم تا حالا کمپ و هیچ جایی نرفتم.لطفا بگین چیکار کنم .هیچکس از خانواده ام طایفه ام نمیدونه من اینجوریم .شما میگین معرف باید باشه .خانومم نمیاد معرف بشه برام .پس من چیکار کنم

 71. نیما گفت:

  سلام.اصلاخوب نیست چون تماس گرفتم برای ترک ترامادول میگه خطرداره ماپذیرش نمیکنیم آخه مگه میشه…

 72. علیرضا گفت:

  سلام شما فکر می‌کنید تو کمپ به معتاد ارزش میزارن بنظر شما غذای سالم به اون معتادان میدن بخدا قسم به ما دلستر میدادن که از تاریخ مصرفش 2 سال گذشته بود یا رو کمپی تو ارزانی مواد غذای رو خریده انبار کرده از کجا خریده معلوم نیست این کمپ ها آخه چی بگم یارو گاو داری داره ارزش گاو بیشتر از معتاد دی که تو کمپ هست یا هر حیوانی به چشم دیدم دارم میگم به چشم دیدم معمور بهداشت قبل اینکه بیاد ظهر غذای خوب پختن بعد لیوان یکبار مصرف آوردن گذاشتن یا معمور بهداشت با کمپی همدست هستن که بیماران فکر کنن آره دولت رسیدگی میکنه مابقی روز ها دوتا لیوان استیل بود واسه 60 نفر آدم هروز بااون لیوان ها دارن آب میخورن بخدا بهداشتی که زندان داره هیچا نداره باور کنید کرونا از همین کمپ ها بوجود اومده اما کمپ یه مغازه هست که خانواده ها پول که میدن به اینا بابا دیوس مواد بفروشید بهتر از این کار اسمش رو گذاشته درمان من فقط اینو بهتر فهمیدم پدرانمان اشتباه کردن شاه رو فراری دادن

  1. حمید گفت:

   دقیقا جناب سروش درست می فرمایید ..‌واقع جای تأسف زیاد داره که اقایون و متخصصین که هنوز به نقطه صفر اعتیاد هم نرسیدن واسه خودشون نسخه می‌پیچند و فقط و فقط قصدشون خالی کردن جیب مردمه ……به امید روزی که کنگره شصت جهانی بشه و داره میشه تا همه بفهمند که کمپ و بقیه همه چرت هستند و سر کاری

 73. Aida گفت:

  با سلام و درود آقا ما در منطقه ملارد زندگی می‌کنیم
  یه همسایه که یه آقای جوون هست داریم که تنها زندگی میکنه گویا مادرش فوت کرده و پدرش هم نداره الان این بنده خدا اعتیاد شدید داره چن روزی هم هست ک‌به خاطر مصرف مواد کلید خونش رو گم کرده و توهم زده در همه واحد هارو با مشت و لگد میزنه توهم زده که عمدا درخونش رو قفل کردن نمیدونه کلید رو گم کرده از صب تا شب تو راه پله ها داره فقط با خودش بحث میکنه دعوا میکنه چیزی هم نخورده من واقعا دلم میسوزه براش هی بغض می‌کنم چون درکش میکنم خانواده ای هم نداره پلیس هم تماس میگیریم نمیدونم چرا کاری نمیکنن خواستم بپرسم اگه تماس بگیریم شما میاین ببرین کمپ ترک کنه و هزینش چقدره امکان داره رایگان باشه چون گفتین دولیته بخدا ثواب داره همسایه ها میگن داییی هاش به خاطر اینکه ادعا ارث و میراث مادرشو نکنه کمکش نمیکنن ترک کنه

 74. soha گفت:

  سلام من روانشناسی هستم ک در همین مراکز کار میکنم امروز با رییس سر پرونده نویسی و مشاوره ها بحث کردیم که چرا شما اینا رو سوق میدی سمت جلسات na و من گفتم تنها راه جلسات هست و ایشون میگفتن خیر خیلی ها رو میشناسیم ک پاک هستن بدون جلسه میخواستم نظرشما رو بدونم امکانش هست بدون جلسه ها AA و NA و کنگره ۶۰ و…. کسی پاک بمونه؟

 75. حکیمه گفت:

  باسلام من چندوقت پیش توکمپ اجباری بودم خیلی خیلی سخت بودیک چیزاخوبی هم داشت مثلاکاپیشن ها نونوخارجی دادن ولی یک پیرزالی که خودش دوماه بوداشپزخونه داده بودن دسته این بهش میگفتن قانونش خشکه روبادمینداختنش حتی یک تیکه نون خوشکی به ماهاکه تازه ترک بودم دل ضعفه میرفتیم نمیدادچایی داغ توصورت یکی ریخت دعواشون شددرروز۳تاحبه قندمیدادن برافروش هم نداشت اگه خانواده ای داشتی قندمیوردن قبل میکردن ولی من توکرمون کسی نداشتم مثلایکی دمه صبح میگفت دستشویی دارم دروبازکنن میومدن همه ماروبیدارمیکردن پتوهامون روزمین که تنبیح براهمه تشویق برایک نفرازگشنگی همه خوراکی همه میدزدیدن تازه به پیرزنه میگفتن بروبیاچونکه اشپزیش خوب بودولی خیلی اذیت میکردمددجویاروبه هرحال خیلی جابدی بودواقعامن حاظرم توزندان برم کمپ نرم.خانم شجاعی هم خانم گلی بودنمیفهمیدبه چه کسی بسپاره هرکاری رو.ممنون ازسایته شمااگه میدونستم عوضاع کمپ ازاونوقت بهترشده میرفتم ترک میکردم میترسم برم همون عوضاع داشته باشه .

 76. منصور میلانی گفت:

  عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمام دوستای همدردم که تو این راه سخت قدم برداشتن تا بتونن خانواده ،محله و جامعه مون از این درد بزرگ‌ کمی رها کنن و هر چند نفری که میتونن نجات بدن.به نظر من هیچ کس نمیتونه به ما کمک کنه به غیر از دوستامون که قبل از ما عضو انجمن شدن .شما برو پیش بهترین روانشناس بگو یه هییولایی درون ماها هست که حتی در زمان پاکی آزارمون میده با اینکه زورش به مراتب کمتر هست از زمان مصرف(یک سری از دوستان بهش میگن بیماری اعتیاد) من میگم هییولا ،اژدها ،افعی …چون خیلی خیلی خطرناکه اگر مهار نشه به واسطه درک حضور خداوند ، جلسه و قدم ،راهنما و خانواده و دوستان بهبودی اول خود شخص بیمار که هیولا درونش هست میکشه و زندگی اش تباه میکنه و بعد اطرافیان. واقعا اون بزرگایی که سنگ بنای NA گذاشتن خیلی به بشریت خدمت کردن ❤️🙏.در خصوص کمپ و اصول انجمن من درکم این هست با اینکه تایید نکرده کمپ هارو ولی همه بچه ها روی مسأله سم زدایی توی کمپ اتفاق نظر دارن .من بعد از چند سال تو این انجمن لغزش کردم بعد از ۱۰ بار کمپ رفتن اونم با پای خودم توی ۱۷ ،۱۸ ماه و البته اینکه شرایط کاری و زندگی ام داشت به تباهی میرسید واقعا تسلیم شدم و دیگه به حرفای هیولای درونم گوش ندادم .سختی اش هم ۳ماه اوله چون کم کم بعد از ۲،۳ ماه سلامت عقل بهمون برمیگرده. تجربه من از لغزش این بود که به محض استفاده اولین بار اولین دود کلا فرد مصرف کننده از دنیای واقعی خارج میشه و ذهن و عقل اش دیگه نمیتونه درست کار کنه
  مواد مخدر گره خورده با لایه های زیرین روح ما.تورو خدا فکر نکنین اون عزیزتون که داره مصرف میکنه بی غیرت هست یا دیگه شرف و انسانیت اش از دست داده نههه. و اینکه پاکی از ۲راه بیشتر به دست نمیاد یا عجز یا فهم که ماها غالبا با عجز کامل وارد میشیم یه مدت میمونیم دیگه از اون قفس اعتیاد رها شدیم آزاد شدیم از اون سگ دونی مواد مخدر و خدا برامون فقط جفت شیش میندازه.خانواده هامون اینقدری خوشحال میشن بنده خداها انگار نفر اول المپیاد ریاضی شدیم تو‌مسابفات جهانی😂.یه معتاد رو فقط با عشق و محبت میشه رام کرد و احترام هر جور دیگه ای اشتباهه .خواستم پیام رهایی و امید رو به خواهر برادرهامون که بخاطر مصرف کننده دارن حال بدی میکشن، بدم .

  1. حمید گفت:

   درمان اعتیاد فقط کنگره شصت

 77. fatemeh594@gmail.com گفت:

  سلام خسته نباشید ایا چطور ممکنه کسی که اعتیاد نداشته باشه رو به کمپ ببرند ایا همچین چیزی هست که قانون بتواند یه شخص سالمو به کمپ ببرند؟

 78. سینا گفت:

  سلام. از نظر من که در انجمن AA بودم معتقدم که مردم مثلا همین صاحب این سایت نوکر من نیست که مجانی منو ترک بده ودر شرایط تورم فعلی فقط عشق کنه.
  من معتاد برای پاکیم باید هزینه کنم.
  اگر پاکی میخوام برای قطع مصرف باید به مثلا امثال صاحب این سایت اعتماد کنم. اگر اون موقع دیدم دنبال پول هستن وپاکی من براشون مهم نیست وفقط دنبال سودجویی ان بعد بیام نظر بدم.
  بابا بنده خدا اومده یه ترکیب ساخته برای ترک آسان برای این ایده اش باید هزینه بدی. میتونی نری همین. نیاز نیست افکار مسموم خودمون رو به خانواده های دیگه بدیم که.
  مثلا اقا رضا واون اقای مصرف کننده شیشه هرچی لایق خودشون بود رو به صاحب سایت گفتند.
  زشته بخدا
  من غذای خوب میپزم پول خوب میگیرم میفروشم بهه مردم
  هنرم اینه.
  این بنده خدا هم هم داره کمک میکنه به امثال من هم خرج اش وخرج چند ده نفر دیگه هم درمیاره کارافرینی هم کرده
  بسه بابا انقدر طلبکار مردم نباشیم که بعد مجبور به جبران خسارت بشیم.
  اقا صاحب سایت کارت درسته وادامه بده پرقدرت
  کسانی هم که ترک میکنن خودشون بیان بگن اینجا تا افتخاراتتون کامل بشه

 79. علی مرادی گفت:

  کمپ ترک اعتیاد اجباری یک فرصت بزرگ برای افراد است که می‌خواهند از چرخه‌ی اعتیاد خارج شوند. این امکان به آن‌ها کمک می‌کند تا با حمایت و راهنمایی متخصصان، مهارت‌های جدیدی را یاد بگیرند و زندگی مستقیماً تحت کنترل خودشان قرار دهند.

 80. جمشید گفت:

  کمپ ترک اعتیاد اجباری یک فرصت برای تحول و بهبود وضعیت فردی است. در این مکان، افراد با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و تجربیات خود را به اشتراک می‌گذارند که این ارتباطات می‌تواند بسیار ارزشمند و پشتیبانی‌کننده باشد.

 81. چمران گفت:

  کمپ ترک اعتیاد اجباری یک فرصت برای تغییر الگوهای زندگی است. اینجا محیطی فراهم می‌شود که افراد می‌توانند رفتارها و عادات منفی خود را شناسایی کرده و به سمت راه‌حل‌های موثرتر حرکت کنند.

 82. فرهاد گفت:

  کمپ ترک اعتیاد اجباری یک فرصت بزرگ برای تغییر و بهبود وضعیت زندگی فردی است. این کمپ فرصتی مناسب برای آموختن مهارت‌های جدید و بازسازی روابط اجتماعی فردی را فراهم می‌کند.

  1. MHA007 گفت:

   سلام. از اظهار نظر شما در مورد کمپ ترک اعتیاد اجباری سپاسگزاریم. ما به عنوان تیم مدیریتی، هدفمان ارائه‌ی محیطی امن و حمایتی برای شماست. با همکاری تیم متخصصان ما، قصد داریم که شما در این مسیر، با یادگیری مهارت‌های مفید و با استفاده از پشتیبانی گروهی، به بهبود و کاهش وابستگی‌ها دست یابید.

  2. معین گفت:

   فقط کنگره شصت بقیه جیب خالی کن

 83. صابر گفت:

  کمپ ترک اعتیاد اجباری فرصتی است برای تجربه‌ی محیطی متفاوت و پشتیبانی روحی و روانی برای افراد مبتلا به اعتیاد. این امکان ارتباطی نزدیک با افرادی که تجربه‌های مشابهی داشته‌اند، فراهم می‌کند.

  1. MHA007 گفت:

   فهمیدن تجربیات شما در مورد کمپ ترک اعتیاد اجباری بسیار مهم است برای ما. هدف ما ایجاد یک محیط پذیرایی و حمایتی برای همه‌ی شرکت‌کنندگان است. با توجه به تجربیات گوناگون، ما قصد داریم تا با رویکردهای تخصصی و پشتیبانی گروهی، به شما کمک کنیم تا به راحتی تر از این مراحل عبور کنید و به یک زندگی سالم و معنادار برگردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *