ترک اعتیاد دولتی بازپروری کمپ تهران بستری ترک مرکز خصوصی کلینیک vip شماره مشاوره درمان مجاز با قیمت مناسب هستید؟
کمپ ترک اعتیاد اجباری
3.6/5 - (303 امتیاز)

تاریخ بروز رسانی اردیبهشت ۱, ۱۴۰۱ %%

شرایط بستری و مسائل مربوط به کمپ اجباری ترک اعتیاد ،برخی کمپ های غیر مجاز و صرفا ارزان وجود دارند که در قالب بهترین کمپ ترک اعتیاد کلینیک اجباری فعالیت کرده و افراد به صرف اینکه هزینه درمان در آن ها پایین تر است، بیماران خود را در آنجا بستری می نمایند. آدرس و شماره تلفن .

شرایط بستری و مسائل مربوط به کمپ اجباری ترک اعتیاد

در میان تمامی وابستگان بیمار اعتیاد تنها پدر ، مادر ،برادر ، خواهر و همسر قانونی وی می توانند به صورت اجباری و قانونی با داشتن مدارک هویتی معتبر اقدام به بستری کردن شخص معتاد کنند. این بستری کردن می تواند از طریق تیم اجباری اقدام خانواده و یا از طریق اکیپ اورژانس آمبولانس و داشتن برگه قضایی به کمپ مراجعه نمایند. بعد از مراجعه، مددیار و کسانی که قبلا همانند وی بوده اند مورد ارزیابی و همدردی قرار می گیرد. بعد از بررسی بیمار درمان را شروع کرده و در پایان نیز جهت ترخیص بیمار معرف درجه یک وی در کمپ حضور می یابد و بعد از طی کردن مراحل اداری می تواند وابسته خود را ببرد.

کمپ ترک اعتیاد اجباری
سوالات کمپ اجباری

کمپ اجباری بخاطر مصرف شیشه و توهمات

بسیاری عقیده دارند که اعتیاد به متادون بسیار بدتر از اعتیاد به شیشه، تریاک و.. می باشد. این افراد معتقدند که متادون کبد را از کار می اندازد و آثار مخربی بر بدن افراد می گذارد. اما ما از آن ها می پرسیم، آیا با همین متادون، معتادانی که در جوب ها بودند و یا با کارتن خوابی زندگی خود را سپری می کردند را به اشتغال نیاوردیم؟ این درست است که متادون دارای عوارض جانبی است، اما قطعا عوارض آن بیشتر از مواد مخدر نیست و دلیل مخالفت برخی از افراد با متادون این است، که با کاهش خرید مواد مخدر همراه بوده اند، که این هربه تنها از فروشندگان مواد مخدر بر می آید

خطراتی که در کمپ اجباری ترک اعتیاد در کمین معتادان است.

برخی کمپ های غیر مجاز و صرفا ارزان وجود دارند که در قالب کمپ های اجباری فعالیت کرده و افراد به صرف اینکه هزینه درمان در آن ها پایین تر است، بیماران خود را در آنجا بستری می نمایند. این کمپ ها اصلا قابل اطمینان نبوده و به صورت واضح مشخص نیست که درون آن ها از چه نوع برنامه آموزشی یا پروتکل درمانی استفاده می شود.

بیماران معمولا به دو طریق به کمپ ها آورده می شوند. یا اینکه بیمار با نامه قضایی و توسط تایید دادستان به کمپ آورده می شود، که در این حکم مدت زمان حضور در کمپ برای بیمار مشخص است و یا اینکه با در طی شکایتی فرد بیمار توسط نیروی انتظامی دستگیر شده و سپس به کمپ تحویل داده می شود.

کمپ اجباری اعتیاد

قوانین دو ماده ترک اعتیاد اجباری و اختیاری ( خود معرف ).

ماده ۱۶ قانون در مورد معتادان چگونه است؟ طبق این ماده تمامی معتادان متجاهر که در ملع عام، اقدام به استعمال و مصرف مواد مخدر دخانیات می کنند توسط نیروی انتظامی بازداشت شده و برای غربالگری و سایر مراحل به کمپ ها فرستاده می شوند. در این روش با حکم قانونی این معتادان باید به صورت اجباری تا ۳ الی ۶ ماه در کمپ حضور یابند و پس از درمان با دستور قضایی و مسئولان زیرربط مرخص می شوند.

ماده ۱۵ قانون اختیاری در مورد بیمارانی است که خود با رضایت کامل به کمپ مراجعه کرده و صورت پرهیز مدار درمان خود را شروع می کنند. این بیماران بستری اجباری نشده و بعد از درمان به ترخیص می شوند.

 

یک سوال در رابطه با توهمات شخص بیمار ؟

بیماری که دارای مصرف مواد محرک و توهم زا میباشد و در شرایط توهم شنیداری یا دیداری، هذیان گویی با اختلال به واسطه مصرف ، آیا قدرت تصمیم گیری برای ترک اعتیاد بصورت تمایلی دارد ؟  

البته قابل ذکر است با قطع مصرف مواد مخدر و محرک در کمپ تحت نظر پزشک مرکز و روانپزشک ( دارو درمانی ) توهمات و هذیان او برطرف میشود، جهت اطلاعات بیشتر خانواده از درمان اعتیاد به شیشه و نحوه درمان توهم شیشه و مواد های دیگر مراجعه کنید متن آبی رنگ را لمس کنید.

Performing Covid-19 test at addiction rehabilitation center
Disinfection in Coronavirus Rehabilitation Centers

وزیر علوم تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران بیان کرد: طبق آمار به دست آمده از معتادان کشور مشخص شده است که حدود ۴ درصد از آنان، از قشر دانشجویی کشور می باشند. این آمار نسبت به آمار کل معتادان کشور بسیار کم است، با وجود این، باز هم این نتیجه گیری نشان از پتانسیل جوانان در ابتلا به مواد مخدر را نشان می دهد. از طرفی باید به ریشه یابی و درمان بیماری اعتیاد پرداخت. در غیر اینصورت در آینده ای نه چندان دور شاهد به هدر رفتن سرمایه های کشور خواهیم بود.

یکی دیگر از کار هایی که در مورد جمع آوری معتادان متجاهر صورت گرفت، تحول مراکز بهاران می باشد. این موضوع باید توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر مورد پیگیری قرار گیرد. در حقیقت مراکز توانمندسازی سازمان بهزیستی در حال حاضر حدود ۱۰۰۰ نفر را تحت پوشش خود داشته و مشغول به فعالیت هستند. البته طبق آنچه در استانداری مرکز تهران مقرر شده بود، شهرداری وظیفه دارد که ظرفیت اشتغال ۲۰۰۰ نفر را فراهم کند. هر چند که برای جمع آوری معتادان تا به امروز نیازی به کمک شهرداری نبوده است، اما با این وجود آن ها گرمخانه هایشان را آماده کرده اند و قرار بود ظرفیتی را نیز در این خصوص در نظر بگیرند که خوشبختانه تا به امروز نیازی به این ظرفیت مازاد نبوده است.

شماره مرکز مجاز ترک اعتیاد دولتی و بهزیستی ایران،تهران

جهت اطلاعات بیشتر نظر کاربران در مورد درمان،بستری در کمپ به صفحه اصلی آبی رنگ زیر را لمس و یا کلیک کنید

با نظرات دیگر کاربران گرامی در مورد کمپ اعتیاد اجباری آشنا شوید

شماره تماس : ۰۹۱۲۵۸۶۴۱۴۹ &  ۰۹۳۵۱۷۴۰۲۴۹

( بنا یه درخواست کاربران بابت اخطار ارجاع بیماران مقاله ایی با همین عنوان جهت آگاهی خانواده در دست اقدام است

با تشکر از کاربران گرامی، استادان ، دانشجویان و کاربران بهبود یافته اعتیاد جهت انتقاد سازنده و درک هرچه بهتر مقالات ، سلامت و پاینده باشید. )

( مقاله اختصاصی  )

پایان پیام.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

09351740249
واتساپ انتقاد و پیشنهادات متن لمس کنید
واتساپ کمپ ترک اعتیاد
Call Now Buttonتماس فوری روی متن لمس کنید