ترک اعتیاد بلاگ

مرکز بهشت گمشده رهایی ازمواد مخدر ترک اعتیاد بیرجند

3.5/5 - (2 امتیاز)

تاریخ بروز رسانی ژوئن 22, 2019 %%

بهشت گمشده نام یکی از مراکز ترک اعتیاد شهرستان بیرجند می باشد. جایی که در آن آمار اعتیاد بسیار بالاست. بیرجند شهری است که دسترسی به مواد مخدر در آن از دسترسی به اورژانس 115 هم سریعتر و راحت تر است. البته این جمله ادعای بسیاری از معتادان می باشد. رشد اعتیاد و کاهش سن افراد در این شهر آنقدر زیاد است، که می توان در کمپی مانند بهشت گمشده، 35 مرد را ببیند که اکثر آن ها جوانانی بین 20 الی 25 ساله می باشند.

Center for the Liberation of Leaving Addiction in Birjand Province

رهایی ازمواد مخدر ترک اعتیاد بیرجند

اعتیاد به مواد مخدر قشر تحصیلکرده و ترک اعتیاد آن در کمپ

خیلی از آن ها متعلق به قشر تحصیل کرده و شاغل می باشند. این امر نشان دهنده آن است که بر خلاف باور عمومی که فقر را عامل اعتیاد می داند، در دسترس بودن مواد، عامل اصلی اعتیاد می باشد.تمایل باطنی خود به این مکان برای ترک اعتیاد آمده اند و خود از وابستگی به مواد مخدر خسته شده اند. از این رو همگی آن ها در همکاری با ما، نهایت تلاش را کرده اند.

به مصاحبه با برخی از این معتادان پرداختیم. کسانی که چندین هفته از پاک بودنشان گذشته بود. ابتدا به سراغ حس، جوانی 23 ساله و فارغ التحصیل رشته برق رفتم.. اعتیاد او از دوران دانشگاه آغاز شده بود و کم کم از تریاک به سمت شیشه و… سوق یافته بود. در این اتفاق غم انگیز برای رضا 22 ساله نیز اتفاق افتاده بود. او اولین بار در مدرسه شروع به استفاده از مواد مخدر کرده است.

در میان همه افراد این کمپ، چندین مرد مسن وجود دارند که صاحب خانواده و فرزندانی می باشند. آن ها که دیگر روی دیدن خانواده را نداشته، به این کمپ ترک اعتیاد پناه آورده اند تا بعد از ترک کردن، دوباره به سوی آغوش خانواده بازگردند.

ترک شیشه در مرکز کلینیک بیرجند

Center behesht gomshodeh for the Liberation of Leaving Addiction in Birjand Province

از اعتیاد خانواده تا کودک معتاد به مواد مخدر

در میان این جمعیت، داستان احمد چیزی دیگری بود. او اعتیاد را با خود عجین شده می دانست. زیرا که با اعتیاد در کودکی متولد شده بود. احمد از پدر و مادری معتاد متولد شده بود. تا 4 الی 6 سالگی بدون اختیار و اراده مواد مصرف می کرده و بعد از 14 سالگی دیگر این خود بوده است که به دلیل درد های جسمانی شدید اعتیاد مواد مخدر مورفین و شیشه، قادر به ترک آن نبوده است. اما هم اکنون با اراده ای آهنین توانسته است 42 روز از مواد مخدر و همینطور ترک شیشه به روش ماتریکس و دوازده قدمی به دور باشد.

تمامی این داستان ها حاکی از آن هستند که سیل توزیع مواد مخدر در این استان و یا استان های مانند بیرجند بسیار بالاست. علت این امر نیز، دسترسی آسان و سریع برای تمامی افراد جامعه می باشد. متاسفانه این امر برای جوانان و زنان بسیار خطرناک بوده و سبب شده است که آمار اعتیاد در میان این دو قشر، بسیار بالا رود.  

پایان متن.

مقاله اختصاصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *