ترک اعتیاد بلاگ

فروش انواع مواد مخدر و اعتیاد در شبکه های اجتماعی

Rate this {لطفا به محتوا امتیاز دهید}

تاریخ بروز رسانی نوامبر 1, 2019 %%

امروزه فضای شبکه مجازی، بستری برای مبادلات کالا و تجارت های بسیاری شده است. در این فضا هر کاربر با توجه به هدف خود، سیاست ها و راهکارهایی در نظر می گیرد که از طریق آن، اقدام به عرضه کالای خود می کند. این کار نه تنها موجب رکود کسب و کار های سنتی نمی شود،بلکه شیوه ای جدید برای فروش آن را به راه انداخته است. یکی از کسب و کار های سنتی، خرید و فروش و توزیع مواد مخدر و مشروبات الکلی مانند گل ماریجوانا و غیره می باشد. متاسفانه با استفاده از باند های توزیع مواد در فضای مجازی، دسترسی افراد به مواد مخدر سریعتر و راحت تر از گذشته شده است.

اعتیاد در جوانان و نوجوانان

خرید و فروش مواد مخدر در شبکه های مجازی

تبلیغ عدم اعتیاد مواد مخدر خاص گل شیشه و قرص در شبکه های مجازی

توزیع کنندگان با زرق و برق های فراوانی که به تبلیغات خود می دهند و فرصت های که در اختیار افراد قرار می دهند، توانسته اند افراد زیادی را به دام بیاندازند. طی تحقیقاتی که توسط پلیس فتا صورت گرفت، بسیاری از این باند های توزیع کننده کشف و ضبط شده اند. با این حال باید بدانید که خطر همیشه در کمین افراد است.

فروشندگان مواد مخدر با بیان اینکه مواد آن ها مانند مواد محرک و اسید اعتیاد آور نمی باشد و یا با اجاره دادن قلیان و بساط استعمال مواد مخدر، این روش از توزیع را باب کرده اند. و وابستگی شدید اعتیاد شیشه و یا قرص میباشد و در مورد قلیان و مواد مخدر که بسیاری از تنباکو های میوه ای با مواد مخدر مانند گل مخلوط بوده و زیان های جبران ناپذیری برای افراد دارد.

متاسفانه به دلیل گستردگی کار این شیادان، نمی توان به راحتی گذشته آن ها را به دام انداخت. این افراد بعد از ترک گروهی، به گروه دیگر رفته و مانند غدد سرطانی در تمامی فضای مجازی پخش شده اند. تنها راه دور ماندن نوجوانان و جوانان از این باند ها، آگاهی دادن به آن ها می باشند.

ترک اعتیاد گل

اعتیاد گل

آینده فرزندانمان، در دست شبکه های اجتماعی

عزت نفس یکی از خصیصه ها پسندیده انسانی است که او را در موارد بسیاری از گناهان مصون نگه می دارد. در حقیقت انسانی که دارای عزت نفس است، به خود و دنیا عشق می ورزد و با همه با مهربانی رفتار می کند. چنین شخصی حسد نمی ورزد و درونی پر از آرامش دارد.

افراد با عزت نفس بالا معمولا از پیش آمد های ناراحت کننده و مشکلات کوچک زندگی، خشمگین نمی شوند و کینه ای از کسی به دل نمی گیرند. آن ها باور دارند آنچه را خداوند به آن ها اعطا کرده است، حقشان بوده و تنها به فکر روزی حلال می باشند. آن ها نفس خود را آنقدر عزتمند و با شرافت می دانند، که آن را به راحتی به هر گناهی آلوده نمی کنند.

مشخصه افراد عزت نفس بالا آن است، که صبور هستند و در برابر ناخوشی ها و ناملایمات از خود ضعف نشان نمی دهند. آن ها برای کسب شادی دست به هر کاری نمی زنند؛ زیرا خوب می دانند که شادی امری درونی می باشد و باید آن را در درون خود بیابند. حقیقت این است که انسان بدون عزت نفس احساس می کند؛ آزادی، افکار  و احساساتش به تاراج رفته است. او خود را ارزشمند نمی داند، از این رو هر رفتاری که با او بشود، گمان می کند که لایق آن است. در چنین شرایطی فرد بسیار غمگین شده و زندگیش را مانند تکه چوبی بر روی آب می بیند. اما سوال اینجاست، که برای کسب شادی به چه عواملی نیاز است؟

مسلما برای شاد بودن نیاز به توان اقتصادی و مالی می باشد. اما در شرایط زندگی امروزی این امر چگونه ممکن است؟ بسیاری از ما برای کسب درآمد و ثروت به پیروی از انسان هایی می پردازیم که خود نیز در درست و یا غلط بودن کارشان دچار تردید می باشند. بسیاری از افراد بدون توجه به آخرت خود دست به هر کاری می زنند و اصلا به درست و یا غلط بودن کار اهمیتی نمی دهند. در حقیقت این افراد همان کسانی هستند که فاقد عزت نفس می باشند. این افراد دیگر برایشان مهم نیست چه کسی در مقابل آن ها قرار دارد، بلکه تنها به سود و درآمد بالای خود می پردازند.

وسایل ارتباط جمعی راهی برای کسب شادی کاذب

در یک دهه اخیر شبکه های اجتماعی، ماهواره ها و… جایگزینی برای تفکر انسانی شده اند. این وسایل با نشان دادن دنیای پر زرق و برق افراد دیگر، فکر و ذهن انسان را از واقعیت ها دور کرده و آن ها را در دنیای وهم و خیال سرگردان می کند. در این شبکه ها، به هر آنچه که شرافت انسانی را زیر پای می گذارد، می پردازند. شاید بسیار دیده باشید که بسیاری از تبلیغات مربوط به وسایل آرایشی، قرص‌های لاغری، افزایش قد، اعتیاد شیشه و… می باشد.

این تبلیغات با بدترین تصاویر در ذهن کودکانی که مشتاقانه به پای تلویزیون نشسته اند نقش می بندد. تمامی آنچه در این شبکه های اجتماعی رواج دارد، به عنوان شخصیت اجتماعی فردای کودک، در درون او شکل می گیرد. این مسائل رفته رفته برای مردان و زنان آینده، مانند ارزش شده و آن ها را از انسانیت جدا می کند.

پایان متن.

خانم نیلوفر ساکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *