کمپ ترک اعتیاد دولتی خصوصی تهران مرکز ترک اعتیاد احیاء عطر پاکی بازپروری کلینیک vip شماره مشاوره کمپ با قیمت مناسب هستید؟

ماده مخدر تریاک

3.2/5 - (22 امتیاز)

تاریخ بروز رسانی اردیبهشت ۷, ۱۴۰۰ %%

 مقاله اموزشی در کمپ ترک اعتیاد تریاک : مخدر تریاک شیره گیاهی به نام خشخاش بوده و در دارو های مانند کدئین و مورفین استفاده می شود. این ماده مخدر از خراش دادن پوسته نارس گرز خشخاش به دست می آید. رنگ این شیره از خاکستری تا قهوه ای تیره بوده و حالت آن مانند قیر است.

ماده مخدر تریاک
ماده مخدر تریاک

کمپ اعتیاد به تریاک

از روش های معمول برای استعمال اعتیاد به تریاک می توان به خوردن آن و دود کردن ( اصطلاحا کشیدن ) نام برد. تزریق تریاک و مورفین بسیار خطرناک بوده، زیرا که دارای قسمت های نامحلولی در آب می باشد که ممکن است همراه با جریان خون وارد قلب شده و باعث انسداد رگ های قلبی شود. در روش خوردن، تریاک را یا در آب حل می کند و یا حرارت می دهند و سپس قسمت محلول در آب را می خورند. چون بیشتر آلکالوئید ها موثر و مرفین محلول در آب هستند، در هنگام مصرف این مواد بیشتر وارد بدن شخص شده و باعث اعتیاد به تریاک شدیدتر می شود. در روش دود کردن نمی توان آن را مانند توتون کشید، بلکه باید آن را حرارت داد تا مرفین و سایر مواد آن تبخیر شود. در روش دود کردن معمولا از وافور، واسل چپق مانند، سیخ و سنجاق استفاده می نمایند.

عوارض مصرف تریاک

عوارض ناشی از اعتیاد به مصرف تریاک بستگی به نوع مرغوبیت آن دارد. بارز ترین عارضه جانبی آن پوسیدگی سریع دندان است که معمولا از ۲ هفته تا ۲ سال به طول می انجامد. همچنین مصرف تریاک باعث تغییر رنگ پوست می شود. این ماده پوست را تیره کرده و باعث لک افتادگی در آن می شود. از دیگر عوارض ناشی از استعمال تریاک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. کاهش وزن
 2. اعتیاد سریع به تریاک در کمتر از ۱۵ روز
 3. خماری زود به زود
 4. ابتلا به بیماری های ریوی چه به صورت پنهان و آشکار

نوع مصرف تریاک دارای حالات تشدید شونده نیز می باشد. مثلا خوردن تریاک می تواند باعث نعشگی بیشتر شود. معمولا افرادی که تریاک را می خورند، دارای سرخوشی بیشتر، فرو رفتن در رویا، کم تحرکی، داشتن اشتهای کم و دارای خواب زیاد هستند. حال اگر تریاک مورد استفاده ناخالص نیز باشد، این عوارض دوچندان می شود. همچنین اگر کمی بیشتر از دوز مصرفی بیشتر خورده شود، باعث:

 1. تشنج
 2. پرش دست و ماهیچه های بدن
 3. سیاه شدن صورت که به دلیل وارد شدن سم و مواد آلوده کننده خون در تریاک است.
 4. ایجاد خطر جدی برای کبد و کلیه ها
 5. داشتن سردرد شدید بعد از مصرف یا فردای آن روز
 6. تهوع
 7. در صورت تشدید اوضاع باید او را اورژانسی کنند.
ترک اعتیاد تریاک و مورفین
ترک اعتیاد تریاک و مورفین

عوارض طولانی مدت خوردن تریاک بیش از دو ماه

تریاک قدرت اعتیاد آوری بسیار قوی دارد و تقریبا در مدت کمی بعد از مصرف شخص را کاملا وابسته می کند و برای رهایی از وابستگی ترک به کمپ مراجعه کرده. اگر بیمار، بیش از دو ماه به خوردن تریاک ادامه دهد با عوارض زیر روبه رو است:

 1. تشنج
 2. سرگیجه
 3. داشتن احساس تشنج دائم مانند پرش دست و لرزش اعضای بدن
 4. عدم توانایی ترک
 5. درد و پوسیدن سریع دندان ها
 6. درد معده و روده
 7. از کار افتادگی کبد و کلیه ها
 8. از دست دادن وزن به دلیل نخوردن غذا
 9. از بین رفتن هوشیاری و یا تغییر خلق و خو
 10. بهم ریختن تنظیم خواب
 11. مرگ ( که بیشتر در اثر تشنج و خفگی صورت می گیرد )

اشکال دیگر تریاک

شیره یکی دیگر از اشکال تریاک بوده وی دارای عوارض شدیدتر می باشد. از عوارض مرسوم آن تشنج و خفگی هنگام خواب است. باید اذعان کرد که خوردن تریاک بسیار بدتر از کشیدن آن بوده و یکی از بارزترین عوارض آن کوتاه شدن عمر انسان است و میتواند در کمتر از ۶ ماه باعث مرگ شود.

( مقاله اختصاصی مرکز گروه همتا احیاء زندگی )

خانم نیلوفر ساکی

پایان متن.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

Phone icon
۰۹۰۳۰۲۱۴۸۷۳
واتساپ انتقاد و پیشنهادات متن لمس کنید
WhatsApp icon
واتساپ کمپ ترک اعتیاد
Call Now Buttonتماس فوری روی متن لمس کنید