ترک اعتیاد دولتی بازپروری کمپ تهران بستری ترک مرکز خصوصی کلینیک vip شماره مشاوره درمان مجاز با قیمت مناسب هستید؟
ترک اعتیاد متادون

ترک اعتیاد متادون

تاریخ بروز رسانی اسفند ۲۸, ۱۳۹۹ %%

متادون چیست و چگونه می تواند اعتیاد را درمان کند؟ متادون در واقع دارویی است شیمیایی که هم به صورت قرص موجود است و هم شربت، که در دوز های مختلف برای بیماران تجویز می گردد. این دارو در واقع یک نوع نگهدارنده بوده و برای مهار مصرف مواد مخدر و محرک استفاده می شود. این تاثیر تا جایی است که آن را بهترین و موثر ترین درمان برای ترک اعتیاد به هروئین و شیشه دیگر مواد مخدر دانسته اند.

متادون درمانی
متادون درمانی

شکل های مختلف ترک اعتیاد متادون

قرص متادون برای تسکین درد های مزمن و سرفه های بی اختیار نیز تجویز می شود. که البته تجویز آن ها باید تحت نظر پزشک در مرکز اعتیاد صورت گیرد. از این نوع دارو و به این شکل برای بیمارانی توصیه می شود که شرایط بستری شدن را ندارند. شربت ترک اعتیاد متادون نیز به صورت سی سی در اختیار بیمار قرار می گیرد که با صلاحدید پزشک به صورت پلکانی کم شده تا زمانی که بیمار مبادرت به ترک کردن کند. بنابراین باید از مصرف خود سرانه آن امتناع کرد.

نا آگاهی های متادون

بسیار دیده شده است که بیماران بدون نظر دکتر شروع به مصرف متادون و یا قرص ترک اعتیاد ب۲ (b2) کرده و مصرف بی رویه آن باعث می شود که لذت استفاده از متادون نیز بر سایر مواد مخدر اضافه گردد. در این حالت بیمار دچار چند مصرفی می شود و ترک مواد برای او سخت تر از قبل می گردد. از این رو دیگر چاره ای نداشته که به کمپ مراجعه کند. البته نه برای ترک مواد اولیه، بلکه برای ترک متادون. شرایط ترک متادون در کمپ ها بستگی به شرایط جسمی، میزان مصرف بیمار و مدت زمان مصرف بیمار به متادون است. این ترک حداقل دو دوره بوده و به با بستری بیمار همراه است البته میزان ماندگاری شخص در کمپ ترک اعتیاد به نظر پزشک و مددکار بستگی دارد.

( مقاله اختصاصی گروه همتا احیاء زندگی )

خانم نیلوفر ساکی

پایان متن.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

Call Now Buttonشمارهwhatsapp و تماس اضطراری