ترک اعتیاد دولتی بازپروری کمپ تهران بستری ترک مرکز خصوصی کلینیک vip شماره مشاوره درمان مجاز با قیمت مناسب هستید؟

الکلی های گمنام راه نجات من برای ترک اعتیاد

خانه / معرفی انواع مواد مخدر و محرک / اعتیاد به الکل / الکلی های گمنام راه نجات من برای ترک اعتیاد

تاریخ بروز رسانی آبان ۱۰, ۱۳۹۸ %%

سن سالی نداشتم که در دام اعتیاد مواد و الکل گرفتار شدم. برعکس همه، من نه خانواده لاابالی داشتم و نه اینکه خودم نا اهل بودم. برعکس آنچه مرا زمین زد، تنها غرور خودم بود. از همان اول پسر درس خوانی نبودم، اما به خاطر هوش و استعداد بالایی که داشتم همیشه در امتحانات پایانی خرداد قبول می شدم. دوستان زیادی داشتم که هر از چندگاهی دور هم جمع می شدیم.

در ۱۷ سالگی و در اوج غرور جوانی، اولین پوک به سیگار را زدم. احساس بزرگی می کردم. احساسی که تا قبل از آن نداشتم. ابتدا سیگار کشیدنم مخفیانه بود. زیرا پدرم در این مسائل بسیار سختگیری می کرد. اما با مرگ پدرم، من نیز بهانه ای یافتم تا خود را بیشتر در منجلاب اعتیاد الکل و مواد غرق کنم. تقریبا بعد از دو سال دیگر در منجلاب اعتیاد گرفتار بودم و هیچ راه فرار دیگری نداشتم. ظاهرم کاملا شبیه به معتادان شده بود و دیگر کسی نبود که از این قضیه اطلاعی نداشته باشد.

ترک اعتیاد الکل
The Alcoholics Anonymous is the way to save me from quitting addiction

اعتیاد شدید به مواد و الکل طرد شدن عاقبت کارتن خوابی

دوستانم و حتی خانواده ام مرا طرد کردند. در کوچه ها کارتن خواب شده بودم و از درد خماری بر خودم میپیچیدم. هر روز اعتیادم بیشتر می شد و هر بار که درد خماری بر من فشار می آورد، از ماده مخدر قوی تر و یا الکل بیشتر استفاده می کردم. کریستال اعتیاد به شیشه و کلا همه زندگیم شده بود.

دلم برای آن روز های خودم تنگ شده بود. دیگر از این وضعیت خسته شده بودم. بار ها تصمیم به ترک گرفته بود. اما هر بار با شکست مواجه می شدم. تا اینکه روزی دیگر از این وضعیتم دلم به درد آمد و از صمیم قلب از خدا کمک خواستم تا نجاتم دهد. این گونه شد که در یکی از روز های بهاری به طرز باورنکردنی با انجمن الکلی های گمنام (A.A) آشنا شدم.

با ورود به انجمن، دوستان بهبودی به کمکم آمدند و بعد از مدتی با همان دوستان توانستم به یک کمپ ترک اعتیاد بروم و جهت درمان مواد و الکل اقدام کردم. اکنون ۱۱ سال از آن روز ها می گذرد و من در آستانه ۳۴ سالگی هستم. خدا رو شکر می گوییم که از آن باتلاق خارج شدم و الان خانواده و دوستان بسیاری دارم که در کنارم هستند. و برای تمامی همدردانم آرزوی سلامتی و پاکی بدون تاریخ آرزو میکنم و برای کسانیکه در حال مصرف هستند دعا میکنم که هرچه زودتر وارد درمان و پاکی بشوند.

( مقاله اختصاصی مرکز گروه همتا احیاء زندگی )

خانم نیلوفر ساکی

پایان پیام.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

Call Now Buttonشمارهwhatsapp و تماس اضطراری