ترک اعتیاد بلاگ

پیشگیری اعتیاد از مواد مخدر جوانان چیست

Rate this {لطفا به محتوا امتیاز دهید}

تاریخ بروز رسانی ژانویه 10, 2020 %%

یکی از نگرانی هایی که امروزه گریبانگیر خانواده ها نسبت به جوانان خود فرقی نمیکند با هر جنسیتی و مقدار سن شده است، مصرف مواد مخدری است که از آن به عنوان یکی از بی ضرر ترین مواد مخدر یاد می شود. گل یا همان ماری جوانا، برگ بوته شاهدانه می باشد، که مصرف آن به صورت خشک و به شکل سیگار بسیار رواج دارد و در حال حاضر اعتیاد به گل را شاهد هستیم.

اعتیاد در جوانان و نوجوانان

اعتیاد به گل در جوانان با نام ماری جوانا با نام متفاوت

آنچه خانواده باید در مورد مصرف گل بداند

گل را می توان یکی از خطرناک ترین مواد مخدر به حساب آورد. در ابتدای مصرف ماری جوانا احساس سرخوشی و لذت بسیاری به افراد دست می دهد که بعد از مدتی دیگر ماری جوانا قادر به ایجاد آن نخواهد بود و فرد معتاد مجبور است که از مواد مخدر ترکیبی و یا قوی تری شاید بسوی اعتیاد شیشه برای رفع احساس نیاز خود استفاده کند.

به دلیل رشد سریع این ماده مخدر در میان نوجوانان، ستاد مبارزه با مواد مخدر اقدام به تشکیل سازمانی خدماتی کرده است که متشکل از کارشناسان و متخصصان رشته های مددکاری، روان شناسی و… می باشد. این مشاوران و روانشناسان همه روزه از ساعت 8 صبح تا 8 شب به صورت رایگان در خدمت مردم بوده تا به آن ها در زمینه اعتیاد و چگونگی ترک آن مشاوره دهند.

شماره خط ملی مشاور اعتیاد

خوشبختانه این طرح با استقبال بسیاری از مردم مواجه شد، تا به حدی که تنها در سال گذشته 450 هزار تماس با مرکز مشاوره برقرار شده و در زمینه تخصصی و آگاهی یافتن برای ترک اعتیاد، کمک دریافت شده است. معمولا میانگین زمان مشاوره برای افراد 10 دقیقه می باشد؛ اما بسیار پیش آمده که در صورت وخیم بودن شرایط، مشاوران تا یک ساعت نیز به صحبت با فرد کمک گیرنده پرداخته اند. معمولا بیشتر افرادی که با این مرکز تماس می گیرند، خود همسران و یا خانواده های افراد معتاد می باشند. شما نیز اگر جز این دسته از افراد هستید، می توانید با شماره 09628 جهت مشاوره و کمک تماس بگیرید

پایان پیام.

نیلوفر ساکی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *