ترک اعتیاد بلاگ

بازی با جان نوجوانان اعتیاد به گل

Rate this {لطفا به محتوا امتیاز دهید}

تاریخ بروز رسانی ژانویه 27, 2019 %%

متاسفانه این روزها شاهد تغییر الگوی مصرف نوجوانان معتاد به مواد مخدر می باشیم که برای ترک اعتیاد گل به کمپ ترک اعتیاد و یا کلینیک مراجعه میکنند. با روی کار آمدن بذر گیاهی به نام گل آمریکایی، بسیار از جوانان و نوجوانان رو به مصرف این ماده آورده و در دنیایی مجازی نحوه توزیع و روش کشت آن دست به دست می شود.

ترک اعتیاد گل ( ماری جوانا )

ترک اعتیاد گل

در حال حاضر با تحقیقات پلیس فتا، گروه های توزیع کننده و تولید کننده معروف این باند ها تحت تعقیب می باشند. اما با این حال، روش کشت آسان و در دسترس بودن آسان کاغذ این نوع ماده مخدر، باعث رشد سریع آن در جامعه شده است.

خطرات مصرف گل و اعتیاد در بین نوجوانان و جوانان

گل گیاهی است که قدرت تخریب آن بسیار بالا بوده و 20 برابر حشیش باعث آسیب های مغزی می گردد. قدرت اعتیاد آوری آن به قدری بالا است که بعد از 2 بار مصرف کردن، فرد به شدت به این ماده مخدر وابسته شده و در صورت عدم مصرف آن، دچار پریشانی، اضطراب  و استرس می شود. این ماده مخدر بسیار توهم زا بوده و صدمه دیدن از سوی آن، جبران ناپذیر است.

 در حال حاضر تهران در مصرف و تولید گل این ماده مخدر رتبه اول را داشته و پس از آن، استان های فارس، اصفهان و شهر رشت بالاترین نرخ مصرف را دارند. یکی از عواملی که سبب محبوبیت این ماده مخدر می گردد، قیمت پایین آن نسبت به سایر مواد مخدر نظیر هروئین است. در واقع قیمت هر گرم هروئین 1.500.000 هزار تومان بوده، در صورتی که گل گرمی 10 هزار تومان است. همچنین سرعت بسته بندی و مصرف گل در حدود 10 الی 20 دقیقه می باشد.

اعتیاد در جوانان و نوجوانان

اعتیاد به گل ( ماری جوانا ) بین نوجوانان و جوانان

در حالی که به دست آوردن ماده ای نظیر مواد مخدر هروئین و حتی ماده محرک شیشه، نیاز به تجهیزات آزمایشگاهی و زمان دارد. این دسترسی آسان و قیمت پایین گل، سبب محبوبیت آن در بین جوانان و نوجوانان شده است. در این میان معمولا آمار مصرف اعتیاد به گل پسران بیش از دختران بوده و توزیع آن بیشتر در مدارس می باشد. از این رو اگر در نوجوان خود حالاتی مانند خندین های بیش از حد و غیر معمول، فراموشی، توهم شدید و پرخاشگری دید، حتما به کنترل نامحسوس فرزند خود بپردازیدکه در حال حاضر اعتیاد شدید به گل رتبه اول را دارد .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *