ترک اعتیاد بلاگ

اعتیاد شدید به گل در جوانان

Rate this {لطفا به محتوا امتیاز دهید}

تاریخ بروز رسانی سپتامبر 10, 2019 %%

ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد، امروزه گل بعد از حشیش دومین ماده مخدر پر مصرف در میان نوجوانان است. متاسفانه به دلیل در دسترس بودن و کشت آسان آن در جنوب تهران، این ماده مخدر به راحتی در سطح شهر توزیع می شود. اما این تنها دلیل گرایش جوانان به این ماده مخدر نمی باشد؛ بلکه ارزانی و تبلیغات مثبت برای گل آن را به یکی از محبوب ترین مواد مخدر در بین نوجوانان و جوانان تبدیل کرده است.

سرهنگ اردلان، رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام داشت، که ماده مخدر گل ماری جوانا هم اکنون در بین کارگران و نوجوانان بسیار رواج دارد. دلیل این امر نیز قیمت پایین آن می باشد. معمولا افراد مصرف گل را در میان گروه همسالان و یا همکاران خود شروع کرده و کم کم به مواد مخدر دیگر گرایش می یابد. وی در مورد جلوگیری از شیوع گل در بین افراد جامعه تاکید کرد و بیان داشت، برای ترک اعتیاد این افراد هنوز جایگاه مخصوصی در نظر گرفته نشده است اما برای ترک اعتیاد گل درمان آن به مراکزها مراجعه کرد.

ترک اعتیاد گل

ترک اعتیاد گل

علت استفاده گل و عوارض اعتیاد به گل

استعمال راحت و نداشتن احساس پشیمانی و یا ترس از اعتیاد، بزرگترین دلیل برای استفاده از گل است، که توسط فروشندگان مواد مخدر به افراد تحمیل می شود. جوانان نیز به خیال اینکه این ماده گیاهی است و هیچ ضرری برای آن ها ندارد، به مصرف آن می پردازند.

این در حالی است که گل دارای ماده ای به نام تترا هیدرو کانابینول  می باشد، که از عوارض اعتیاد به گل سبب عدم خون رسانی به قلب، اختلال در کانال های تنفسی، تنگی نفس، افسردگی حاد، کاهش وزن، بی اشتهایی، استرس، بی خوابی، ترس، اختلال در خواب، پرخاشگری و تندخویی در افراد می شود.

گل و شیشه در دانش آموزان و جوانان

اعتیاد در دانش آموزان و جوانان

معمولا این بیماران با توجه به شرایط روحی و روانی نهایتا در بیمارستان بستری شوند و  در کمپ های ترک اعتیاد؛ این گونه می شود که مکان هایی مانند هرندی، شوش و راه آهن در تهران پذیرایی تعداد زیادی از این افراد است. این نوع از عدم رسیدگی به معتادان گل در جوانان و دانش آموزان، در صورتی که ادامه یابد، در آینده ای نه چندان دور شاهد افزایش جرائم مربوط به اعتیاد، همچون سرقت، طلاق و حتی قتل خواهیم بود.

پایان پیام.

خانم نیلوفر ساکی.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *