کمپ ترک اعتیاد دولتی خصوصی تهران مرکز ترک اعتیاد احیاء عطر پاکی بازپروری کلینیک vip شماره مشاوره کمپ با قیمت مناسب هستید؟

مرکز ترک اعتیاد غیر مجاز معضلی برای جامعه

خانه / ترک اعتیاد بلاگ / مرکز ترک اعتیاد غیر مجاز معضلی برای جامعه
Rate this {لطفا به محتوا امتیاز دهید}

تاریخ بروز رسانی بهمن ۱۴, ۱۳۹۷ %%

از زمانی که برای اولین بار مراکز (کمپ و خانه بهبودی ) ترک اعتیاد به صورت قانونی زیر نظر بهزیستی مشغول به فعالیت شدند، بیش از ۱۰ سال می گذرد. در این سال ها بهزیستی با کم مراکز ترک اعتیاد و بهبودی در تهران و سایر شهرستان ها توانسته است، تا حدی که بر معضل اعتیاد مسلط شود.با این حال باز هم بعد از گذشت سالیان، مرکز ترک اعتیاد غیر قانونی نیز وجود دارند که به هیچ کدام از پروتکل های بهزیستی پایبند نبوده و اقدام به پذیرش معتادان آن هم با نرخ های نجومی می کنند.

یوسف دولتی، مدیرعامل انجمن مراکز بهبودی و اقامتی استان تهران، اذعان داشت که حدود یک سوم از تمامی مراکز ترک اعتیاد در تهران فاقد مجوز بوده و در حدود ۲۰۰ مرکز به صورت رسمی و زیر نظر سازمان بهزیستی مشغول به فعالیت هستند. وی افزود تا زمانی که این مراکز از سوی مردم حمایت می شوند و مراجعه به آنجا را به کمپ ترک اعتیاد های مجاز ترجیح می دهند، سازمان بهزیستی حق ورود به آن مکان ها را نداشته و فقط در صورتی که از آن ها شکایتی شود، روند آن ها مورد بررسی قرار می گیرد.

مرکز ترک اعتیاد غیر مجاز

آنچه در مورد این کمپ ها بسیار نگران کننده است، روش های ترک اعتیاد می باشد. در واقع در این مراکز ترک اعتیاد، احتمال به بالا گرفتن خشونت و بروز حوادث ناگوار بسیار بالاست. اما باز هم با این تفاسیر، خانواده هایی وجود دارند که ترجیح می دهند، از این روش ها برای بستری ترک اعتیاد عزیزانشان استفاده کنند.

تاسیس مراکز ترک اعتیاد غیر مجاز

اما به راستی چه عاملی باعث می شود که این افراد اقدام به تاسیس مراکز ترک اعتیاد غیرمجاز کنند؟ باید عرض شود که پروسه صدور مجوز کار چندان سختی نبوده و تقریبا با داشتن شرایط اولیه می توان ظرف کمتر از ۱ ماه به اخذ مجوز نائل آمد. اما در این میان افراد سودجویی هستند، که شرایط مناسب را نداشته و کار ها را به صورت تجربی یاد گرفته اند. در این صورت این افراد خود مبادرت به تاسیس کمپ ترک اعتیاد می پردازند. این کمپ ها اصولا دارای ظرفیت های بالایی بوده و شرایط استانداردی ندارند.

مراقب مرکز ترک اعتیاد غیر مجاز باشید

دولتی افزود: مرز میان جرم و اعتیاد کاملا مشخص نیست. از این رو معتادان تا ریشه یابی نشوند، نمی توانند اقدام به ترک نمایند. از این رو نیاز به حمایت و پشتیبانی از سایر سازمان های دولتی نظیر نیروی انتظامی و سازمان مبارزه با مواد مخدر است تا بتوان این بیماری خانمان سوز را ریشه کن کرد.

کمپ ترک اعتیاد غیرمجاز راهی برای سوء استفاده از بیماران

طی گزارشاتی که از سوی دادستان شهرستان فردیس منتشر شد، دو کمپ ترک اعتیاد غیر مجاز این شهرستان در جریان نظارت و سرکشی به مراکز ترک اعتیاد در ۴ دی ماه ۹۷، شناسایی و پلمپ شدند. ماجرا از آنجا آغاز شد که با شکایت دو تن از معتادان این کمپ ها، ناظر بهزیستی برای سرکشی به این کمپ ها مراجعه کرد.

دیری نپایید که با بررسی دوربین های مدار بسته مشخص شد، در یکی از این دو کمپ ترک اعتیاد، از معتادان به عنوان نیروی کار رایگان و اجباری استفاده می شد. دیگری نیز دارای وضع کاملا اسفناکی بود، تا به آنجا که مشاهده شد، تعداد زیادی از این معتادان در محیط های بسته و به دور از هر گونه ارتباط جمعی نگهداری می شوند.

در این کمپ ها معتادان مجبور به بسته بندی کارتون ها برای ساعت ها بودند. در واقع آنها از ساعت ۹:۳۰ دقیقه صبح تا ۱۱ شب مشغول به کار بوده و این در حالی بود که تنها ۳۰ دقیقه وقت استراحت و نهار خوردن داشتند.

 از جمله شرایط نامناسب کار کردن آن بود، که آنها تمام آن مدت را بر روی سرامیک می گذراندند. با گزارش دو تن از این بیماران و سرکشی به این کمپ ها، مجوز آن ها به دستور دادستانی لغو و با مسئولان این مراکز برخورد شد. سایر بیماران این دو کمپ که حدود ۱۲۰ نفر بودند، به مراکز مجاز این شهرستان انتقال یافتند.

پایان پیام.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

Phone icon
۰۹۰۳۰۲۱۴۸۷۳
واتساپ انتقاد و پیشنهادات متن لمس کنید
WhatsApp icon
واتساپ کمپ ترک اعتیاد
Call Now Buttonتماس فوری روی متن لمس کنید