ترک اعتیاد با قرص B2

خانه / معرفی انواع مواد مخدر و محرک / ترک اعتیاد با قرص B2
ترک اعتیاد با قرص B2

آپدیت شده در تاریخ آبان ۱۰ام, ۱۳۹۸

قرص بوپرنورفین ( Bupernorphine ) که معروف به قرص B2 است، داروی است مسکن از نوع مخدر که احتمال وابستگی و اعتیاد را در افراد بالا می برد. این دارو اثری شبه به موفین داشته و کاربرد آن شبیه به قرص متادون است و در جهت کلینیک درمان اعتیاد و کمپ ترک اعتیاد از آن مورد استفاده قرار می گیرد.

این دارو مخدر بوده و احتمال وابستگی به آن بالا است. اعتیاد به این ماده شبیه به اعتیاد به موادی مانند کدئین، هروئین، مورفین و متادون است. این دارو عوارضی مشابه و جدی شبیه به مواد ذکر شده دارد و همراه با عوارض جسمانی و روانی همراه است. این دارو علاوه بر خاصیت ترک اعتیادی، برای درمان درد های شدید، استفاده قبل از بیهوشی، کنترل و برگرداندن مهار تنفسی ناشی از بیهوشی را نیز دارد.

ترک اعتیاد با قرص b2
Leave addiction with pill b2

کاربرد های قرص و عوارض ب۲ B2

کاربرد و عوارض اصلی قرص بوپرنورفین مثل متادون بوده و بیشتر برای درمان سرپایی اجباری ترک اعتیاد و ترک آن در مطب پزشک و به صورت درمان سرپایی استفاده می شود. باید توجه کنید که این دارو می تواند جایگزینی مناسب برای سوء مصرف مواد مخدر بوده و می تواند باعث وابستگی شدید در بیماران شود. باید یادآور شد که ترک با B2 می تواند دارای علائمی مانند نعشگی و لذت ناشی از مصرف قرص باشد. در ترک با قرص B2  درمان به صورت کامل به اتمام نمی رسد و در واقع اعتیاد به شکل دیگری ادامه خواهد یافت.

متادون درمانی
متادون درمانی و قرص ترک اعتیاد ب۲ b2

هم اکنون اعتیاد به قرص های بوپرنورفین و متادون بیش از سایر مواد اعتیاد آور بوده و بیشتر مراجعین به مراکز کمپ ترک اعتیاد، به این مواد اعتیاد دارند. این در حالی است که همین افراد در گذشته به مواد دیگری اعتیاد داشته و برای درمان خود از این دارو ها استفاده می کردند. اما متاسفانه بعد از مدتی با مصرف دوز بیشتر نسبت به ماده مخدر اولیه، به این دارو های شبه مواد مخدر اعتیاد پیدا کرده و در برخی موارد نیز، فرد معتاد به استفاده از ماده مخدر اولیه روی می آورد. در این حالت اغلب دیده شده است که فرد به استفاده دو برابر دوز مصرفی گذشته می پردازد. این کار تا زمانی ادامه دارد که بیمار کاملا وابسته و ترک وی غیر ممکن می شود.

( مقاله اختصاصی مرکز گروه همتا احیاء زندگی )

خانم نیلوفر ساکی

پایان پیام.

بازدیدها: 57460

پاسخ دهید

کاربر گرامی این سایت برای کشورهای خاص محدود شده است -جهت نمایش سایت حتما فیلترشکن یا وی پی ان خود را قطع کنید و مجددا وارد سایت شوید-با تشکر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *