معرفی انواع مواد مخدر و محرک

کپسول ترک اعتیاد

Capsule leaving addiction
2/5 - (1 امتیاز)

تاریخ بروز رسانی ژوئن 1, 2019 %%

طبق گزارشی که توسط سازمان مبارزه با مواد مخدر صورت گرفته است، کپسول های ترک اعتیادی که توسط عطاری ها ساخته و روانه بازار می شوند، حاوی مواد شیمیایی، قرص های مخدر و مواد اعتیاد آوری به عنوان ترک اعتیاد  انواع مواد مخدر می باشد و بیشتر یا اصطلاحا برای کسانیکه که بدنبال درمان سرپایی و یا اینکه شرایط رفتن به کمپ ترک اعتیاد و مراکز ترک اعتیاد ندارند استفاده میشود 

حتی دیده شده که در برخی از این قرص ها، شیشه نیز به کار رفته است. در واقع تبلیغ استفاده از مواد گیاهی در این قرص ها، دروغی بیش نیست.

Capsule leaving addiction

Capsule leaving addiction

محتوای درون کپسول های دست ساز عطاری ها

جهت شناسایی مواد درون کپسول ها، طرحی با کمک ستاد مبارزه با مواد مخدر شکل گرفت، که در طی آن 300 کپسول ترک اعتیاد، از 4 عطاری در تهران خریداری شد. در این خرید مشاهده شد که 100 کپسول با دیگر کپسول ها متفاوت است. از این رو این کپسول ها را به آزمایشگاه منتقل و مواد درون آن ها مورد آزمایش قرار گرفتند.

نتیجه آزمایشگاه کاملا شوکه برانگیز بود. در عین ناباوری مشاهده شد که هیچ نوع داروی گیاهی در این قرص ها به کار برده نشده است و تمامی محتویات آن ها شامل مواد مخدر می باشد. این قرص ها شامل 90% دیفنوکسیلات، 86% ترمدول، 78% ترکیبات مرفین دار، 69% استامینوفن ساده، 68% استامینوفن کدئین، 32% دارو های آرامبخش نظیر بنزودیازپین، 21% دارای قرص ضد تشنج فنوباربیتال، 18% شیشه، 16% THC، حشیش و گل، 13% دارو های ضد افسردگی و ضد جنون و در نهایت 8% متادون هستند.

این کپسول ها شامل قرص های موجود در تبلیغات ماهواره ای نیز بود. کپسول ها نیز به ترتیب دارای مواد مخدر ترمدول، استامینوفن، دارو های ضد افسردگی و ضد جنون و در نهایت متادون و یا قرص ترک اعتیاد ب2 (b2) در آن بوده است

قرص ترک اعتیاد

در کل به طور میانگین در هر کپسول از 5 ماده مخدر استفاده شده بود و در حدود 63 درصد از تمامی قرص ترک اعتیاد  شامل 5 ماده مخدر ( مورفین، کدئین، ترامادول، دیفنوکسیلات و استامینوفن) هستند. تحقیقات نشان می دهند که عطاری ها این کپسول ها را به روش های غیر استانداردی تهیه می نمایند. آن ها تمامی مواد مخدر اعتیاد مانند شیشه ، سوخته و گل را در تشتی ریخته و مخلوط می نمایند.

قرص ترک اعتیاد

Tablet leaving addiction

مصرف این مواد با هم، در قالب قرص های ترک اعتیاد منجر به اختلالاتی در بدن فرد می شود. این امر زمانی به حالت بحرانی  رسید که مشاهده شد، قرص هایی نظیر متادون و بوپره نورفین به صورت آزاد و بدون هیچ محدودیتی در تعداد، در این عطاری ها مورد فروش قرار می گیرد. این دارو ها هیچ کدام مورد تایید وزارت بهداشت نبوده و باعث اعتیاد بیشتر افراد می شوند. اما با وجود همه سخت گیری هایی که در این زمینه وجود دارد، هیچ نظارتی بر کار این عطاری ها نشده و در اقدامی دیگر، این عطاری ها اقدام به فروش قرص های ضد چاقی نیز می کنند، که هیچ کدام مورد تایید وزارت بهداشت نیست.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *